לימוד/שיפור מיומנויות מוטוריות- לימוד כדורגל לילדים/ לימוד כדורסל רעננה ת"א, מיומנויות ספורט ותנועה, שיפור יכולות מוטוריות, תפיסת כדור/ קושי בתפיסת כדור,לימוד קשירת שרוכים,לימוד קפיצה בחבל/ לימוד קפיצה בדילגית, כדרור, רתיעה/ פחד מכדור,לימוד מטקות ים, דילו

 

 

 

לימוד/ שיפור מיומנויות מוטוריות/ פיתוח יכולות ספורטיביות/ פחד מכדור, למידה מוטורית מדעית ומתקדמת במוטוריקל:

 

לימוד כדורגל לילדים/ לימוד כדורסל/ לימוד מגוון מיומנויות ספורט/ תנועה (מוטוריקה גסה) ומיומנויות יומיומיות (ADL, גם מוטוריקה עדינה) לילדים/ למבוגרים, בעזרת מבחר אדיר של כלים מדעיים, המבוססים על התיאוריות המובילות בלמידה מוטורית/ מדעי המוח עבור:

 

 • ילדים ונוער בעלי לקויות מוטוריות כדוגמת סרבול מוטורי (סרבול תנועתי), הפרעות קשב וריכוז ועוד..

 • ילדים, נוער ומבוגרים (ראו גם מידע בהמשך...) בעלי התפתחות מוטורית תקינה המעוניינים לשפר את הישגיהם (ולהצטיין בספורט)...

 • רתיעה מכדור/ פחד מכדור: טיפול וכן לימוד מגוון מיומנויות כדור, לילדים ונוער הסובלים מרתיעה/ פחד מכדור/ קושי בתפיסת כדור (בעת תפיסת כדור/ כדרור ועוד...)...

 • הכנה מוטורית לכיתה א': רכישת 'ארגז כלים' שישרת את הילד בתקופת ביה"ס ובהמשך החיים, כדוגמת לימוד קפיצה בחבל...

 • ילדים ונוער בעלי פגיעות נוירולוגיות מולדות/ נרכשות, לטובת תפקוד גופני יעיל בפונקציות היומיומיות/ המוטוריות...

 • שיפור מרכיבים ספציפיים טעוני שיפור/ שכלול מיומנויות כדור ותנועה, כדוגמת שיפור עוצמת הבעיטה/ שיפור חוזק הבעיטה בכדורגל...

 • מבוגרים המעוניינים לרכוש/ לשפר מיומנויות מוטוריות-ספורטיביות כדוגמת לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים, לימוד רולר בליידס למבוגרים, לימוד מטקות ים (נכון מאוד, לימוד משחק מטקות בכלים מקצועיים ובלעדיים...) ועוד ועוד...

 

 

דגש ניתן במוטוריקל, כחלק משיטת מוטוריקל/ 'Adaptive-Load' על הקניית 'סל- מיומנויות' לילדים ונוער*, המסייע להם בהתמודדות יעילה עם אתגרי הילדות (אפשרית עבודה גם עם מבוגרים..); החל ממיומנויות בסיסיות לשימוש יומיומי בבית (לימוד קשירת שרוכים) עד למיומנויות מורכבות הנחוצות בפעילות בבית-הספר (לימוד קפיצה בחבל), בפעילות עם חברים אחה"צ (לימוד רכיבה על אופניים לילדים), השתלבות בחוגים (לימוד כדורגל/ בעיטה/ לימוד כדורסל/ כדרור, קליעה) ועוד...

*רכישת המיומנויות נעשית לצד שיפור יכולות ספורטיביות/ פיתוח יכולות ספורטיביות כדוגמת שיפור קואורדינציה מוטורית, שיפור יכולת הניתור ועוד ועוד...

 

 

למידה מוטורית, בשוֹרה חדשה במוטוריקל >>

למידה מוטורית (motor learning), הגדרה: תהליך שבו משיג הלומד שליטה חדשה בביצוע התנועה הגופנית, כתוצאה מאימונו ומהפעלתו של הגוף. יש להבחין בהבדל הקיים בין תהליך זה, לבין השיפור הקשור לתהליכי גדילה והתפתחות טבעיים.

שיטת מוטוריקל הביאה תפיסה מדעית חדשה בלמידה מוטורית (זכתה לביטוי במאמרו של אייל ציוני בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים *מידע עדכני ונרחב לפניכם בשורות הבאות בדף זה), תפיסה המעניקה לכל ילד (גם הילד המסורבל ביותר, בעל הפרעת קשב וריכוז נלווית) הזדמנות לרכוש מגוון מיומנויות, באופן מהיר, יעיל וכמובן גם מהנה!

 

אייל ציוני ערך מחקר מקיף (במסגרת לימודי התואר השני), בשיתוף המכון להתפתחות הילד בקופ"ח מכבי (מחוז דן) בנושא היפוטוניה בילדים (היפוטוניה אצל ילדים היפוטוניה) ויכולת למידה מוטורית של מיומנויות במוטוריקה העדינה. אייל הציג את מחקרו בשני כנסים מדעיים חשובים: כנס בינלאומי בצרפת בנושא מוטוריקה ויציבה, International Society for Posture and Gait Research / ISPGR 2005 ראו פוסטר מחקר מצורף, ו- כנס העמותה הישראלית להתפתחות הילד ושיקומו (חיפה, 2004). עיקר ממצאי המחקר מראים כי ילדים שאובחנו בינקותם כבעלי היפוטוניה שפירה, עשויים לגלות בגיל בית-ספר קשיים בביצוע וברכישה (למידה מוטורית) של מיומנויות מוטוריות עדינות (מוטוריקה עדינה) כדוגמת כתיבה, בהשוואה לבני גילם...

למידה מוטורית הינה תחום מתפתח בשנים האחרונות. לעיון בחידושי המחקר בתחום (מתוך עבודתו של אייל), לחצו כאן.

 

 

למידה מוטורית במוטוריקל >> הגישה:

בחירת המיומנויות נעשית ע"י הילד/ נער (בהכוונתנו והכוונת ההורה, תלוי בגיל...). ככל שמדובר בילדים, אנו מציעים להם לבחור מיומנות מתוך 'סל מיומנויות', בדומה לבחירת צעצוע/ משחק מועדף בחנות הצעצועים. כשהילד מעורב בבחירה, נכון הוא אף להשקיע את המאמץ הדרוש להשגת היעד. לידיעתכם, יש לנו תקשורת מעולה הן עם ילדים והן עם בני נוער. אם יש לכם בן או בת (בכל גיל) המסרבים בכלל לשמוע על סוג כלשהו של עזרה, הסירו דאגה... הביאו את הילד/ה נער/ה, אנחנו כבר נעשה את שאר העבודה! ילדכם ישנה את גישתו כבר בפגישה הראשונה עימנו (מניסיון של שנים עם מאות ילדים/ בני נוער..).

 

 

   מוטוריקל - תגיעו, טיל-מדו !

                 בכל גיל, תלמדו ממש בטיל :)   

       

*תגיעו, טיל-מדו® ו- טיל-מדו® הינם סימני מסחר שכל הזכויות בהם שייכות למוטוריקל!

 

 

 

למידה מוטורית/ לימוד כדורגל לילדים: לימוד מיומנות בכדורגל ושליטה בכדור: תרגיל 'שמיניות באוויר' לטובת שיפור קואורדינציה מרחבית ושיפור שליטה בכדור (כדורגל) מבית היוצר של מוטוריקל: הילדים נעים (מנתרים) בשמינייה בין הטבעות ומובילים את הכדור בשמינייה הפוכה (סה"כ 2 שמיניות)! התרגיל כולל שיפור שורה ארוכה של מרכיבים מוטוריים, בהם: שיפור קואורדינציה, התמצאות במרחב (כיוונים במרחב) התארגנות במרחב, שיווי משקל, חציית קו אמצע של הרגליים, תיאום בין תנועות חלקי הגוף (תיאום עין רגל, רצף תנועתי, תיאום דו צידי/ תיאום דו צדדי של הרגליים.. א-סימטרי), תכנון תנועה ותזמון תנועתי, זיכרון עבודה מוטורי ועוד... כל המרכיבים המוטוריים האלה משולבים בתרגיל אחד מאתגר ומהנה!

 

לא טעיתם, גם מוטוריקל וגם.. מוטורי cool :)

(*מוטורי cool ® הוא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!)

 

 

בין המיומנויות הנרכשות במוטוריקל:

שיפור יכולות מוטוריות/ מיומנויות יסוד כדוגמת:

 

מיומנויות יומיומיות (ADL) כדוגמת:

 • לימוד קשירת שרוכים (קשירת שרוכים דורשת גם תיאום עין יד, תיאום דו ידני, קואורדינציה עדינה, שליטה יציבתית, עבודה עם הידיים ללא משטח תומך...)

 • לבישה יעילה, לימוד כפתור כפתורים, לימוד קיפול שרוולים..

 • תפעול מוטוריקה גסה ועדינה לטובת עשיית קוקו בשיער...

 • תפעול חפצים,

 • ועוד...

 

לימוד/ שיפור מיומנויות מוטוריות (מיומנויות כדור, ספורט ותנועה):

 

 

 

במוטוריקל סופַן וגם So-fun של הבטחות להתממש :)

ובאופן הכי מהיר שניתן לבקש !

 

 

ללמוד לקפוץ בחבל/ לימוד קפיצה בחבל: עמית ותמר, מדגימים ביצוע נהדר, זמן קצר לאחר לימוד קפיצה על חבל/ לימוד קפיצה בדילגית. ונזכיר שנית: אצלנו גם ההנאה כלולה בתפריט :)

 

 

לימוד/ שיפור מיומנויות גבוהות במשחקי כדור כדורגל/ כדורסל, כגון:

 • לימוד צעד וחצי (Lay up),

 • קליעת ניתור (Jump shot, כפי שתוכלו לראות בקליפ בהמשך הדף ),

 • תרגילי מעבר שחקן הגנה (כדורגל/ כדורסל),

 • שליטה בכדור, הובלת כדור (כפי שניתן לראות בקליפ לעיל ↑)

 • ועוד ועוד...

 

פתאום זה קל... מוטוריקל

 

 

למידה מוטורית מוטוריקל>> השיטה:

שיטת מוטוריקל - למידה מוטורית מתקדמת, בעזרת כלים חדשניים ורציונל מדעי ברור:

לימוד המיומנויות נעשה בגישה היררכית ייחודית, אשר מצד אחד מדגישה את כישוריו של הילד (נקודות חוזק) ומצד שני מבודדת את קשייו (מעניקה לו כלים, אשר הופכים את קשייו ללא רלוונטיים). כך לדוגמא, ילד בעל תפיסה מרחבית טובה (כישרון/ נקודת חוזק) הסובל מתופעה של רתיעה/ פחד מכדור (מוקד קושי), יהנה מלימוד של מבחר תרגילי כדורסל (שיביאו לידי ביטוי את תפיסת המרחב הטובה שלו...), לצד התנסות בתרגילים ייחודיים המנטרלים את הרתיעה/ פחד מהכדור/ קושי בתפיסת כדור (שהיתה עשויה בכלל למנוע ממנו גישה למשחקי כדור אי פעם. ראו פירוט בפסקה הבאה...).

כל מיומנות נחלקת במהלך הלימוד לניואנסים הדקים ביותר, מבחינת מרכיבים מוטוריים-תחושתיים פעילים ומבחינת שלבי הביצוע המוטורי של המיומנות. לימוד המיומנויות נעשה רובד אחר רובד באופן המזכיר פירמידה (באופן היררכי-שיטתי), כך שכל מרכיב ספציפי במיומנות נלמד ומתורגל (גם במנותק מיתר המרכיבים) ועל בסיסו, נלמד מרכיב חדש מורכב יותר או מתקדם יותר (בדומה לפונקציה שמשרתים הרפלקסים הינקותיים בגיל הרך, המפנים מקומם לתנועות וולונטריות/ רצוניות מורכבות ומשוכללות יותר, בגיל בוגר יותר). באופן זה, תהליך 'עיבוד הנתונים' הופך לפשוט ונוח יותר עבור הילד (יש 'פחות עומס' על המערכת) דבר המאפשר הכלה והפנמה טובה יותר של כל מיומנות.

בנוסף, הלמידה מסתייעת במספר רב של אופְנוּיות (חושים): ראייה, שמיעה, תחושה טקטילית (מגע) ותחושה עמוקה (מערכת קינסטטית-פרופריוספטיבית). למידה 'רב-מימדית'/ 'רב ערוצית', יסודית ומעמיקה כזו, מסייעת למוח לשמר ולהכיל את שנלמד לטווח ארוך!

הדוגמא הבאה תמחיש זאת היטב: מכירים את התמונה של תינוק המתבונן בחפץ ומושיט אליו את ידו? בעת יצירת מגע עם החפץ התינוק יוצר אינטגרציה סנסורית (חיבור תחושתי) של מס' מידעים: מידע 'טקטילי' (של תחושת המגע בכף ידו)  לגבי הטקסטוּרה (מִרְקַם) של החפץ, עם מידע ויזואלי (ראייה) לגבי הגודל, צורה וצבעו של החפץ. מניפולציה נוספת של החפץ (תפעול החפץ) שואבת מידע קינסטטי (תחושה עמוקה) מתנועת מפרקי ידיו של הילד ביחס לחפץ ומבהירה/ מאוששת מידע (שנקלט קודם לכן בראייה) לגבי גודלו וצורתו. האינטגרציה של כל המידעים שהתינוק אסף ממערכות התחושה השונות, יוצרת למידה והפנמה טובים יותר לגבי טיבו של החפץ! כלומר, למידה המסתייעת במספר חושים בו זמנית (בכל גיל...), הינה למידה יעילה יותר ועמידה לאורך זמן!

 

 

 

 

חשיבה שבלונית? לא בבית ספרנו!

במוטוריקל מלמדים קפיצה בחבל או דילוגים, כדרור כדורסל או לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ועוד ועוד, בדרך מדעית, סדוּרה ושונה מכל מתודה הקיימת אצל אנשי מקצוע אחרים (מדריך/ מורה/ מאמן..), דבר המאפשר לימוד מהיר, נעים, יעיל (מתגמל) נטול תסכולים וגם חווייתי :)

אף פעם איננו יכולים לנבא באיזו מתודה נשתמש (כלומר, כיצד נלמד..) בעת עבודה עם ילד ספציפי ברגע נתון! למה כוונתנו? כשם שלכל ילד מאפייני אישיות שונים, סכמות חשיבה שונות, הבנה שונה, רמת קשב/ ריכוז שונה ותפיסה שונה, אופי הלימוד לשיטתנו חייב להיות מותאם לאינדיבידואל (גם אם אותו אינדבידואל המוכר לנו היטב, מפתיע ומתנהל באופן שונה אפילו ביחס לעצמו ברגע נתון, דבר שכיח למדי..). במילים אחרות, פרדיגמת לימוד מיומנויות במוטוריקל (מתכון/ נוסחת הלימוד הכוללת את שלבי הלימוד/ כלי לימוד/ תרגילים/ חזרות..) לעולם אינה צפויה מראש וניזונה online מתגובותיו של הילד והבנתו (יכולת קליטת גירויים, ביצוע אינטגרציה סנסומוטורית יעילה, עיבוד ויצירת פלט תואם, שימוש בסכמות תנועה יעילות והפקת משוב רלוונטי/ רישום סנסורי). תפיסה זאת שונה לחלוטין מלימוד בפורמט קבוע/ על בסיס 'שלבי לימוד' קבועים ושבלוניים, כפי שקיים במסגרות אימון פורמליות וגם פרטיות כדוגמת חוג כדורסל, מרכזים למצויינות בספורט ועוד..

מתודות הלימוד החדשניות שלנו עושות שימוש במגוון אמצעי עזר חדשים ומתוחכמים ובנויות כאמור, על תרשימי זרימה גמישים/ דינמיים (הגמישות היא באחריות המטפל) המסוגלים להעניק מענה מיידי ומדויק לכל תרחיש/ קושי שעשוי לעכב למידה (ראו מידע נוסף בפסקה 'ארגז עוקף קשיים' בהמשך הדף) ובאופן הומונע תסכולים פוטנציאליים מיותרים!

 

אנלוגיה נהדרת למתודות המדעיות עליהן אנו מדברים, היא אמצעי הניווט waze המשרת את רובנו יומיום בדרכים. תוכנת הניווט חייבת להיות גמישה ודינמית לכל תרחיש בלתי צפוי 'בזמן אמת' (פקק פתאומי עקב תאונת דרכים לא עלינו, או טעות שהנהג/ת עצמם עשו בביצוע פנייה לרחוב הלא נכון, יציאה במחלף הלא נכון וכיו"ב). מכשיר הניווט מייצר לנו מענה מיידי ('מחשב מסלול מחדש') כדי שנצלח את הדרך ונגיע למחוז חפצנו מבלי להתברבר בדרך ולבזבז זמן יקר.

 

 

מוטוריקל - חלשים בגרפיקה, מובילים במוטוריקה!

 

(וגם ביציבה ואורטופדיה...)

 

 

 

לימוד כדורסל לילדים/ למידה מוטורית במיטבה: נבו 'ביינום' (שם של שחקן עבר במכבי ת"א) מפגין קליעת ניתור אלגנטית. התרגיל דורש מעבר לקליעה עצמה, גם רצף קואורדינטיבי מורכב של תנועות בעלות תזמון משתנה (ניתן להבחין בניואנסים הדקים, רק בהילוך איטי של הקליפ...), ויסות כח משתנה ושימוש במפרקים וקבוצות שרירים נפרדות (כלומר, 'תזמורת' מוטורית שלמה). קבלו את ה- Jumpshot המבריק!!!

*קבצי וידאו נוספים ממתינים לכם בדף: ביצועי הילדים במוטוריקל

 

 

 

שיפור יכולות מוטוריות: ארגז כלים עוקפיי קשיים כדוגמת רתיעה/ פחד מכדור, קשיים הנגזרים מהפרעות קשב וריכוז, התנתקות מהקרקע ועוד...

 

בהמשך לסקירת מתודות מדעיות חדשות ("חשיבה מחוץ לקופסה") עליה דיברנו בפסקאות הקודמות, בתוך אוצר התרגילים האדיר שאנו מציעים לכל ילד, לפיתוח מרכיבים מוטוריים מגוונים ולמוד מיומנויות, יש ברשותנו מה שאנו מכנים 'ארגז כלים עוקפי-קשיים', או 'תרגילי זהב' שפיתחנו במהלך ניסיון עתיר שנים עם מאות ילדים. למה כוונתנו?

ובכן, ניתקלנו כבר בעשרות סוגים (אם לא למעלה מכך..) של קשיים/ גורמים מעכבי רכישת מיומנויות או פיתוח יכולות מוטוריות, קשיים המופיעים בשלבים שונים של הלימוד/ פיתוח היכולות בעת עבודה עם ילד זה או אחר (בל נשכח שכל ילד הוא אינדיבידואל, בעל קשיים ספציפיים...). דוגמא מייצגת לקושי כזה הינה רתיעה מכדור/ פחד מכדור. ילד (בכל גיל) הסובל מ רתיעה/ פחד מכדור זקוק לתרגילים מיוחדים לשבירת המחסום הפסיכולוגי בו הוא נתון (לצורך השבת אמון ביכולתו והעלאת ביטחונו העצמי...), וזאת לפני שבכלל ניתן יהיה ללמדו מיומנויות כדור שונות בהן כדרור, תפיסת כדור ועוד... ייתכן שהילד חווה (אפילו לפני שנים רבות) פגיעה לא נעימה באצבעותיו (בעת ניסיון לכדרר או לתפוס כדור...) או פגיעה בפניו (בעת ניסיון לא מוצלח לתפוס כדור שנמסר אליו...), וכתוצאה מאלה פיתח אנטגוניזם ('אנטי') מוחלט ורתיעה מוחלטת מהכדור (כל ניסיון להציע לילד להשתתף במשחק כדור/ בחוג משחקי כדור או ללמדו באופן פרטני, ייתקל ב-וטו/ לא מוחלט...). לידיעתכם, מגוון תרגילים מתוחכמים, מפתיעים ויצירתיים עומדים לרשותנו עבור ילדים הסובלים מ רתיעה/ פחד מכדור/ קושי בתפיסת כדור או כל קושי אחר (מלווים בגישה משעשעת/ הומוריסטית שעושה את העבודה ☺).

 

יכולת מוטורית טובה? כרטיס ביקור/ מפתח להשתלבות תקינה של הילד בחברה!

 

 

דוגמא נוספת היא לימוד דילוגים, או לימוד קפיצה על חבל/ ללמוד לקפוץ על חבל: ילד המתקשה להתנתק מהקרקע (גם אם אינו סובל מבעיית תכנון תנועתי או קואורדינציה נלוות), לא יוכל (חד משמעית) לרכוש מיומנות כדוגמת קפיצה בחבל, או דילוגים, ללא שיפור במרכיב הקריטי של התנתקות נאותה מהקרקע! אל דאגה, מגוון ענק של תרגילים מדעיים לבעלי קשיים בהתנתקות מהקרקע בשל סיבות שונות בהן פרונציה של כף הרגל (יתר פרונציה, פרונציה בכף הרגל) ועוד ממתינים לילדכם במוטוריקל.

 

דוגמא רלוונטית נוספת הינה מגוון אסטרטגיות וכלים יצירתיים שפותחו לטובת ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. ילדים אלה, מתקשים לעיתים ברכישת מיומנויות הספורט והתנועה הבסיסיות ביותר, בין היתר בשל המוּסַחוּת הרבה ממנה הם סובלים. גישת הלימוד המובנית, השלבית, היצירתית (מגוּבָּה במבחר כלים ואסטרטגיות) והאישית אותה תיארנו בדף זה, מהווה 'פריצת-דרך' ממשית בלימוד מיומנויות בקרב ילדים אלה! ליחצו כאן למידע נוסף בנושא הפרעות קשב וריכוז (טיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים קשב וריכוז טיפול).

התרגילים שפיתחנו לטובת רתיעה/ פחד מכדור/ קושי בתפיסת כדור, קשיי התנתקות מהקרקע, או לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, הם רק דוגמאות מייצגות לכלים 'עוקפי קשיים'. כל קושי בו נתקלנו חייב אותנו ביצירתיות (מילת המפתח אצלנו!) ומעוף בזמן אמת, כדי להעניק ('לייצר') מענה מיידי עבור אותו ילד/ה (הילד נמצא במרכז, זוכרים?) ולעקוף את הקושי הספציפי בו נתקל/ה ברגע נתון. לנגד עיננו קיים באופן תמידי הצורך להמשיך את תהליך הלמידה 'ללא הפרעות' ולמנוע תסכול מצד הילד. (מידע חשוב נוסף בפסקה "חשיבה גמישה, מחוץ לקופסה" לעיל).

כל תרגיל שפותח כמענה לקושי ספציפי (ואגב, הפיתוח נמשך כל העת...) נרשם ו'גוייס' כאמצעי ל'ארגז הכלים עוקפיי הקשיים' שלנו, בו אנו עושים שימוש יומיומי בעת לימוד מיומנויות והתמודדות עם קשיים, בואו והיווכחו בעצמכם- זאת המומחיות שלנו!

בקיצור, אתם מוזמנים לנסות אותנו! אנחנו במוטוריקל אוהבים אתגרים (באופן טבעי, כולנו שואבים סיפוק רב יותר מהתמודדות מוצלחת עם אותם אתגרים, שמלכתחילה נראים כבלתי אפשריים)! נשמח להפתיע אתכם ולטפל באותם קשיים אצל ילדכם (או גם אצלכם) עימם ניסו להתמודד אנשי מקצוע אחרים במשך שנים ולא ידעו כיצד...

 

 

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל - וזה כל השיפור!

 

 

חשוב ביותר: לקבלת תמונה מלאה, ראו גם את גישתנו החדשנית בלמידה מוטורית אינטגרטיבית, בילדים הסובלים מהפרעת סרבול מוטורי, תפיסה הכוללת:

I לימוד מיומנויות המשולב עם...

II שיפור מרכיבים מוטוריים-יציבתיים פגומים (בכלל זה, שיווי משקל, התנתקות מהקרקע, שיפור קואורדינציה; טיפול ב- בעיות אורטופדיות בילדים כדוגמת כפות רגליים פונות פנימה (toe in position), גיד אכילס מקוצר (קיצור גיד אכילס), כף רגל שטוחה (pes planus / flat foot), רגלי x (רגלי איקס), הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים ועוד...)

III חיזוק שרירים (לחצו: רפיון שרירים חיזוק שרירים לילדים)

 

למידע נוסף, לחצו: טיפול בסרבול מוטורי בגישה מדעית, בלעדית ומובילה במוטוריקל

 

 

 

לימוד כדורסל, מהיר, מהנה וקל- במוטוריקל

 

 

 

לימוד קפיצה על חבל/ לימוד קפיצה בחבל/ דילגית/ דלגית לימוד קפיצה בדילגית/ ללמוד לקפוץ בחבל- למידה מוטורית זה מוטוריקל!

 

 

 

 

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

 

קהל היעד אליו פונה האתר, הוא הורים המחפשים טיפול מקצועי, מדעי ומוביל לילדם (אחת ולתמיד...)! איננו מלמדים מיומנויות ספורט באמצעות עיצוב גרפי, אנו מלמדים באמצעות כלים, בעזרת מתודות מדעיות וכלי לימוד המתקדמים מסוגם בעולם!

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחיים של בנו/ בתו! שיטת מוטוריקל הינה שיטת טיפול בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו...). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד... כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי... (ברוח הביטוי: 'אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו').

 

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

 

ראו גם: דף התמצאות באתר.

 

אתר מוטוריקל לשרותכם כבר למעלה מעשור (2006-2020)!

 

מוטוריקל הרבה מעבר ל-פיזיותרפיה לילדים/ ריפוי בעיסוק לילדים או ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים!

 

 


 

אתר מוטוריקל עתיד לעבור מתיחת פנים משמעותית, עם המעבר לפלטפורמה חדשה ומודרנית בחודשים הקרובים. אנו שוקדים על כך במרץ רב מאחורי הקלעים :)

 

 

 

 

המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לילדכם "מטריה מוטורית" (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע"י ועד ההורים הכיתתי (ראו: לימוד רכיבה על אופניים לילדים), טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי (חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים), משחק 'כיסאות מוזיקליים' בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה (חיזוק חגורת הכתפיים לילדים).. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ"כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, קואורדינציה, שיווי משקל לילדים, כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים), זריזות, מהירות ועוד...

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (העלאת ביטחון עצמי לילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (שיפור דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! ("כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר"!)

 

 

המטריה המוטורית של מוטוריקל  המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות :)

 

(*המטריה המוטורית ® היא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!)

 

 

 

ולסיכום, לימוד כדורגל לילדים/ לימוד כדרור בכדורסל או שליטה בכדור?

מוטוריקל: למידה מוטורית מתקדמת, בעלת רציונל מדעי ברור!

 

 

 

 

*מוצאים את דף שיפור יכולות מוטוריות/ פיתוח יכולות ספורטיביות/ למידה מוטורית/ למידה ובקרה מוטורית רלוונטי/ משמעותי? נודה על המלצתכם... לִחְצוּ על הסמל 1+ (לא זמין כרגע לגולשים בדפדפן Firefox):

 

שיטת מוטוריקל- הצגה ב'גלריית המומחים' בערוץ 2 

 

שיטת מוטוריקל-  הצגה בתכנית -'מהיום דיאטה' בערוץ 10

 

 

 

 

הצגת שיטת מוטוריקל- מאמרו של אייל ציוני בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics) גיליון פב' 2011

 

 

כיצד הפכה שיטת מוטוריקל לקונספט מוביל בתחום התפתחות הילד? הדף הבא יספק את התשובות:

שיטת מוטוריקל- שורה של תגליות מדעיות מובילות!   |   אייל ציוני - כרטיס ביקור מדעי!

 

 

 

שיפור יכולות מוטוריות/ פיתוח יכולות ספורטיביות/ לימוד מיומנויות/ למידה מוטורית/ למידה ובקרה מוטורית,

 

מידע רלוונטי נוסף תמצאו בדפים הבאים (אשכולות נושאים המסודרים בסדר ה- א'-ב'):

 

 

אבחונים: אבחון מוטורי אבחון פסיכומוטורי אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה אבחון מוטוריקה עדינה אבחון מוטורי מוטוריקל אבחון מסורבלות מוטורית בעיות במוטוריקה גסה בדיקת תחושה עמוקה אבחון יציבה אבחון ליקויי יציבה אבחון בעיות גב

 

אוטיזם: טיפול בתנועה לילדים אוטיסטים pdd בתפקוד גבוה, פי די די נוס, פי די די בתפקוד גבוה, פי די די אצל ילדים, asd אוטיזם, asd בתפקוד גבוה

 

אורטופדיה: טיפול בבעיות אורתופדיות לילדים טיפול בבעיות אורטופדיות טיפול בבעיות אורטופדיה בעיות אורטופדיות בילדים בעיות אורטופדיות בברך בעיות אורטופדיות בכף הרגל בעיות אורטופדיות אצל ילדים בעיות בכף הרגל ילדים בעיות בכף הרגל והקרסול בעיות אורטופדיות נפוצות בעיות אורטופדיות כף רגל  גיד אכילס קצר אצל ילדים גיד אכילס קצר גיד אכילס מקוצר קיצור גיד אכילס קיצור בגיד אכילס קיצור גיד אכילס בילדים גיד אכילס קצר טיפול  פרונציה של כף הרגל פרונציה כף רגל היפר פרונציה יתר פרונציה בכף הרגל קריסה של כף הרגל, קריסה של קשת כף הרגל, כף רגל קורסת פנימה, קריסת כף הרגל, קריסת כף רגל, קריסת כף רגל טיפול, קריסת כף הרגל, קריסת כף הרגל פנימה, קריסת כפות רגליים, קריסת קשת כף רגל קריסה פנימה של כף הרגל טיפול קריסת קרסול קריסת קרסול פנימה קריסת קרסול ילדים קריסה פנימית קריסת קרסוליים קריסת קרסול טיפול קריסה של כף הרגל פנימה קריסת כף רגל ילדים קריסת כפות רגליים ילדים צניחת קשת כף הרגל השטחה של כף הרגל קשת כף רגל שטוחה חיזוק קשת כף הרגל פרונציה טיפול פרונציה בקרסול פרונציה ברגל פרונציה בכף הרגל אצל ילדים גמישות יתר בקרסול בדיקת פרונציה/ פרונציה בדיקה פרונציה בכף הרגל (pronated feet) קשת נמוכה בכף הרגל חיזוק קשת כף הרגלוארוס ברגל הלוקס ולגוס טיפול  יישור ברכיים, רגלי X רגלי איקס (genu valgus) רגלי איקס טיפול רגלי איקס בילדים מבנה רגליים איקס רגלי איקס טיפול, כף רגל נוטה פנימה בהליכה הליכה עם הרגל פנימה רגליים פונות פנימה ילדים, כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, כף רגל פונה פנימה, כפות רגליים פונות פנימה הליכה עם רגליים פנימה כף רגל נוטה פנימה (pigeon toe intoeing toe in position), כפות רגליים פונות החוצה, כפות רגליים פונות החוצה טיפול, כפות רגליים פונות החוצה ילדים, כף רגל נוטה החוצה טיפול, כף רגל נוטה החוצה בהליכה הליכת צ'רלי צ'פלין רגליים עקומות כלפי חוץ (toe out position), תיקון רגליים עקומות, רגליים עקומות ילדים רגליים עקומות אצל ילדים כפות רגליים עקומות אצל ילדים רגליים עקומות טיפול רגליים עקומות אצל מבוגרים הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים, הליכה על קצות האצבעות טיפול  אורתופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות אורטופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות טיפול בהליכה על קצות האצבעות פלטפוס טיפול בפלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ברגל, פלטפוס ברגל אצל ילדים, פלטפוס ברגל אחת, פלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ילדים, פלטפוס ברגל טיפול, פלטפוס ילדים כף הרגל, פתרון פלטפוס ילדים, פתרון לפלטפוס ילדים, פלטפוס טיפול, פלטפוס דרכי טיפול, פלטפוס בכף הרגל פלטפוס בכף הרגל טיפול, כאבים פלטפוס ברגל, כאבים בגלל פלטפוס, כאבים בכף הרגל פלטפוס, מדרסים פלטפוס, מדרסים לפלטפוס, כפות רגליים שטוחות, כף רגל שטוחה רגל שטוחה פלטפוס כף רגל שטוחה אצל ילדים, כף רגל שטוחה טיפול  כף רגל שטוחה בדרגה קשה אך גמישה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, כף רגל שטוחה בילדים, כף רגל שטוחה ילדים, כף רגל שטוחה בדרגה קלה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, (pes planus / flat foot), פשיטת יתר בברכיים, פשיטת יתר בברך, יישור יתר בברך, יישור יתר של הברך יישור יתר בברכיים, יישור יתר של הברכיים, יישור יתר ברך, נעילת ברכיים, נעילת ברך / genu recurvatum  אורטופדיה בעיות כף רגל וקרסול אורטופדיה בעיות ברכיים רגלי o, רגלי o טיפול, תיקון רגלי o, מה זה רגלי o, אורטופדיה ילדים רגלי o, רגלי או, רגלי או אצל ילדים, טיפול ברגלי o, מדרסים בעד ונגד  forefoot varus  rearfoot varus קריסה חיצונית של כף הרגל כאבים בכף הרגל אצל ילדים כאבים בכף הרגל ובקרסול כאבים בכף הרגל בבוקר כאבים בכף הרגל ילדים כאבים בכף הרגל לאחר ריצה כאבים בכף הרגל טיפול כאבים בכף הרגל לאחר מנוחה כאבים בכף הרגל בדריכה

 

 

איטיות: התנהלות איטית אצל ילדים  ילד איטי  ילד איטי מאוד ילד איטי וחולמני  קשיי התארגנות אצל ילדים ילד לא מהיר איטיות בכתיבה ילד איטי בכתיבה כתיבה איטית אצל ילדים  קשיי התארגנות בבוקר קשיים בהתארגנות בכיתה שיפור מהירות אצל ילדים שיפור מהירות איטיות בתנועה שיפור זריזות  שיפור מהירות תגובה שיפור זריזות רגליים שיפור זריזות ידיים  שיפור זריזות מהירות פיתוח זריזות פיתוח מהירות פיתוח מהירות וכוח מתפרץ

 

אימון כושר אישי: מאמן כושר אישי לילדים (אימון כושר אישי לילדים, אימון כושר גופני לילדים, פיתוח כושר גופני לילדים, מדריך כושר אישי לילדים, שיפור כושר גופני לילדים מאמן כושר אישי לילדים ברעננה  מאמן כושר אישי לילדים בהרצליה מאמן כושר אישי לילדים בכפר סבא מרכיבי הכושר הגופני מאמן כושר אישי לנערות

 

גמישות: תרגילי גמישות לילדים שיפור גמישות לילדים

 

דימוי עצמי: חיזוק ביטחון עצמי בילדים, שיפור יכולות חברתיות, חיזוק ביטחון עצמי לילדים, חיזוק ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי לילדים, פיתוח ביטחון עצמי, איך לחזק לילד את הביטחון העצמי פיתוח דימוי עצמי אצל ילדים, טיפוח דימוי עצמי, חיזוק דימוי עצמי אצל ילדים, חיזוק דימוי עצמי בילדים, דימוי עצמי פעילות, דימוי עצמי בגיל ההתבגרות דימוי עצמי נמוך, העלאת דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי נמוך שיפור דימוי גוף שיפור דימוי הגוף מקובלות חברתית, דימוי עצמי, ילד עדין, ילד לא חברותי, ילד לא מקובל בכיתה, ילד לא מקובל בחברה, ילד לא מקובל חברתית, ילד לא מקובל בגן,ילד חסר חברים, איך לעזור לילד מבחינה חברתית, איך לעזור לילד להיות מקובל, ילד חסר ביטחון עצמי, שיפור דימוי עצמי, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך בקרב ילדים ילד ללא חברים, ילד בלי חברים, ילד שאין לו חברים, איך לעזור לילדים לרכוש חברים, ילד דחוי בכיתה, ילד דחוי בגן, איך לעזור לילד לרכוש חברים בגן, כיצד לרכוש חברים בבית הספר, לילד אין חברים בבית הספר, איך עוזרים לילד לרכוש חברים, איך להיות מקובל בחטיבה, איך להפוך למקובל בחטיבה, איך להיות מקובלת ביסודי, טיפול בילדים דחויים, ילד ללא חברים, ילד שלא רוצה חברים, ילד שלא משחק עם חברים, ילד לא משחק עם חברים, ילד שאין לו חברים בגן, טיפול בילדים דחויים מעמד חברתי בכיתה, הצלחה חברתית, ילד לא ספורטיבי, ילד לא אוהב ספורט, ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, איך לחזק ביטחון עצמי אצל ילדים, איך להקנות לילד בטחון עצמי, הערכה עצמית אצל ילדים, ביטחון עצמי אצל בני נוער, דימוי עצמי נמוך טיפול, דימוי עצמי נמוך בגיל ההתבגרות, דימוי עצמי בקרב מתבגרים, ביטחון עצמי נמוך טיפול, חוסר ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, חוסר ביטחון עצמי אצל ילדים, בניית דימוי עצמי אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים טיפול, חיזוק הדימוי העצמי, בניית ביטחון עצמי אצל ילדים, איך מחזקים ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לפתח ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לבנות ביטחון עצמי אצל ילדים, חוגים לחיזוק הביטחון העצמי
 

היפוטוניה: היפוטוניה hypotonia היפוטוניה ילדים היפוטוניה בילדים היפוטוניה תסמינים תסמיני היפוטוניה השפעות היפוטוניה היפוטוניה אוטיזם טיפול בהיפוטוניה טיפול בטונוס שרירים נמוך היפוטוניה טיפול היפוטוניה אצל ילדים טונוס שרירים נמוך אצל ילדים  טונוס שרירים נמוך טיפול טונוס שרירים נמוך היפוטוניה וגמישות יתר גמישות יתר אצל ילדים גמישות יתר ילדים גמישות יתר במפרקים גמישות יתר של המפרקים  מתח שריר נמוך מתח שרירים נמוך  ישיבת w ילדים ישיבת w אצל ילדים  ילד נמרח  ׀ רפיון שרירים קושי בעמידה קושי בעמידה והליכה קושי בעמידה ממושכת יציבות שרירית מפרקית יציבות פרוקסימלית

 

היפרטוניה:  היפרטוניה – טונוס שרירים מוגבר היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים טונוס שרירים גבוה טיפול בטונוס שרירים גבוה מתח שרירים גבוה מתח שריר גבוה טונוס שריר גבוה טונוס שרירים גבוה טיפול טיפול בהיפרטוניה  טונוס שרירים גבוה ילדים, טונוס שרירים מוגבר, טונוס שרירים מוגבר ילדים, טונוס שרירים גבוה בילדים

 

הכנה לכיתה א': הכנה לכיתה א מוטוריקה עדינה הכנה לכיתה א מוטוריקה הכנה מוטורית לכיתה א' מוכנות לכיתה א מוטוריקה הכנה לכיתה א'

 

הפעלות ימי הולדת/ אירועי ספורט: הפעלות לימי הולדת לילדים הפקת יום הולדת יום הולדת הפעלות ארגון ימי הולדת לילדים ימי הולדת ספורט אתגרי מסיבת סוף שנה הפעלות לסוף שנה מפעילים לסוף שנה  ארגון ימי הולדת לילדים יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבי יום הולדת ספורט לילדים הפעלת יום הולדת ספורט הפעלות יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבית

 

הפרדת תנועה: הפרדת תנועה הפרדת תנועות הפרדת תנועה באצבעות הפרדת תנועה אצל ילדים הפרדה תנועתית תנועות מראה, הצפה מוטורית  over flow תנועת מראה תנועות מראה

 

השמנת יתר: השמנת יתר אצל ילדים השמנת יתר ילדים טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים טיפול בהשמנת יתר השמנה בילדים bmi גבוה השמנה אצל ילדים השמנה אצל ילדים קטנים בעיות השמנה אצל ילדים בעיית השמנה אצל ילדים השמנה בטנית אצל ילדים השמנת יתר בקרב ילדים השמנת יתר בילדים השמנת ילדים פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל עודף משקל בילדים עודף משקל אצל ילדים טיפול בילדים עם עודף משקל טיפול בעודף משקל טיפול בעודף משקל אצל ילדים טיפול בילד שמן

 

התמצאות במרחב: התמצאות במרחב התארגנות במרחב התארגנות הגוף במרחב כיוונים במרחב התמצאות במרחב כיוונים תפיסה ויזו מרחבית התמצאות במרחב ילדים התמצאות יעילה במרחב  התמצאות במרחב ובזמן התמצאות במרחב כיוונים אומדן מרחק קושי באומדן מרחק אי התמצאות במרחב חוסר התמצאות במרחב בעיית התמצאות במרחב תפיסה מרחבית אצל ילדים שיפור תפיסה מרחבית קושי בתפיסה מרחבית לקות בתפיסה מרחבית תפיסה מרחבית לקויה

 

התנתקות מהקרקע: שיפור יכולת הניתור שיפור יכולת הניתור לילדים  שיפור יכולת הניתור בכדורסל שיפור ניתור לגובה שיפור הניתור שיפור הניתור כדורסל שיפור הניתור וכוח מתפרץ שיפור הניתור לילדים שיפור הניתור ילדים שיפור הניתור עם חבל שיפור גובה קפיצה איך לשפר את הקפיצה לגובה שיפור קפיצה לגובה באיזה גיל מתחילים לקפוץ פיתוח יכולת התנתקות מהקרקע קפיצה על רגל אחת לימוד קפיצה על רגל אחת קפיצה על רגל אחת אצל ילדים ילד בן 3 לא קופץ ילד לא קופץ ילד בן שנתיים לא קופץ  פרונציה קלה פרונציה בקרסול pronated feet

 

ויסות כוח: ויסות כוח אצל ילדים ויסות כוח | ויסות תנועה ויסות תנועתי

 

 

חוג מוטוריקה גסה: חוג מוטורי לילדים חוג ספורט מוטורי חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטורי חוג מוטוריקה גסה חוג מוטוריקה עדינה

 

 

חציית קו אמצע: חציית קו אמצע חציית קו אמצע כתיבה חשיבות חציית קו אמצע התפתחות חציית קו אמצע חציית קו אמצע אצל ילדים שיפור חציית קו אמצע אי חציית קו אמצע

 

יציבה: בעיות יציבה ילדים, יציבה לקויה אצל ילדים יציבה לקויה טיפול בעיות יציבה אצל ילדים בעיות יציבה אצל מבוגרים גב כפוף אצל מבוגרים גב לא זקוף בעיות יציבה בעמוד השדרה בעיית יציבה בעיות יציבה ליקויי יציבה ליקויי יציבה אצל ילדים טיפול בליקויי יציבה טיפול בבעיות גב טיפול בבעיות גב עליון יישור עמוד השדרה יישור קיפוזיס בעיות גב ועמוד השדרה ארגונומיה שינה טיפול ביציבה לקויה בעיות יציבה בגיל ההתבגרות, לקות יציבה יציבה לקויה (בעיות גב אצל ילדים יציבה לא נכונה שיפור היציבה  גב כפוף  גיבנת בגב גב כפוף אצל ילדים  גב כפוף בגיל ההתבגרות  בעיות יציבה  קיפוזיס קיפוזיס גבית  קיפוזיס גבי  קיפוזיס בגב קיפוזיס בולט  קיפוזיס מוגבר קיפוזיס טיפול  דרכי טיפול בקיפוזיס  קיפוזיס אצל ילדים יציבה נכונה יציבה נכונה ילדים יציבה נכונה בהליכה ישיבה נכונה במשרד  ישיבה נכונה מול מחשב יציבה נכונה ישיבה עמידה הליכה  יציבה ותנועה קיפוזיס קל  לקויות יציבה  עמידה רפויה יציבה רפויה כתפיים שמוטות כתפיים שמוטות אצל ילדים כתפיים שמוטות קדימה איך ליישר גב כפוף יישור גב עליון איך ליישר כתפיים שמוטות טיפול בכתפיים שמוטות כתפיים שמוטות טיפול עמידה כפופה  תיקון גיבנת  כאבי גב יציבה לקויה  יציבה קיפוטית  דרכי טיפול בקיפוזיס  אי נוחות בצוואר צוואר כפוף גיבנת בצוואר  טיפול בגב כפוף  טיפול בקיפוזיס קואורדינציה יציבתית איך לעמוד נכון  קיפוזיס שוירמן מחלת שוירמן טיפול Scheurmann’s disease Scheurmann’s kyphosis  פרסטזיה טיפול  פיזיותרפיה לקיפוזיס |  לורדוזה מותנית  לורדוזיס מותנית, לורדוזיס מותני מוגבר, היפר לורדוזיס גב תחתון היפר לורדוזיס צווארי טיפול בהיפר לורדוזיס לורדוזיס פיזיולוגי מוגבר לורדוזיס  לורדוזיס מותני, לורדוזיס יתר, לורדוזיס טיפול, היפר לורדוזה, קמר מותני, לורדוזיס אצל ילדים רזה עם בטן בולטת, טיפול בלורדוזיס, טיפול בלורדוזה, לורדוזה מוגברת, יישור לורדוזיס צווארי, יישור לורדוזיס גב, יישור לורדוזיס טיפול, יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית יישור לורדוזיס צווארי טיפול, לורדוזה בגב, קימור מותני מוגבר, הקשתת יתר בגב, לורדוזה מותנית מוגברת  לורדוזיס ילדים, היפר לורדוזיס, היפר לורדוזיס טיפול, היפוך לורדוזיס צווארי, טיפול בלורדוזה מותנית בטן בולטת אצל ילדים סיבוב אגן לפנים חגורה ליישור הגב חגורת גב להליכה זקופה חגורה ליישור הכתפיים רצועה אורטופדית ליישור כתפיים חגורת יישור גב,חגורת גב לגב זקוף, שיטות טיפול בבעיות גב  איך לעמוד זקוף, שמירה על גב זקוף, איך ללכת עם גב זקוף, איך לעמוד זקוף, איך ללכת זקוף, איך להתרגל ללכת זקוף, איך ללמוד ללכת זקוף, איך אפשר ללכת זקוף סימן שאלה בגב הליכה כפופה הליכה כפופה אצל ילדים הליכה שפופה הליכה ויציבה נכונה עמידה לא יציבה עמידה לא זקופה שיפור יציבה התעמלות לבעיות גב תיקון יציבה איך ליישר את הגב איך אפשר ליישר את הגב איך לזקוף את הגב איך מיישרים גב כפוף  כיצד ליישר את הגב יישור גב כפוף גב עקום טיפול גב עקום גיבנת בעורף טיפול איך אפשר להוסיף גובה, איך להוסיף גובה הוספת גובה איך לשפר גובה תוספת גובה איך להיות גבוהה יותר איך להיות גבוה יותר איך אפשר להיות גבוה יותר איך להיות יותר גבוה איך לא להיות נמוכה  איך אפשר להוסיף גובה  בעיית גובה אצל ילדים בעיות גובה אצל ילדים גורמים המשפיעים על היציבה

 

 

לקויות כתיבה: דיסגרפיה, דיסגרפיה טיפול, לקות כתיבה- דיסגרפיה, לקות כתיבה, טיפול בדיסגרפיה, לקויות כתיבה, לקויות למידה, לקות למידה מוטורית, טיפול בקשיי כתיבה, ליקויי כתיבה טיפול, קשיי כתיבה אצל ילדים, דיסגרפיה קשיי כתיבה, דיסגרפיה מוטורית, שיפור כתב היד אצל ילדים, קושי בכתיבה אצל ילדים, קושי בכתיבה, קשיים בכתיבה, בעיה גרפו מוטורית, דיסגרפיה גרפו מוטורית, לקות גרפו-מוטורית, קושי גרפומוטורי

 

 

לקויות מוטוריות: לקויות מוטוריות לקות מוטורית ליקויים מוטוריים טיפול בבעיות מוטוריות הפרעות מוטוריות הפרעות מוטוריות בילדים הפרעות מוטוריות אצל ילדים בעיות מוטוריות אצל ילדים בעיה מוטורית בעיות מוטוריות שיפור אינטליגנציה תנועתית

 

מוטוריקה גסה/ עדינה: מוטוריקה גסה מוטוריקה עדינה (מוטוריקה גסה אצל ילדים/ מוטוריקה עדינה אצל ילדים מוטוריקה גסה לילדים חיזוק מוטוריקה עדינה שיפור מוטוריקה עדינה שיפור מיומנויות מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה גסה שיפור מוטוריקה שיפור מוטוריקה גסה טיפול במוטוריקה עדינה טיפול במוטוריקה גסה קושי במוטוריקה גסה קשיים במוטוריקה גסה בעיות מוטוריקה ילד עם בעיות מוטוריות טיפול בבעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיות במוטוריקה גסה בעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיית מוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה אצל ילדים בעיות מוטוריות בידיים  שיפור יכולות מוטוריות מרכיבי מוטוריקה גסה תיאום בילטרלי

 

נוירולוגיה: שיקום פגיעות נוירולוגיות שיקום נוירולוגי ילדים | דיסטוניה ילדים דיסטוניה טיפול

 

 

נפילות אצל ילדים: נפילות ילדים נפילות בקרב ילדים נפילות מרובות אצל ילדים נפילות אצל ילדים נפילות חוזרות אצל ילדים ילד נופל הרבה ילדים שנופלים הרבה ילד נופל כל הזמן

 

 

סגנון ריצה/ הליכה: שיפור סגנון ריצה ריצה נכונה איך לרוץ נכון לרוץ נכון ריצה נכונה כף רגל שיפור סגנון ריצה ילדים שיפור סגנון ריצה לילדים  שיפור יכולת ריצה שיפור מהירות ריצה לילדים שיפור מהירות ריצה בכדורגל סגנון ריצה נכון טכניקת ריצה נכונה ריצה מגושמת ריצה נכונה טיפים ריצה נכונה למתחילים יציבה נכונה בריצה שיפור סגנון הליכה שיפור הליכה  הליכה נכונה כף רגל דריכה נכונה על כף הרגל תיקון תבניות הליכה, דריכה לא נכונה הליכה גרירת רגליים גרירת רגליים גרירת רגליים ילדים שינוי תבניות הליכה שינוי תבנית הליכה ריצה מסורבלת  שיפור טכניקת ריצה שיפור מהירות ריצה שיפור כושר ריצה שיפור זמן ריצה  הליכה כפופה הליכה לא זקופה הליכה מסורבלת הליכה לא סימטרית הליכה לא נכונה הליכה לא נכונה אצל ילדים הליכת טרנדלנבורג  גוף מתנדנד בהליכה trendelenburg gait

 

סרבול מוטורי: סרבול מוטורי התפתחותי: דף התמצאות וריכוז נושאים ('תוכן עניינים') סרבול מוטורי ילדים מסורבלות מוטורית סרבול מוטורי סרבול גופני סרבול תנועתי סרבול תנועה סרבול בתנועה dcd טיפול אבחון dcd שיפור קואורדינציה לילדים שיפור קואורדינציה ילדים קושי מוטורי לקות קואורדינציה אינטגרציה בין חושית קשיים בתכנון תנועה ילד תלותי ילדים תלותיים קואורדינציה פיתוח קואורדינציה שיפור קואורדינציה שיפור קואורדינציה מוטורית קואורדינציה ילדים קואורדינציה לילדים אימון קואורדינציה לילדים  אימוני קואורדינציה לילדים קואורדינציה מוטורית קואורדינציה תנועתית תפיסה חזותית מוטורית קואורדינציה חזותית מוטורית ויזו מוטורי תפיסה ויזו מוטורית בעיה ויזו מוטורית קואורדינציה פירוש קואורדינציה הגדרה קואורדינציה מרחבית  קואורדינציה בספורט  קואורדינציה ספורט תרגילי קואורדינציה עם כדור חוסר קואורדינציה בעיות קואורדינציה אצל ילדים  תיאום יד רגל אבחון סרבול מוטורי  טיפול בסרבול מוטורי סרבול מוטורי טיפול  דיספרקסיה מוטורית דיספרקסיה אצל ילדים  דיספרקסיה טיפול  דיספרקסיה מוטורית טיפול דיספרקסיה ילדים דיספרקסיה התפתחותית הפרעה התפתחותית בקואורדינציה טיפול דיספרקסיה אפרקסיה אצל ילדים אפרקסיה של הילדות אפרקסיה מוטורית אפרקסיה התפתחותית סרבול מוטורי dcd מהו סרבול מוטורי בעיית קואורדינציה תיאום דו צדדי דיוק מוטורי דיוק בתנועה פיזור תנועתי ליקויי קואורדינציה טיפול בסרבול מוטורי בגישה מדעית, בלעדית ומובילה במוטוריקל תסמונת הילד המסורבל  מי הוא הילד המסורבל הילד המסורבל

 

פרפקציוניזם/ הימנעות: ילד פרפקציוניסט  ילדים פרפקציוניסטים  ילד נמנע ילדים נמנעים

 

קשב וריכוז: הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים הפרעות קשב וריכוז ילדים הפרעת קשב וריכוז ילדים הפרעות קשב וריכוז (ADD/ ADHD) זיכרון עבודה זיכרון עבודה מוטורי זיכרון עבודה תנועתי זיכרון עבודה אקטיבי  הסקת מסקנות שיפור יכולת הסקת מסקנות פונקציות ניהוליות פונקציות ניהוליות וקשב שיפור פונקציות ניהוליות executive functions טיפול בהפרעות קשב וריכוז הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות הפרעת קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז  הפרעות קשב וריכוז טיפול

 

קשר עין-יד-רגל: קשר עין יד, קשר עין יד אצל ילדים תיאום עין יד, תיאום עין יד מוטוריקה עדינה קואורדינציה עין יד תיאום קשר עין יד חיזוק קשר עין יד  שיפור תיאום עין יד שיפור קשר עין יד שיפור קואורדינציית עין יד, קושי בתיאום עין יד  תיאום עין יד כתיבה תיאום עין רגל

 

רתיעה מכדור: פחד מכדור רתיעה מכדור תפיסת כדור

 

שיווי משקל: שיווי משקל שיווי משקל ילדים  שיפור שיווי משקל  פיתוח שיווי משקל  שיווי משקל אצל ילדים קושי בשיווי משקל חוסר שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל אצל ילדים בעיית שיווי משקל אצל ילדים  איבוד שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל ילדים חוסר שיווי משקל ילדים קושי לשמור שיווי משקל עמידה על רגל אחת קושי עמידה על רגל אחת מערכת שיווי משקל אצל ילדים המערכת הוסטיבולרית גרייה וסטיבולרית עמידה על רגל אחת הליכה עקב בצד אגודל  שיווי משקל בגוף האדם אי שיווי משקל בגוף חוסר שיווי משקל בהליכה חוסר יציבות בהליכה בעיות שיווי משקל אצל מבוגרים חוסר שיווי משקל אצל מבוגרים בעיות שיווי משקל בגיל השלישי טיפול בבעית שיווי משקל חוסר שיווי משקל בעמידה טיפול בבעיית שיווי משקל בעיית שיווי משקל שיווי משקל מוטורי אי יציבות בעמידה הליכה לא יציבה הליכה בבסיס רחב ריצה בבסיס רחב

 

שרירים: חיזוק שרירים חיזוק שרירים לילדים חיזוק שרירים ילדים חיזוק שרירים אצל ילדים שרירים רפויים רפיון שרירים רפיון שרירים אצל ילדים חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים איך לחזק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים לילדים חגורת כתפיים חלשה חגורת כתפיים חלשה אצל ילדים פעילות לחיזוק חגורת הכתפיים שרירים חלשים חולשת שרירים טיפול חולשת שרירים ברגליים חולשת שרירים בידיים חולשת שרירים בכל הגוף חולשת שרירים בילדים חולשת שרירים אצל ילדים חולשת שרירים חמורה שיפור כוח אקסצנטרי, חיזוק שריר אקסצנטרי חיזוק שרירי הידיים לילדים, חיזוק שרירי הרגליים לילדים התעמלות מחזקת לילדים טיפול לחיזוק חגורת הכתפיים שיפור מתח שיפור מתח מקבילים

 

תחושה עמוקה: תחושה עמוקה (תחושה עמוקה/ מערכת פרופריוספציה/ המערכת הפרופריוצפטיבית/ המערכת הפרופריוצפטיביתproprioception) תחושה עמוקה טיפול קינסטזיה גרייה פרופריוצפטיבית

 

תכנון תנועה: תכנון תנועה אצל ילדים תכנון תנועה שיפור תכנון תנועה תכנון תנועה- פרקסיס קושי בתכנון תנועה קושי בתכנון תנועה אצל ילדים

 

כללי: מוטוריקל- הרבה מעבר ל-פיזיותרפיה לילדים, ריפוי בעיסוק לילדים, ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים/ טיפול בתנועה לילדים

 

 

טיפול בילדים המגיעים מחו"ל

 

 

מיומנויות :

 

לימוד אופניים: לימוד רכיבה על אופניים לילדים מדריך רכיבה על אופניים לילדים אייל ציוני רכיבה על אופניים מורה ללימוד רכיבה על אופניים ללמוד לרכוב על אופניים לימוד נסיעה על אופניים לימוד רכיבה על אופניים בשיטת מוטוריקל לימוד רכיבה על אופניים בשרון לימוד רכיבה על אופניים ברעננה לימוד רכיבה על אופניים בנתניה לימוד רכיבה על אופניים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים בכפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הרצליה לימוד רכיבה על אופניים בפארק הירקון לימוד רכיבה על אופניים לילדים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים לילדים בחולון לימוד רכיבה על אופניים בראשון לציון לימוד נסיעה באופניים ללא גלגלי עזר לימוד נסיעה על אופניים ללא גלגלי עזר הדרכת רכיבה על אופניים  לומדים לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר לימוד רכיבה על אופניים תל אביב לימוד אופניים לילדים  ללמוד לרכוב על אופניים  לימוד אופניים לילדים בלי גלגלי עזר לימוד אופניים ללא גלגלי עזר רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ללמוד לרכב על אופניים למבוגרים ללמוד לרכב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים בגיל מבוגר שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים לילדים  שיעורי רכיבה על אופניים לנשים ללמוד לרכוב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים לימוד רכיבת אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים לנשים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים תל אביב  לימוד רכיבה על אופניים חשמליות לימוד רכיבה על אופניים חשמליים חרדה רכיבה על אופניים פחד מרכיבה על אופניים פחד מנפילה מאופניים

איך לבחור אופניים לילד  טיפים לקניית אופניים, איך בוחרים אופניים, איך לבחור אופניים לילד, מידות אופניים לפי גובה, מידות אופניים לילדים, טבלת מידות אופניים לילדים, איך לבחור אופניים לפי גובה, טבלת מידות אופניים לפי גובה רוכב, איך מודדים מידת אופניים, איך מתאימים אופניים לגובה, התאמת אופניים לגובה הילד, מדריך לקניית אופניים לילדים, מידת אופניים לפי גובה הרוכב, התאמת אופניים לרוכב, התאמת אופניים לפי גובה, כיצד בוחרים אופניים לילדים, קניית אופניים לילדים, התאמת אופניים לרוכב, מה לבדוק בקניית אופניים  איך בוחרים אופניים לילד

 

לימוד רולר-סרפר: לימוד רולר סרפר (לימוד החלקה על רולר סרפר/ לימוד רכיבה על רולר סרפר/ לימוד נסיעה על רולר סרפר)

 

לימוד רולר-בליידס: לימוד רולר בליידס לילדים, לימוד רולר בליידס למבוגרים, מורה לרולר בליידס, מדריך רולר בליידס, בית ספר לרולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, לימוד החלקה על גלגליות, לימוד החלקה על סקטים, לימוד החלקה על רולר בליידס, לימוד רכיבה על רולר בליידס, לימודי רולר בליידס, איך לומדים רולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, שיעורי רכיבה על רולרבליידס, שיעורי רולרבליידס, שיעורי רולר, שיעורי החלקה על רולר בליידס, שיעורי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעור פרטי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס תל אביב, רולר בליידס שיעורים, רולר בליידס שיעור, רולר בליידס לימוד לימוד רולר בליידס לימוד גלגיליות ׀  לימוד נסיעה על רולר בליידס ׀ לימוד רכיבה על רולרבליידס למבוגרים  לימוד רכיבה על רולר בליידס למבוגרים לימוד רכיבה על רולר בליידס ׀ לימוד סקטים ׀ לימוד רולרבליידס ׀ לימוד רולרס ׀ רולרבליידס לימוד,

 

לימוד סקייט בורד/ לונגבורד/ קארבר: לימוד סקייט בורד לימוד סקייטבורד לימוד רכיבה על סקייטבורד לימוד סקיטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  שיעורי רכיבה על סקייטבורד  מדריך סקייטבורד  מדריך סקייטבורד למתחילים מדריך ללימוד סקייטבורד  מדריך רכיבה על סקייטבורד הדרכת סקייטבורד לימוד סקייטבורד מורה לסקייטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  לימוד על סקייטבורד איך נוסעים על סקייטבורד קורס סקייטבורד שיעור פרטי בסקייטבורד | לימוד לונגבורד | לימוד קארבר

 

תשובות לשאלות נפוצות FAQ's

 

מתעניינים בלמידה מוטורית? לימוד כדורסל לילדים, לימוד כדורגל לילדים, לימוד קפיצה בדלגית, לימוד קפיצה בחבל, לימוד קפיצה על רגל אחת ועוד? רוצים ללמוד את שיטתנו ולהוביל בשטח? לחצו: מוטורי School: תרפיה בתנועה תרפיה בתנועה לימודים תרפיה בתנועה לילדים טיפול בתנועה לימודים הכשרת מטפלים בתנועה  לימודי טיפול בתנועה לימודי טיפול בילדים לימודים טיפול בילדים קורס טיפול בילדים לימודים טיפול בתנועה לימוד תרפיה בתנועה קורס טיפול בתנועה ספורט טיפולי לימודים ספורט טיפולי לילדים לימודים לימודי ספורט טיפולי לילדים

 

 

לראש הדף

 

 

 

 

 

 

 

 

הערה: 1. חלק מהדפים כבר מצויים באתרנו החדש (מותאם סמארטפונים) לחיצה על הקישור תעביר אתכם אוטומטית!

2. כל הקישורים המודגשים להלן, הינם דפים/ תחומי טיפול נוספים באתר!

אתר מוטוריקל המחודש ׀ סלוגן לעסק  קריאייטיב ׀ לורדוזיס טיפול ׀ איך אפשר להוסיף גובה ׀ פרונציה של כף הרגל ׀ פלטפוס ברגל ׀ יישור יתר בברך ׀ כפות רגליים פונות פנימה ׀ גיד אכילס קצר ׀ הפרדת תנועה ׀ שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים ׀ לימוד קארבר ׀ קשר עין יד תיאום עין רגל ׀ דיסגרפיה טיפול ׀ חציית קו אמצע ׀ התנהלות איטית אצל ילדים ילד איטי ׀ פונקציות ניהוליות ׀ חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטוריקה גסה ׀ מאמן כושר אישי לילדים ׀ ילד נופל הרבה ׀ ויסות כוח ויסות תנועה ׀ היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים ׀ לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ׀ קואורדינציה בנהיגה ׀ אבחון סרבול מוטורי ׀  אבחון מוטורי ׀ אבחון יציבה ׀ אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה ׀ התארגנות במרחב ׀ טיפול בסרבול מוטורי ׀ שיטת מוטוריקל-מאמר בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים ׀ מאמר היפוטוניה ׀ מאמר DCD ׀ דיספרקסיה מוטורית | דיספרקסיה טיפול | מילון מונחים ׀ ימי עיון התפתחות הילד ׀ ארגונומיה מחשב ׀ הרצאת ארגונומיה | יום הולדת ספורט לילדים יום הולדת ספורט אתגרי | סטנד אפ לילדים ליום הולדת סטנד אפ לילדים ׀ ביקורי-בית ׀ טיפול בתנועה לילדים ספורט טיפולי לילדים פיזיותרפיה לילדים ריפוי בעיסוק לילדים תרפיה בתנועה חיזוק חגורת כתפיים לילדים כתפיים שמוטות אצל ילדים

 

All rights reserved to Eyal Tzioni © 2006-2024
כל הזכויות שמורות לאייל ציוני. העתקת או שימוש כלשהו במידע, פרסום או שימוש מסחרי בקבצים ללא רשות הבעלים אסורה על פי חוק.