מאמן/מדריך כושר אישי לילדים ברעננה/ בהרצליה/ בת"א, אימון כושר אישי לילדים/לנוער,שיפור כושר גופני לילדים/ נוער בבית

 

אימון כושר אישי לילדים ברעננה, כפר סבא, בהרצליה, בת"א/ מאמן כושר אישי לנוער/ אימון כושר אישי לנערות, פיתוח כושר גופני לילדים בכלים מדעיים ומובילים במוטוריקל

 

מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער, שיפור כושר גופני לילדים, אימון כושר גופני/ אימון כושר אישי לילדים/ לנוער ע"י אייל ציוני, ספורטאי תחרותי (*) ו- מומחה למוטוריקה, יציבה, אורטופדיה ו- השמנת יתר אצל ילדים וגם בני נוער, הרבה מעבר ל- מאמן כושר לילדים/ נערים/ אימון כושר אישי לנערות!

 

 

אייל מתחיל כעת את לימודי הדוקטורט, לטובת ביסוס מדעי של שיטת מוטוריקל ('Adaptive-Load') שפיתח במשך כמעט שני עשורים. שיטת מוטוריקל נחשבת כיום לשיטת הטיפול המדעית המובילה בתחום התפתחות הילד!

 

 

 

אייל ציוני מציג את שיטתו החדשנית ל- טיפול בהשמנה אצל ילדים/ השמנת יתר בילדים בתכנית "מהיום דיאטה", ערוץ 10 (ינואר 2017).

 

 

 

 

אייל החל את דרכו המקצועית בעת התמחותו במוטוריקה ויציבה (רפואת ספורט) ובין היתר עבד כ- מאמן כושר אישי לילדים ברעננה/ בכפר סבא/ בהרצליה/ בתל אביב, מדריך בחדרי כושר מובילים בתל אביב, וגם כ- מדריך רכיבה על אופניים, נוסף על הכנת בני נוער לגיוס ביחידות מובחרות בצה"ל ("אייל ציוני- קורס הכנה לגיוס", קורס שנתמך ע"י חברת 'Nike ישראל' דאז).

 

במקביל לעבודתו בשנים הראשונות כ- מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער, שקד על פיתוח כלים מדעיים וחדשניים לטובת חיזוק שרירים לילדים, חיזוק אינטנסיבי (ברמות הגבוהות ביותר!) המותאם לילדים/ לנוער/ לנערות/ למבוגרים, ללא משקולות!

 

 

 

היפוטוניה, חגורת הכתפיים אצל ילדים- חיזוק מהיר (!) במבחר אדיר של כלים במוטוריקל

אימון כושרי אישי במוטוריקל לטובת חיזוק שרירים לילדים/ חיזוק חגורת הכתפיים לילדים? ממש מחולל פלאים! השרירן המתוק בתמונה (רק בן 6) נהנה מביטחון עצמי בשמיים, אודות ל- חיזוק שרירים/ חיזוק שרירי הידיים/ שרירי הבטן והגב במוטוריקל

 

לא להתבלבל, הילד השרירי בתמונות רק בן 6! רק אימון כושר אישי לילדים ברמה מדעית יכול להשיג תוצאות כאלה, בזמן קצר!

 

היפוטוניה, חגורת הכתפיים אצל ילדים- חיזוק מהיר (!) במבחר אדיר של כלים במוטוריקל

אימון כושר אישי לילדים: שרירים חזקים, מייצרים מוטיבציה לפעילות, עימה גם הביטחון העצמי נוסק לשמיים :)

בתמונה לעיל, אותו ילד בן ה- 6, מגלה לפתע את היכולות הגופניות שלו!

 

 

והכותרת שבחרנו להעניק לתמונה זו:

 

חיזוק שרירים לילדים - מן הכוח אל הפועַל (תרתי משמע :)

*דבר היוצא "מן הכוח אל הפועל", פירושו דבר שבא לכלל מעשה, התגשם, בוצע (מילון אבן שושן).

 

 

 

 

אימון כושר אישי לנערות/ לנערים, מאמן כושר אישי לילדים. חיטוב והרזייה באופן מדעי וחדשני (פיזיולוגי-מוטורי-יציבתי-ואורטופדי משולב!).

מידע נרחב אודות החדשנות המדעית שלנו בהמשך הדף!

 

 

 

ניסיונו הרב ב- אימון כושר לילדים/ לנוער, הביא את אייל אל ההבנה כי רק פיתוח כושר גופני לילדים/ לנוער המשולב עם פיתוח יכולות מוטוריות ו- שיפור היציבה/ טיפול בבעיות אורטופדיות רלוונטיות, יעניק את המענה המקצועי ביותר עבורם. כך למעשה, החל אייל את דרכו האקדמית והמקצועית בתחום התפתחות הילד.

 

 

 

*כספורטאי נלהב (ריצה תחרותית למרחקים ארוכים, רכיבה על אופניים, כדורסל, החלקה על רולר בליידס, רכיבה על קארבר, חדר כושר ועוד...) מעניק אייל השראה לילדים/ נוער ומסייע להם להתחבר לספורט בעצמם.

 

 

 

 

 

 

שיטת מוטוריקל- הצגה ב'גלריית המומחים' בערוץ 2 

 

 

הצגת שיטת מוטוריקל- מאמרו של אייל ציוני בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics) גיליון פב' 2011

 

 

כיצד הפכה שיטת מוטוריקל לקונספט מוביל בתחום התפתחות הילד? הדף הבא יספק את התשובות:

שיטת מוטוריקל- שורה של תגליות מדעיות מובילות!  אייל ציוני - כרטיס ביקור מדעי!

 

 

 

 

מאמן כושר אישי לילדים/ נערים/ לנערות שהינו גם מומחה למוטוריקה, יציבה, אורטופדיה והשמנת יתר- יתרונות:

 

 

תרגיל 'שמיניות באוויר' לטובת שיפור קואורדינציה מרחבית ושיפור שליטה בכדור (כדורגל) מבית היוצר של מוטוריקל: הילדים נעים (מנתרים) בשמינייה בין הטבעות ומובילים את הכדור בשמינייה הפוכה (סה"כ 2 שמיניות)! התרגיל כולל שיפור שורה ארוכה של מרכיבים מוטוריים, בהם: שיפור קואורדינציה, התמצאות במרחב (כיוונים במרחב) התארגנות במרחב, שיווי משקל, חציית קו אמצע של הרגליים, תיאום בין תנועות חלקי הגוף (תיאום עין רגל, רצף תנועתי, תיאום דו צידי/ תיאום דו צדדי של הרגליים.. א-סימטרי), תכנון תנועה ותזמון תנועתי, זיכרון עבודה מוטורי ועוד... כל המרכיבים המוטוריים האלה משולבים בתרגיל אחד מאתגר ומהנה!

 

לא טעיתם, גם מוטוריקל וגם.. מוטורי cool :)

 

מוטורי cool® הינו סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

 

 

 

מוטוריקל - חלשים בגרפיקה, מובילים במוטוריקה!

 

(וגם ביציבה ואורטופדיה...)

 

 

 

לימוד קפיצה בחבל: עמית ותמר, מדגימים ביצוע נהדר, זמן קצר לאחר לימוד קפיצה על חבל/ לימוד קפיצה בדילגית. ונזכיר שנית: אצלנו גם ההנאה כלולה בתפריט :)

 

 

לימוד רולר בליידס לילדים מקצועי, מהיר וחווייתי- בכלים מדעיים, ובתנאים נהדרים!

 

 

שיעורי סקייטבורד, מדריך ללימוד רכיבה על סקייטבורד, מורה לסקייטבורד / לימוד קארבר

 

 

יתרונות נוספים:

 

 

 אסף המתוק מפגין יכולות מרשימות של שיווי משקל, תיאום עין רגל, קשר עין יד, ואם לא די בכך, גם הפרדת תנועה, ויסות תנועה/ ויסות תנועתי, יציבות שרירית מפרקית (...ויכולת חריזה בִּתְזוּזַה :)

 

 

 • כלי העבודה הבלעדיים שלנו מאתגרים ביותר ומהנים עבור ילדים ובני נוער!

 • באפשרותנו לערוך אבחון מוטורי מקצועי/ או אבחון התרשמותי מיכולותיו של הילד/ה או נער/ה, כדי להתאים את כלי העבודה/ את הדגש בעבודה באופן אופטימלי לגורמים הספציפיים המקשים על התפקוד היומיומי/ על התפקוד בביה"ס (בכלל זה בשיעורי התעמלות/ משחקי כדור בהפסקות). מידע נוסף בנושא העצמה מוטורית, בהמשך הדף.

 • לאייל ניסיון עתיר שנים בעבודה עם ילדים/ נוער (18 שנים), ותקשורת מעולה עימם! עבודה קשה והנאה הולכים יחד במוטוריקל (כולל עם הילדים העקשנים/ העצלנים ביותר... זו המומחיות שלנו :) בזכות התמצאות בעולמות התוכן של ילדים/ בני נוער וחשוב מאוד, גם בזכות העובדה ש פיזיו-סטנדאפיסט צמוד לידכם :) שפה משותפת ייחודית עם ילדים/ לשעשע ילדים זו המומחיות השנייה/ העיקרית (קשה להחליט :) שלנו.

 

 

 

במוטוריקל סופַן וגם So-fun של הבטחות להתממש :)

באופן הכי מהיר שניתן לבקש !

So-fun של הבטחות® הינו סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

 

 • תוצאות מהירות כבר הזכרנו? התקדמות עקבית משבוע לשבוע, זו כוונתנו במילה 'תוצאות'!

 • אייל ציוני נחשב מוביל בתחומו עוד בראשית הדרך (לפני כשני עשורים) בעת שהיה מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער. עם זאת, הידע המקצועי/ הכלים במוטוריקל כיום (שנת 2018) נמצאים מספר רמות מעל כלי העבודה ששימשו אותנו בראשית הדרך! במילים אחרות, כלי העבודה שלנו מובילים כיום ברמה העולמית! (דפדפו לכם מעט באתר ותבינו על מה אנו מדברים...).

 • יתרונות נוספים ומשמעותיים מפורטים בהמשך הדף.

 

 

 

 

עניין טכני קטן לפני שנמשיך...

 

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

 

קהל היעד אליו פונה האתר, הוא הורים המחפשים אימון כושר אישי, מקצועי ומדעי לילדים/ לנערים/ לנערות! איננו משפרים כושר גופני/ יכולות ספורטיביות אצל ילדים באמצעות עיצוב גרפי, אנו מייצרים שיפור כושר גופני באמצעות כלים, בעזרת כלי אימון המתקדמים מסוגם בעולם!

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחיים של בנו/ בתו! שיטת מוטוריקל הינה שיטת טיפול בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו...). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד... כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי... (ברוח הביטוי: 'אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו').

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

ראו גם: דף התמצאות באתר.

 

אתר מוטוריקל לשרותכם כבר למעלה מעשור (2006-2020)!

 

מוטוריקל הרבה מעבר ל- מאמן כושר אישי לילדים/ אימון כושר אישי לנערות/ נערים!

 


 

 

אתר מוטוריקל עתיד לעבור מתיחת פנים משמעותית, עם המעבר לפלטפורמה חדשה ומודרנית בחודשים הקרובים. אנו שוקדים על כך במרץ רב מאחורי הקלעים :)

 

 

 

 

 

 

 

 

שימו לב, לראשונה ברמה העולמית...

 

 

השמנה בילדים - טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים/ נוער ב-4 רמות:

 

 

 I פיזיולוגית II מוטורית III יציבתית IV אורטופדית מ-ש-ו-ל-ב...

 

 

 

 

תפיסת הטיפול האינטגרטיבי בהשמנת יתר אצל ילדים / נערות/ נערים >>

 

**בין התפיסות המדעיות החשובות ששיטת מוטוריקל הביאה לעולם, נמצאת תפיסת הטיפול האינטגרטיבי בהשמנת יתר אצל ילדים. שימו לב, מוטוריקל נחשב המרכז היחיד בעולם, המשלב העצמה מוטורית והתערבות יציבתית ואורטופדית כחלק אינטגרלי בטיפול:

 

1. *בלעדי במוטוריקל* טיפול פיזיולוגי חדשני I: כלים מדעיים, בלעדיים לבניית שרירים/ הגדלת המסה השרירית (מסת הגוף הרזה- Lean Body Mass)/ העלאת המטבוליזם בקבוצות שרירים נרחבות בגוף (ועל ידי כך, הגדלת המטבוליזם הכללי/ B.M.R, דבר הגורם לצריכת אנרגיה/שריפת קלוריות גבוהה גם במצב מנוחה) דבר המסייע גם בשמירה על BMI נמוך!!  

למידע נוסף על חיזוק השרירים הבלעדי במוטוריקל, לחצו: חיזוק שרירים לילדים. ראו גם: היפוטוניה בילדים היפוטוניה אצל ילדים

חיזוק שרירים משפר את יכולתם לאגור ואף לבזבז כמויות גדולות יותר של אנרגיה, לפתח רשת נימי דם עניפה, להפחית את לחץ הדם ואת העומס על הלב ולשפר את יכולת ההחזרה הורידית (יכולת הדם לזרום ביעילות מהפריפריה חזרה ללב) ורשימה זו חלקית בלבד...

 

טיפול פיזיולוגי II: פעילות אירובית עצימה שמטרתה שריפת קלוריות (בדגש על שומנים) וחיזוק מערכת לב-ריאה בהיבט הבריאותי! השמנת יתר (BMI גבוה ילדים) נקשרת לבעיות בריאותיות כדוגמת סוכרת, יתר ל"ד, פרופיל שומנים לא תקין בדם וסיכון להופעת מחלת לב כלילית!

מה לעשות, מטבע הדברים, ילדים בעלי השמנת יתר אינם מתחברים/ אינם אוהבים ומעדיפים ככל האפשר להימנע מעבודה אירובית כדוגמת ריצה עצימה (ודווקא אלה שהכי זקוקים לכך...). אל דאגה, ברשותנו מגוון כלים ואסטרטגיות עבודה מתוחכמות על סיבולת לב- ריאה, גם עם ילדים 'עצלנים', כאלה שלא אוהבים להזיז את עצמם! הכלים היצירתיים שלנו הופכים את העבודה הסיזיפית לנעימה באופן יחסי ומתגמלת מאין כמוה!!

*ברשותנו גם גישה צמודה למסלול ריצה מקצועי מצופה גומי (משטח רקורטן) לריצה "רכה", בטוחה ומהנה!

 

 

 

הילד חוטף אלרגיה רק ממחשבה על בזבוז אנרגיה?

 

נתאים לו בדיוק את האסטרטגיה!

 

 

אימוני הסיבולת במוטוריקל מובילים בין היתר ל-

 • הגדלת נפח הפעימה/ stroke volume (כמות הדם המוזרמת דרך אבי העורקים בכל פעימה של הלב). הגדלת נפח הפעימה, פירושה שריר לב חזק יותר הפועל ביעילות רבה יותר (ראו גם דוגמא מוחשית, דוגמת 'שקית השוקו' בהמשך הדף...). הגדלת נפח הפעימה מובילה גם להעלאה בתפוקת הלב (Cardiac output, נפח הדם שהלב מזרים בדקה אחת..).

 • בעקבות כך, הדופק נמוך יותר בעת פעילות גופנית ובכלל (גם בעת מנוחה).

 • יכולת השרירים לקלוט חמצן מן הדם עולה,

 • קיימת ירידה בל"ד בעת פעילות ובכלל...

 • קיימת עלייה בצריכת חמצן מירבית (צח"מ/ Vo2Max)

 • עלייה בכמות כלי הדם והאינזימים האירוביים (ממש חגיגה אמיתית של בריאות).

 

 

2. *בלעדי במוטוריקל* העצמה מוטורית- השמנת יתר- הפחתה במשקל/ הפחתת משקל המלווה בהעצמה מוטורית: ילדים רבים כל כך הסובלים מהשמנת יתר, מבלים זמן ניכר מחיי היומיום שלהם בחוסר פעילות גופנית.

בעוד שחבריהם באותה קבוצת גיל עסוקים כל העת בשכלול יכולותיהם המוטוריות (קואורדינציה כללית, סיבולת וכוח שריר, משחקי כדור ועוד ועוד...) באמצעות פעילות גופנית עניפה, בהשתתפות במשחק כדורגל או כדורסל אחה"צ, באמצעות השתתפות בחוגי ספורט ועוד ועוד (שלא נדבר על התרומה החברתית האדירה בפעילויות אלה...), אותם ילדים בעלי השמנת יתר לעומת זאת, 'תקועים' באותו פרופיל מוטורי (אותן יכולות מוטוריות) שאפיין אותם בגיל הגן (והפער המוטורי בינם לבין בני גילם הולך ומעמיק כל העת...). לא פלא שילדים בעלי השמנת יתר נמצאים (בעל כורחם) במעגל קסמים שלילי של חוסר פעילות גופנית (הרי, איזה ילד ירצה לחשוף את החולשות הגופניות שלו בעיניי חבריו לכיתה/ לשכונה וכיוב'?).

 

בדיוק לשם כך, מומחה עולמי למוטוריקה צמוד לילדכם. שיטת מוטוריקל ('Adaptive-Load') כוללת כיום למעלה מ- 3,500 כלי טיפול מקוריים/ חדשניים וגם מדעיים, לשיפור כל מרכיב מוטורי לקוי/ לטיפול בליקויים במערכות התנועה והתחושה השונות, בהן ליקויים ב- שיווי משקל (שיווי משקל אצל ילדים ׀ חוסר שיווי משקל אצל ילדים ׀ בעיות שיווי משקל אצל ילדים ׀ איבוד שיווי משקל אצל ילדים) ליקוי תחושה (מע' טקטילית/ מגע, תחושה עמוקה/ קינסתזיה), ליקויי קואורדינציה (קואורדינציה מוטורית ו קואורדינציה לילדים) ו סרבול מוטורי ילד מגושם (Clumsiness), קשיים בתכנון תנועה Dyspraxia (דיספרקסיה מוטורית, דיספרקסיה התפתחותית, טיפול דיספרקסיה), היפרטוניה ותפקוד גופני לקוי (טונוס שרירים גבוה אצל ילדים מתח שרירים גבוה מתח שריר גבוה טונוס שריר גבוה טונוס שרירים גבוה טיפול טיפול בהיפרטוניה), הפרעות קשב וריכוז, קשיים בהתמצאות במרחב התארגנות במרחב, הפרדת תנועה/ הפרדת תנועה באצבעות, היעדר/ הימנעות מ- חציית קו אמצע, פחד מכדור/ רתיעה מכדור, קשיים ב התנתקות מהקרקע, קושי בויסות כוח, שיפור זריזות מהירות, כלים מתקדמים לילדים שריצתם מסורבלת (ראו: שיפור סגנון ריצה לרוץ נכון), טיפול בילדי PDD NOS (אוטיזם וספקטרום האוטיזם) הסובלים מלקויות מוטוריות כדוגמת היפוטוניה, סרבול תנועה או הזקוקים לשיפור יכולת התמצאות במרחב, חיזוק שרירים, קשר עין יד (תיאום עין יד), שיווי משקל, יציבה ועוד ועוד... לתפיסתנו, לכל בעיה מוטורית פתרון!! למידע נוסף/ לקויות נוספות, לחצו על הקישור: תחומי הטיפול.

 

 

 

 

יכולת מוטורית טובה? כרטיס ביקור/ מפתח להשתלבות תקינה של הילד בחברה!

 

 

 

 

המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לכל ילד/ה "מטריה מוטורית" (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע"י ועד ההורים הכיתתי (ראו: לימוד רכיבה על אופניים לילדים), טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי (חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים), משחק 'כיסאות מוזיקליים' בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה (חיזוק חגורת הכתפיים לילדים).. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ"כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, שיווי משקל לילדים, כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים), זריזות, מהירות, קואורדינציה כללית ועוד...

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (שיפור דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! ("כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר"!)

 

המטריה המוטורית של מוטוריקל  המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות :)

 

(*המטריה המוטורית ® היא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!)

 

 

 

מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער, שהינו מומחה למוטוריקה, יציבה, אורטופדיה והשמנת יתר אצל ילדים/ נוער, כושר גופני לילדים זה מוטוריקל!

 

 

 

 

צפוף לכם בעין? ההסבר לכך פשוט:

 

 

יש לנו פשוט המון להציע :)

 

מוטוריקל - בדיוק מה שחיפשתם, גם עבור מאמן כושר אישי לילדים!

 

 

 

 

3. *בלעדי במוטוריקל* טיפול יציבתי: השמנת יתר ויציבה/ שיפור היציבה: השמנת יתר אצל ילדים/ נערים/ נערות מלווה לעיתים קרובות גם בלקות יציבה שעיקרה הגדלת הלורדוזה המותנית (קמר מותני/ קשת עמוד שדרה מותני), לקות המכונה לורדוזיס. לידיעתכם, הימצאותו של הקמר המותני המוגזם, מבליט עוד יותר (בצורה יתרה) את הבטן העגולה ממילא, וגם את הישבן (הרבה מעבר להבלטה הקיימת בשל אחוזי השומן הגבוהים, כפי שניתן לראות בתמונות של הילד בהמשך...). ואם לא די בכך, השמנת יתר (כשלעצמה) מהווה טריגר (זָרַז) משמעותי להגדלת הלורדוזה המותנית (ע"י הפעלת כוחות ביומכניים של משיכת עמוד שדה מותני לפנים...). כך שבעצם, מדובר בשני גורמים (1. השמנת יתר, 2. לורדוזיס מותני מוגבר/ קמר מותני מוגבר) בעלי קשרי גומלין, או במילים אחרות, שני גורמים שליליים המאיצים זה את זה... לפיכך, טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים/ נערות המשולב בטיפול בלורדוזיס המותני/ יישור לורדוזיס מותני (הכולל מעבר לחיזוק שרירים גם שינוי הרגלי יציבה, באמצעות כלים ועקרונות מתקדמים שפותחו במוטוריקל, כדוגמת מודל ביומכני בשם 'עיקרון שלושת ההַגֲאים' (Three steering wheels principle) לטובת חיזוק שרירים יציבתיים עמוקים, הארכת שרירים קצרים, הבנת המושג 'יציבה נכונה' וארגון יציבה פשוט, עצמאי ויעיל ע"י ילדים/ נוער...), שילוב כזה יניב את תוצאות הטיפול הטובות ביותר!

לידיעתכם, גם ילד/ה רזה עם בטן בולטת (כתוצאה ממנח עמוד שדרה מותני) עלול/ה לפתח דימוי עצמי שלילי של ילד/ה בעל/ת השמנת יתר (תמונה קלאסית של ילדה רזה בעלת קמר מותני מוגבר, המטופלת במוטוריקל לרשותכם בצד שמאל)...

 

בתמונה משמאל: ילדה רזה בת 10, בעלת בטן בולטת לפנים (רזה עם בטן בולטת) כתוצאה מהגדלת הקמר המותני (לורדוזיס מותני מוגבר).

 

חשוב לציין בהקשר הנוכחי כי פעמים רבות, טיפול להפחתת משקל אכן מוריד את מסת השומן התוך בטנית, אבל מותיר את הקמר המותני שנוצר על כנו (כפי שהוא), וכך, הרגלי היציבה השגויים שהילד סיגל לעצמו (אפילו לתקופה קצרה יחסית של הימצאות במשקל עודף), משמרים מראה של בטן בולטת (למרות הירידה באחוזי השומן!).

אם כן, מובן כעת כי טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים/ לנוער ,פעמים רבות מחייב גם התייחסות ליציבה של הילד/ הנער/ה! כאן בא לידי ביטוי יתרון בלעדי נוסף של שיטת מוטוריקל, שיטת הטיפול היחידה המעניקה מענה אינטגרטיבי (פיזיולוגי+יציבתי+מוטורי) לבעיית השמנת יתר אצל ילדים/ לנוער (לחצו על הקישור למידע נוסף).

 

 

 

בתמונה: ילד בן 9.5 הסובל מ השמנת יתר קלה, בשילוב לורדוזיס/ קמר מותני מוגבר כלומר, לקות יציבה המבליטה בצורה יתרה את הבטן והישבן...

 

בתמונה זו: אותו ילד באותה נקודת זמן, במנח יציבתי מתוקן המנטרל את הקמר (לורדוזיס) המותני המוגזם, ומטשטש את השמנת היתר הקיימת ברגע נתון (מביא אותה לפרופורציות האמיתיות). המצב צפוי להשתפר עוד, עם המשך טיפול בהשמנת היתר (באמצעים בלעדיים נוספים העומדים לרשותנו)...

 

 

 

 

 

הרבה מעבר ל- מאמן כושר אישי לנערות, עבודה מדעית על כלל מרכיבי כושר גופני, יציבה, פיזיולוגיה, לקויות אורטופדיות רלוונטיות ועוד..

 

 

 

 

בתמונות: יציבה לקויה אצל ילדים, לפני ואחרי / תיקון יציבה במוטוריקל בעזרת הכלים המתקדמים מסוגם בעולם!! נער בן 14 מדגים יציבה נכונה בעמידה, לאחר מס' חודשים של טיפול ביציבה/ טיפול ביציבה לקויה במוטוריקל. לידיעתכם, שיפור יציבה ילדים/ טיפול ביציבה לקויה בראייתנו, בעלת תפקיד חשוב ביותר ב- שיפור דימוי עצמי אצל ילדים

 

 

 

 

4. *בלעדי במוטוריקל* טיפול אורטופדי: השמנת יתר אצל ילדים ו-בעיות אורטופדיות בכף הרגל/ טיפול בבעיות אורטופדיות: אחוז ניכר מאוד של ילדים בעולם המערבי סובל מבעיות אורטופדיות בכף הרגל והקרסול/ בעיות ברכיים. בין הבעיות הנפוצות ביותר נמצאות פלטפוס ברגל/ פלטפוס ברגל אצל ילדים ו- פרונציה ברגל/ פרונציה בכף הרגל*. ילדים בעלי השמנת יתר נוטים יותר לסבול מ- קריסת קשת כף הרגל וחשופים יותר לפציעות הרלוונטיות לבעיות אורטופדיות אלה (פציעות כדוגמת: plantar fasciitis ו- shin splints syndrome). כל פעילות גופנית הכוללת התניידות והתנתקות מהקרקע (הליכה/ ריצה/ דהרות/ דילוגים/ קפיצה בחבל...) מעמיסות באופן שלילי על המפרקים, הרצועות והגידים, הן בשל הימצאות הלקות האורטופדית והן בשל משקל הגוף העודף (השמנת יתר כשלעצמה, מעצימה/ מזרזת את השחיקה במפרקים)!

 ילדים רבים המתחילים טיפול/ מסגרת פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל, חווים כאב במפרקים ונאלצים להפסיק את הפעילות כבר בשלב מוקדם עקב כך!

אל דאגה, אנחנו כאן! ברשותנו ידע מוביל ומבחר כלי טיפול מדעיים וחדשניים למגוון רחב של בעיות אורטופדיות אצל ילדים, ובאופן ספציפי לזיהוי/ אבחון מנח יציבתי- אורטופדי לקוי והתערבות/ טיפול מונע כאב או פציעות פוטנציאליות! אז אם תהיתם תחילה מה הקשר בין טיפול בהשמנת יתר ל טיפול בבעיות אורטופדיות או טיפול בלורדוזה/ טיפול בלורדוזיס (ראו סעיף מס' 3 לעיל) כעת הדברים בודאי ברורים יותר...

 

*אחד ההסברים המדעיים לשכיחות הגבוהה של פלטפוס ברגל אצל ילדים/ פרונציה של כף הרגל/ כף רגל קורסת פנימה/ צניחת קשת כף הרגל, מצוי במשטחים עליהם אנו דורכים. אם בעבר הרחוק, בני אדם הלכו יחפים על משטחים לא סלולים/ לא מרוצפים (לא ישרים) כדוגמת כורכר, סלעים, קרקע ובה אבנים קטנות/ קוצים וכו', הרי שכיום אנו דורכים/ הולכים בעיקר על משטחים אחידים וחלקים (רצפה/ פרקט..) עם נעליים נוחות. מה המשמעות?

ובכן, הליכה (רגליים יחפות) בתוואי שטח לא אחיד ובעל עצמים חדים, מגרה שתי מערכות חישה חשובות בכף הרגל, המערכת הטקטילית (מערכת המגע) ו- המערכת הפרופריוספטיבית (מערכת תחושה עמוקה), גירוי המעודד הפעלת שרירים שתפקידם הגבהת/ הרחקת מרכז כף הרגל מהקרקע (כדי להתרחק מהגורם המגרה...), בדיוק אותם שרירים שאחראים על ייצוב הקשת האורכית של כף הרגל (מידע נוסף בדף קשת כף רגל שטוחה/ קריסת קשת כף רגל).

 

בתמונה: פרונציה של כף הרגל/ קריסת כף הרגל/ קריסה של כף הרגל/ קריסת קשת כף רגל/ כף רגל קורסת פנימה/ צניחת קשת כף הרגל/ גמישות יתר בקרסול/ פרונציה ברגל (pronated foot)/ פרונציה בקרסול/ היפרפרונציה (משמעותית) אצל ילד בן 5.5 שטופל במוטוריקל. המנח האלכסוני של גיד אכילס מודגש (*מנח נורמלי הינו מנח אנכי!)

 

 

פלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ברגל טיפול בפלטפוס בכף הרגל אצל ילדים/ מבוגרים, פתרון כף רגל שטוחה

 

 

 

 

 

חדשנות מדעית/ שינוי תפיסות עולם...

 

פיתוח שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) תרם שוּרה של תובנות/ תגליות מדעיות חדשות ומשמעותיות ביותר, המבוססות על מחקר מדעי וניסיון קליני עשיר (עשרות אלפי שעות טיפול בשיטת מוטוריקל), תגליות המשנות כמה מתפיסות העולם המרכזיות הקיימות ב פיזיותרפיה/ ריפוי בעיסוק (חלקן נסקרו במאמרו של אייל ציוני בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics) גיליון פב' 2011 ...).

 

 

אימון כושר אישי לילדים - תגליות מדעיות רבות שלנו ישרתו את ילדכם היטב, בעת אימון כושר/ שיפור כושר גופני. כך לדוגמא,

 •  פיתחנו מעין "סנסור"/ חיישן פיזיולוגי, המאפשר לנו לדעת ברמה מדעית ומדויקת בעת חיזוק שרירים לילדים, באיזו מידה ילדכם מתאמץ, ועד כמה אמירות כגון "קשה לי"/ "אינני יכול"/ "אינני מצליח" הינן אמירות סרק הנובעות מויתור עצמי ותו לא.. אותו חיישן פיזיולוגי מאפשר לנו גם לחזק את השרירים באופן אבסולוטי, למקסם את תוצאות הטיפול, ללא סכנת פציעות! למידע נוסף.

 

 

 סקירת מבחר תגליות מדעיות נוספות (בתחום המוטורי, אורטופדי וגם יציבתי) לרשותכם בקישור הבא: תגליות מדעיות

 

 

 

דיברנו על חיזוק מערכת לב-ריאה בהיבט הבריאותי...

שריר לב חזק, נחוץ מאוד לבריאות ולאיכות חיים יומיומית, כיצד??

ובכן, דוגמא אחת פשוטה (מובאת כאן באופן שניתן להסבירו גם לילדים צעירים) תמחיש זאת: מכירים את התופעה של דופק מואץ והתנשפות מהירה לאחר ביצוע מאמץ גופני קל כמו עלייה של קומה או שתיים במדרגות? או, התנשפות ממושכת ופרק זמן ממושך הדרוש לילד/ה (או אפילו לכם..) כדי להירגע ולהסדיר את הנשימה לאחר ריצה קצרה?

ובכן, תחשבו על הלב כמשאבה העטופה בשריר. בכל כיווץ של השריר, הלב "נסחט" ומזרים את הדם המצוי בו לגוף (כמו 'שקית שוקו' שאוחזים וסוחטים בעזרת שרירי כף היד כדי 'להזרים' שוקו לתוך חלל הפה). הזרמת הדם מהלב אל הגוף נחוצה לסיפוק הצרכים האנרגטיים של הרקמות, השרירים וכמובן המוח. כאשר השריר העוטף את ה'משאבה' חזק, כיווץ בודד שלו כמעט מרוקן את כל הדם מהלב, כלומר, כמות הדם המוזרמת מהלב לגוף גדולה (בדומה לסחיטה חזקה של אותה שקית שוקו). כך, מספר הפעמים שעל הלב להתכווץ בדקה נמוכה (תפוקת הלב בדקה מוגדרת כמכפלה של 'נפח פעימה-כיווץ'/ ‘stroke-volume' במספר הכיווצים שלו בדקה/ 'heart-rate') כלומר, הלב יכול 'להרשות לעצמו' להתכווץ פחות פעמים במשך דקה או בכלל, כדי להתמודד עם הדרישות האנרגטיות של הגוף.

לעומת זאת, שריר לב חלש מזרים כמות קטנה של דם בכל פעימה (חלק מהדם נותר בתוך הלב כאשר זה מתכווץ, וקרוי 'נפח שארית'). במצב לא בריא זה, הלב חייב 'לפצות' על הזרמות הדם ב'מנות קטנות' לגוף ולמוח (והרי, לגוף יש את הדרישות שלו, ו-"לא מעניין אותו בדיוק" שהלב חלש. את שלו הוא דורש 24 שעות ביממה!!). כדי לפצות ולספק לגוף את כמות הדם/ האנרגיה הנחוצה לו, הלב חייב להתכווץ בתדירות גבוהה יותר (מס' רב יותר של כיווצים/ פעימות בכל דקה) כדי שהמכפלה שצוינה קודם (תפוקת הלב) תישאר גבוהה. לב שמתכווץ מהר ללא הרף (דופק גבוה, גם במצב מנוחה) יוצר עומס על עצמו ועל כל המערכת (לחץ דם גבוה ועוד..). במצב זה איכות החיים נמוכה (מתנשפים מהר מכל מאמץ קל ודרוש זמן התאוששות רב, זוכרים?) וכמובן, יש לכך השלכות שליליות על הבריאות, כבר מגיל צעיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

השמנת יתר בילדים? אצלנו במוטוריקל, ילדים עובדים ממש 'עם כל הלב' (תרתי משמע...)

 

 

 

 

 

כושר גופני נמוך אצל ילדים נקשר עם בעיות בריאותיות רבות בהן:

 

 • השמנת יתר אצל ילדים

 • בעיות יציבה אצל ילדים

 • דימוי עצמי/ דימוי גוף/ ערך עצמי נמוך, העשוי להשליך באופן שלילי על המצב החברתי/ על היכולות החברתיות. יכולות גופניות- ספורטיביות משמשות כיום 'כרטיס ביקור' חברתי ראשון במעלה. אנו במוטוריקל עוסקים ב- חיזוק ביטחון עצמי בילדים מראשית דרכנו!

 • בעיות בריאותיות משניות לבעיית עודף משקל, בהן סוכרת (מצב טרום סוכרתי), יתר לחץ דם, פרופיל שומנים גבוה בדם וסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם בגיל מבוגר יותר..

 • חוסר ריכוז בשל הפחתה בזרימת הדם למוח, או בשל גורמים אחרים כדוגמת רפיון שרירים אצל ילדים, ההופך את משימת ההתמודדות היומיומית כנגד כוח הכובד לקשה יותר באופן משמעותי (הילד עסוק בכאבי השרירים ובאי הנוחות הנגרמת כתוצאה מכך, בעת ביצוע משימות הדורשות ישיבה ממושכת ליד שולחן.. למידע נוסף: לחצו: חיזוק שרירים לילדים)

 • דלדול במסת העצם: מחקרים עדכניים מוכיחים כי קליטת הסידן בשלד (עצמות) מושפעת בראש ובראשונה מעומס המופעל על מערכת השרירים במהלך חיזוק מבוקר שלהם. בשנים האחרונות, ניתן לראות תצלומי רנטגן של נערים בגיל 18 עם סימנים כהים, סימנים המעידים על דלדול במסת העצם (כמו באוסטאו-פורוזיס)! חשוב לציין כי תזונה נכונה, הכוללת רמות מאוזנות של סידן, אינה ערובה לקליטת הסידן ע"י השלד!!! קליטת הסידן תשתפר רק בתנאי שישנו עומס על השלד, עומס היוצר גירוי של רצפטורים והפעלת תהליכים ביוכימיים של קליטת הסידן שנצרך בדיאטה היומית (התפריט היומי) ועיבוי העצמות! מידע נוסף על בעיות הקשורות לרפיון שרירים לרשותכם בדף: חיזוק שרירים אצל ילדים

 • ועוד...

 

 

מדריך כושר אישי לילדים/ לנוער/ לנערות, אימון כושר אישי לילדים/ לנוער ע"י מומחה למוטוריקה, יציבה, אורטופדיה והשמנת יתר (רעננה/ כפר סבא/ ת"א)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השמנת יתר ותחלואות נוספות:

 

הזכרנו את הקשר הישיר שבין עודף משקל/ השמנת יתר אצל ילדים, לתחלואות כדוגמת סוכרת, יתר ל"ד, פרופיל שומנים לא תקין בדם וסיכון להופעת מחלת לב כלילית... אבל מעבר לכל אלה, ייתכנו שורה ארוכה של קשיים מוטוריים ויציבתיים הפוגעים באיכות החיים באופן לא פחוּת. אך הרשו לנו להרגיע אתכם, קשיים אלה זוכים למענה טיפולי/ טיפול מוביל במוטוריקל.

ובכן, ילדים רבים בעלי השמנת יתר סובלים, באופן ישיר או עקיף, גם מקשיים ב- מוטוריקה גסה, מוטוריקה עדינה, לקויות יציבה ו- בעיות אורטופדיות בכף הרגל כדוגמת:

קושי בהתנתקות מהקרקע קושי לנתר על רגל אחת בשל פרונציה בקרסול (ובעקבות כך, גם היתכנות ל- כאבים בכף הרגל ובקרסול | כאבים בכף הרגל אצל ילדים) ׀ סרבול מוטורי סרבול תנועה ׀ סרבול בריצה ריצה מסורבלת (ראו גם: קואורדינציה הגדרה) ׀ בעיות יציבה יציבה לקויה יציבה לא נכונה לורדוזיס לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית הרגלי יציבה לקויים ׀ דימוי עצמי נמוך ׀ היפוטוניה היפוטוניה ילדים ׀ חגורת כתפיים חלשה ועוד...

 

 

 

 

מרכיבי הכושר הגופני:

 

 • סיבולת לב ריאה- מרכיב חשוב ומרכזי בשמירה על הכושר הגופני ועל הבריאות. סיבולת לב ריאה הינה מדד המבטא את יכולת האדם להתמיד במאמצים תת מירביים לאורך זמן. במישור התעסוקתי, סיבולת לב ריאה טובה מאפשרת לעוסק במלאכה פיזית להתמיד ללא לאות ולזה העוסק בעבודה משרדית, להיות מרוכז ולא לבצע טעויות. מחקרים מצביעים על כך שהשיעור של מחלות לב וכלי דם ואפילו הסיכון לחלות בסרטן נמוך באופן משמעותי בקרב אנשים בעלי סיבולת לב ריאה גבוהה. כמו כן, הוכח כי ככל שעולה רמת הכושר הגופני, כן קלה יותר ההתמודדות עם גורמי הסיכון למחלות לב ואף קל יותר להשתקם לאחר מחלה או ניתוח.

 

 • סיבולת שרירית- יכולת של שריר או קבוצת שרירים לחזור על פעולה, שאינה בהכרח קשה, פעמים רבות במשך היום ללא התעייפות. לדוגמא, היכולת להתמיד ב- רכיבה על אופניים מהווה מדד לסיבולת שרירי הרגליים (נוסף על סיבולת לב ריאה), יכולת להתמיד במשחק מטקות ים, מהווה מדד לסיבולת שרירי חגורת הכתפיים וידיים..

 

 

 

 

 • זריזות- היכולת לנוע במהירות ובקלות במרחב. כך לדוגמא, הנעה מהירה של היד אל עבר חפץ שנשמט מהאחיזה, לפני שיגיע אל הקרקע (דבר המחייב גם קשר עין יד/ קואורדינציה עין יד תקינה).

 

 • מהירות- היכולת לבצע תנועה/ רצף של תנועות בפרק זמן קצר. כך לדוגמא, ריצת 60 מ'.

 

 

 • יציבה (posture) - מנח של איברי הגוף האחד ביחס לשני, וכולם ביחס לבסיס התמיכה; סה"כ היחסים בין חלקי הגוף. יציבה/ שיפור היציבה תלוי בשלוש מערכות מרכזיות: שלד, שרירים, מע' העצבים, ומושפעת מגורמים תורשתיים, התנהגותים, גדילה והתפתחות וכן גורמים אישיותיים- נפשיים.

 

 

 

 

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל - וזה כל השיפור!

 

 

 

 

 

 

שימו לב, דף אימון כושר אישי לילדים/ לנוער/ לנערות אימון כושר אישי לילדים/ מאמן ספורט אישי לילדים בתל אביב/ ברעננה/ בכפר סבא/ בהרצליה יורחב בקרוב!

 

 

 

שיפור סגנון ריצה/  איך לרוץ נכון במוטוריקל! אייל ציוני במירוץ NIKE NIGHT RUN TLV 2013

 

 

גרים בהרצליה? מחפשים מאמן כושר אישי לילדים בהרצליה? יש לכם יתרון ענק! אנו ממוקמים ממש סמוך לגבול שבין רעננה ל- הרצליה (מגיעים אלינו ילדים מכל רחבי הארץ. עבורכם זו פריבילגיה משמעותית!)

 

 

 

*מוצאים את דף מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער/ לנערות ברעענה/ בכ"ס/ בתל אביב/ שיפור כושר גופני לילדים/ לנוער רלוונטי או משמעותי? נודה על המלצתכם... לִחְצוּ על הסמל 1+ (לא זמין כרגע לגולשים בדפדפן Firefox): 

 

 

 

 

מחפשים מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער/ לנערות, אימון כושר גופני לילדים/ מדריך כושר אישי לילדים?

 

מוטוריקל- ידע מדעי מוביל בתחום התפתחות הילד (הרבה מעבר ל- מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער...)

 

 

 

 

מאמן כושר אישי לילדים/ לנוער/ מדריך כושר אישי לילדים/ לנוער ברעננה/ בתל אביב/ בכפר סבא- ראו גם את הנושאים הבאים (אשכולות נושאים בסדר ה א'-ב'):

 

 

אבחונים: אבחון מוטורי אבחון פסיכומוטורי אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה אבחון מוטוריקה עדינה אבחון מוטורי מוטוריקל אבחון מסורבלות מוטורית בעיות במוטוריקה גסה בדיקת תחושה עמוקה אבחון יציבה אבחון בעיות גב

 

אוטיזם: טיפול בתנועה לילדים אוטיסטים

 

אורטופדיה: טיפול בבעיות אורתופדיות לילדים טיפול בבעיות אורטופדיות טיפול בבעיות אורטופדיה בעיות אורטופדיות בילדים בעיות אורטופדיות בברך בעיות אורטופדיות בכף הרגל בעיות אורטופדיות אצל ילדים בעיות בכף הרגל ילדים בעיות בכף הרגל והקרסול בעיות אורטופדיות נפוצות בעיות אורטופדיות כף רגל  גיד אכילס קצר אצל ילדים גיד אכילס קצר גיד אכילס מקוצר קיצור גיד אכילס קיצור בגיד אכילס קיצור גיד אכילס בילדים גיד אכילס קצר טיפול הארכת גיד אכילס הארכת גיד אכילס אצל ילדים פרונציה של כף הרגל פרונציה כף רגל היפר פרונציה יתר פרונציה בכף הרגל קריסה של כף הרגל, קריסה של קשת כף הרגל, כף רגל קורסת פנימה, קריסת כף הרגל, קריסת כף רגל, קריסת כף רגל טיפול, קריסת כף הרגל, קריסת כף הרגל פנימה, קריסת כפות רגליים, קריסת קשת כף רגל קריסה פנימה של כף הרגל טיפול קריסת קרסול קריסת קרסול פנימה קריסת קרסול ילדים קריסה פנימית קריסת קרסוליים קריסת קרסול טיפול קריסה של כף הרגל פנימה קריסת כף רגל ילדים קריסת כפות רגליים ילדים צניחת קשת כף הרגל השטחה של כף הרגל קשת כף רגל שטוחה חיזוק קשת כף הרגל פרונציה טיפול פרונציה של כף הרגל טיפול פרונציה בקרסול פרונציה בקרסול טיפול פרונציה ברגל פרונציה בכף הרגל אצל ילדים פרונציה בכף הרגל אצל מבוגרים גמישות יתר בקרסול בדיקת פרונציה/ פרונציה בדיקה פרונציה בכף הרגל (pronated feet) אובר פרונציה קשת נמוכה בכף הרגל חיזוק קשת כף הרגלוארוס ברגל הלוקס ולגוס טיפול  יישור ברכיים, רגלי X רגלי איקס (genu valgus) רגלי איקס טיפול רגלי איקס בילדים מבנה רגליים איקס רגלי איקס טיפול, כף רגל נוטה פנימה בהליכה הליכה עם הרגל פנימה רגליים פונות פנימה ילדים, כפות רגליים פונות פנימה בילדים כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, כף רגל פונה פנימה, כפות רגליים פונות פנימה הליכה עם רגליים פנימה כף רגל נוטה פנימה (pigeon toe intoeing toe in position), כפות רגליים פונות החוצה, כפות רגליים פונות החוצה טיפול, כפות רגליים פונות החוצה ילדים, כף רגל נוטה החוצה טיפול, כף רגל נוטה החוצה בהליכה הליכת צ'רלי צ'פלין רגליים עקומות כלפי חוץ (toe out position), תיקון רגליים עקומות, רגליים עקומות ילדים רגליים עקומות אצל ילדים כפות רגליים עקומות אצל ילדים רגליים עקומות טיפול רגליים עקומות אצל מבוגרים הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים, הליכה על קצות האצבעות טיפול  אורתופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות אורטופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות טיפול בהליכה על קצות האצבעות אבחון פלטפוס פלטפוס טיפול בפלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ברגל, פלטפוס ברגל ילדים פלטפוס ברגל אצל ילדים, פלטפוס ברגל אחת, פלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ילדים, פלטפוס בילדים פלטפוס ילדים כף הרגל פלטפוס ברגל טיפול, תיקון פלטפוס ילדים פלטפוס ילדים טיפול פלטפוס ילדים כף הרגל, פתרון פלטפוס ילדים, פתרון לפלטפוס ילדים, פלטפוס טיפול, פלטפוס דרכי טיפול, פלטפוס בכף הרגל פלטפוס בכף הרגל טיפול, כאבים פלטפוס ברגל, כאבים בגלל פלטפוס, כאבים בכף הרגל פלטפוס, מדרסים פלטפוס, מדרסים לפלטפוס, כפות רגליים שטוחות, כף רגל שטוחה רגל שטוחה פלטפוס כף רגל שטוחה אצל ילדים, כף רגל שטוחה טיפול  כף רגל שטוחה בדרגה קשה אך גמישה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, כף רגל שטוחה בילדים, כף רגל שטוחה ילדים, כף רגל שטוחה בדרגה קלה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, (pes planus / flat foot), פשיטת יתר בברכיים, פשיטת יתר בברך, גמישות יתר בברכיים יישור יתר בברך, יישור יתר בברך אצל ילדים יישור יתר של הברך יישור יתר בברכיים, יישור יתר של הברכיים, יישור יתר ברך, נעילת ברכיים, נעילת ברכיים לילדים נעילת ברך / genu recurvatum  אורטופדיה בעיות כף רגל וקרסול אורטופדיה בעיות ברכיים רגלי o, רגלי o טיפול, תיקון רגלי o, מה זה רגלי o, אורטופדיה ילדים רגלי o, רגלי או, רגלי או אצל ילדים, טיפול ברגלי o, מדרסים בעד ונגד  forefoot varus  rearfoot varus קריסה חיצונית של כף הרגל כאבים בכף הרגל אצל ילדים כאבים בכף הרגל ובקרסול כאבים בכף הרגל בבוקר כאבים בכף הרגל ילדים כאבים בכף הרגל לאחר ריצה כאבים בכף הרגל טיפול כאבים בכף הרגל לאחר מנוחה כאבים בכף הרגל בדריכה

 

 

איטיות: התנהלות איטית אצל ילדים  ילד איטי  ילד איטי מאוד ילד איטי וחולמני  קשיי התארגנות אצל ילדים ילד לא מהיר איטיות בכתיבה ילד איטי בכתיבה כתיבה איטית אצל ילדים  קשיי התארגנות בבוקר קשיים בהתארגנות בכיתה שיפור מהירות אצל ילדים שיפור מהירות איטיות בתנועה שיפור זריזות  שיפור מהירות תגובה שיפור זריזות רגליים שיפור זריזות ידיים  שיפור זריזות מהירות פיתוח זריזות פיתוח מהירות פיתוח מהירות וכוח מתפרץ

 

 

גמישות: תרגילי גמישות לילדים שיפור גמישות לילדים

 

דימוי עצמי: חיזוק ביטחון עצמי בילדים, שיפור יכולות חברתיות, חיזוק ביטחון עצמי לילדים, חיזוק ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי לילדים, פיתוח ביטחון עצמי, איך לחזק לילד את הביטחון העצמי פיתוח דימוי עצמי אצל ילדים, טיפוח דימוי עצמי, חיזוק דימוי עצמי אצל ילדים, חיזוק דימוי עצמי בילדים, דימוי עצמי פעילות, דימוי עצמי בגיל ההתבגרות דימוי עצמי נמוך, העלאת דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי נמוך שיפור דימוי גוף שיפור דימוי הגוף מקובלות חברתית, דימוי עצמי, ילד עדין, ילד לא חברותי, ילד לא מקובל בכיתה, ילד לא מקובל בחברה, ילד לא מקובל חברתית, ילד לא מקובל בגן,ילד חסר חברים, איך לעזור לילד מבחינה חברתית, איך לעזור לילד להיות מקובל, ילד חסר ביטחון עצמי, שיפור דימוי עצמי, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך בקרב ילדים ילד ללא חברים, ילד בלי חברים, ילד שאין לו חברים, איך לעזור לילדים לרכוש חברים, ילד דחוי בכיתה, ילד דחוי בגן, איך לעזור לילד לרכוש חברים בגן, כיצד לרכוש חברים בבית הספר, לילד אין חברים בבית הספר, איך עוזרים לילד לרכוש חברים, איך להיות מקובל בחטיבה, איך להפוך למקובל בחטיבה, איך להיות מקובלת ביסודי, טיפול בילדים דחויים, ילד ללא חברים, ילד שלא רוצה חברים, ילד שלא משחק עם חברים, ילד לא משחק עם חברים, ילד שאין לו חברים בגן, טיפול בילדים דחויים מעמד חברתי בכיתה, הצלחה חברתית, ילד לא ספורטיבי, ילד לא אוהב ספורט, ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, איך לחזק ביטחון עצמי אצל ילדים, איך להקנות לילד בטחון עצמי, הערכה עצמית אצל ילדים, ביטחון עצמי אצל בני נוער, דימוי עצמי נמוך טיפול, דימוי עצמי נמוך בגיל ההתבגרות, דימוי עצמי בקרב מתבגרים, ביטחון עצמי נמוך טיפול, חוסר ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, חוסר ביטחון עצמי אצל ילדים, בניית דימוי עצמי אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים טיפול, חיזוק הדימוי העצמי, בניית ביטחון עצמי אצל ילדים, איך מחזקים ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לפתח ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לבנות ביטחון עצמי אצל ילדים, חוגים לחיזוק הביטחון העצמי
 

היפוטוניה: היפוטוניה hypotonia היפוטוניה ילדים היפוטוניה בילדים אבחון היפוטוניה מי מאבחן היפוטוניה מה זה טונוס שרירים נמוך היפוטוניה תסמינים תסמיני היפוטוניה היפוטוניה סיבות השפעות היפוטוניה היפוטוניה אוטיזם טיפול בהיפוטוניה טיפול בהיפוטוניה לילדים היפוטוניה טיפול בילדים טיפול בטונוס שרירים נמוך היפוטוניה טיפול היפוטוניה אצל ילדים טונוס שרירים נמוך אצל ילדים  טונוס שרירים נמוך טיפול טונוס שרירים נמוך היפוטוניה וגמישות יתר גמישות יתר אצל ילדים גמישות יתר ילדים גמישות יתר בילדים גמישות יתר במפרקים גמישות יתר במפרק הברך גמישות יתר במפרקים אצל ילדים גמישות יתר של המפרקים גמישות יתר בברך מתח שריר נמוך מתח שרירים נמוך  ישיבת w ילדים ישיבת w אצל ילדים  ילד נמרח  ׀ רפיון שרירים קושי בעמידה קושי בעמידה והליכה קושי בעמידה ממושכת היפוטוניה קלה היפוטוניה קשה היפוטוניה חמורה יציבות שרירית מפרקית יציבות פרוקסימלית

 

היפרטוניה:  היפרטוניה – טונוס שרירים מוגבר היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים טונוס שרירים גבוה טיפול בטונוס שרירים גבוה מתח שרירים גבוה מתח שריר גבוה טונוס שריר גבוה טונוס שרירים גבוה טיפול טיפול בהיפרטוניה  טונוס שרירים גבוה ילדים, טונוס שרירים מוגבר, טונוס שרירים מוגבר ילדים, טונוס שרירים גבוה בילדים

 

הכנה לכיתה א': הכנה לכיתה א מוטוריקה עדינה הכנה לכיתה א מוטוריקה הכנה מוטורית לכיתה א' מוכנות לכיתה א מוטוריקה הכנה לכיתה א'

 

הפעלות ימי הולדת/ אירועי ספורט: הפעלות לימי הולדת לילדים הפקת יום הולדת יום הולדת הפעלות ארגון ימי הולדת לילדים ימי הולדת ספורט אתגרי מסיבת סוף שנה הפעלות לסוף שנה מפעילים לסוף שנה  ארגון ימי הולדת לילדים יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבי יום הולדת ספורט לילדים הפעלת יום הולדת ספורט הפעלות יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבית

 

הפרדת תנועה: הפרדת תנועה הפרדת תנועות הפרדת תנועה באצבעות הפרדת תנועה אצל ילדים הפרדה תנועתית תנועות מראה, הצפה מוטורית  over flow

 

השמנת יתר: השמנת יתר אצל ילדים השמנת יתר ילדים טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים טיפול בהשמנת יתר השמנה בילדים bmi גבוה השמנה אצל ילדים השמנה אצל ילדים קטנים בעיות השמנה אצל ילדים בעיית השמנה אצל ילדים השמנה בטנית אצל ילדים השמנת יתר בקרב ילדים השמנת יתר בילדים השמנת ילדים פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל עודף משקל בילדים עודף משקל אצל ילדים טיפול בילדים עם עודף משקל טיפול בעודף משקל טיפול בעודף משקל אצל ילדים טיפול בילד שמן

 

התמצאות במרחב: התמצאות במרחב התארגנות במרחב התארגנות הגוף במרחב כיוונים במרחב התמצאות במרחב כיוונים  התמצאות במרחב ילדים התמצאות יעילה במרחב  התמצאות במרחב ובזמן התמצאות במרחב כיוונים אומדן מרחק קושי באומדן מרחק אי התמצאות במרחב חוסר התמצאות במרחב בעיית התמצאות במרחב תפיסה מרחבית אצל ילדים שיפור תפיסה מרחבית תפיסה מרחבית לקויה

 

התנתקות מהקרקע: שיפור יכולת הניתור שיפור יכולת הניתור לילדים  שיפור יכולת הניתור בכדורסל שיפור ניתור לגובה שיפור הניתור שיפור הניתור כדורסל שיפור הניתור וכוח מתפרץ שיפור הניתור לילדים שיפור הניתור ילדים שיפור הניתור עם חבל שיפור גובה קפיצה איך לשפר את הקפיצה לגובה שיפור קפיצה לגובה באיזה גיל מתחילים לקפוץ פיתוח יכולת התנתקות מהקרקע קפיצה על רגל אחת לימוד קפיצה על רגל אחת קפיצה על רגל אחת אצל ילדים ילד בן 3 לא קופץ ילד לא קופץ ילד בן שנתיים לא קופץ  פרונציה קלה פרונציה בקרסול pronated feet

 

ויסות כוח: ויסות כוח אצל ילדים ויסות כוח | ויסות תנועה ויסות תנועתי

 

 

חוג מוטוריקה גסה: חוג מוטורי לילדים חוג ספורט מוטורי חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטורי חוג מוטוריקה גסה חוג מוטוריקה עדינה

 

 

חציית קו אמצע: חציית קו אמצע חציית קו אמצע כתיבה חשיבות חציית קו אמצע התפתחות חציית קו אמצע חציית קו אמצע אצל ילדים שיפור חציית קו אמצע אי חציית קו אמצע

 

יציבה: קיפוזיס טיפול בעיות יציבה ילדים, יציבה לקויה אצל ילדים יציבה לקויה טיפול בעיות יציבה אצל ילדים יציבה אצל ילדים בעיות יציבה אצל מבוגרים גב כפוף אצל מבוגרים גב לא זקוף בעיות יציבה בעמוד השדרה בעיית יציבה בעיות יציבה ליקויי יציבה ליקויי יציבה אצל ילדים טיפול בליקויי יציבה טיפול בבעיות גב טיפול בבעיות גב עליון יישור עמוד השדרה יישור קיפוזיס בעיות גב ועמוד השדרה ארגונומיה שינה טיפול ביציבה לקויה בעיות יציבה בגיל ההתבגרות, לקות יציבה יציבה לקויה (בעיות גב אצל ילדים יציבה לא נכונה שיפור היציבה שיפור יציבה ילדים  גב כפוף  גיבנת בגב גב כפוף אצל ילדים  גב כפוף בגיל ההתבגרות  בעיות יציבה  קיפוזיס קיפוזיס גבית  קיפוזיס גבי  קיפוזיס בגב קיפוזיס בולט  קיפוזיס מוגבר  דרכי טיפול בקיפוזיס  קיפוזיס אצל ילדים  יציבה קיפוטית יציבה נכונה יציבה נכונה ילדים יציבה נכונה לילדים יציבה נכונה בהליכה ישיבה נכונה במשרד  ישיבה נכונה מול מחשב יציבה נכונה ישיבה עמידה הליכה  יציבה ותנועה קיפוזיס קל  לקויות יציבה  עמידה רפויה יציבה רפויה כתפיים שמוטות כתפיים שמוטות אצל ילדים כתפיים שמוטות קדימה איך ליישר גב כפוף יישור גב עליון איך ליישר כתפיים שמוטות טיפול בכתפיים שמוטות כתפיים שמוטות טיפול עמידה כפופה  תיקון גיבנת  כאבי גב יציבה לקויה  יציבה קיפוטית  דרכי טיפול בקיפוזיס  אי נוחות בצוואר צוואר כפוף גיבנת בצוואר  טיפול בגב כפוף  טיפול בקיפוזיס קואורדינציה יציבתית איך לעמוד נכון  קיפוזיס שוירמן מחלת שוירמן טיפול מחלת שוירמן ילדים Scheurmann’s disease Scheurmann’s kyphosis  פרסטזיה טיפול בקע דיסק  פריצת דיסק פיזיותרפיה לקיפוזיס |  לורדוזה מותנית  לורדוזיס מותנית, לורדוזיס מותני מוגבר, לורדוזיס מותנית מוגברת היפר לורדוזיס גב תחתון היפר לורדוזיס צווארי טיפול בהיפר לורדוזיס לורדוזיס פיזיולוגי מוגבר לורדוזיס  לורדוזיס מותני, לורדוזיס יתר, לורדוזיס טיפול, היפר לורדוזה, קמר מותני, לורדוזיס אצל ילדים רזה עם בטן בולטת, טיפול בלורדוזיס, טיפול בלורדוזה, לורדוזה מוגברת, לורדוזיס צווארי לורדוזה צווארית מוגברת היפר לורדוזיס לומברי יישור לורדוזיס צווארי, יישור לורדוזיס גב, יישור לורדוזיס טיפול, יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית יישור לורדוזיס צווארי טיפול, לורדוזה בגב, קימור מותני מוגבר, הקשתת יתר בגב, לורדוזה מותנית מוגברת  לורדוזיס ילדים, היפר לורדוזיס, היפר לורדוזיס טיפול, היפוך לורדוזיס צווארי, טיפול בלורדוזה מותנית בטן בולטת אצל ילדים סיבוב אגן לפנים קשת בגב תחתון חגורה ליישור הגב חגורת גב להליכה זקופה חגורה ליישור הכתפיים רצועה אורטופדית ליישור כתפיים חגורת יישור גב,חגורת גב לגב זקוף, שיטות טיפול בבעיות גב  איך לעמוד זקוף, שמירה על גב זקוף, איך ללכת עם גב זקוף, איך לעמוד זקוף, איך ללכת זקוף, איך להתרגל ללכת זקוף, איך ללמוד ללכת זקוף, איך אפשר ללכת זקוף סימן שאלה בגב הליכה כפופה הליכה כפופה אצל ילדים הליכה שפופה הליכה ויציבה נכונה עמידה לא יציבה עמידה לא זקופה שיפור יציבה התעמלות לבעיות גב תיקון יציבה איך ליישר את הגב איך אפשר ליישר את הגב איך לזקוף את הגב איך מיישרים גב כפוף  כיצד ליישר את הגב יישור גב כפוף גב עקום טיפול גב עקום גיבנת בעורף טיפול איך אפשר להוסיף גובה, איך להוסיף גובה הוספת גובה איך לשפר גובה תוספת גובה איך להיות גבוהה יותר איך להיות גבוה יותר איך אפשר להיות גבוה יותר איך להיות יותר גבוה איך לא להיות נמוכה  איך אפשר להוסיף גובה  בעיית גובה אצל ילדים בעיות גובה אצל ילדים גורמים המשפיעים על היציבה שרשרת קינמטית הגדרה

 

 

לקויות כתיבה: דיסגרפיה, דיסגרפיה טיפול, לקות כתיבה- דיסגרפיה, לקות כתיבה, טיפול בדיסגרפיה, לקויות כתיבה, לקויות למידה, לקות למידה מוטורית, טיפול בקשיי כתיבה, ליקויי כתיבה טיפול, קשיי כתיבה אצל ילדים, דיסגרפיה קשיי כתיבה, דיסגרפיה מוטורית, שיפור כתב היד אצל ילדים, קושי בכתיבה אצל ילדים, קושי בכתיבה, קשיים בכתיבה, בעיה גרפו מוטורית, דיסגרפיה גרפו מוטורית, לקות גרפו-מוטורית, קושי גרפומוטורי

 

 

לקויות מוטוריות: לקויות מוטוריות לקות מוטורית ליקויים מוטוריים טיפול בבעיות מוטוריות הפרעות מוטוריות הפרעות מוטוריות אצל ילדים טיפול  בעיות מוטוריות אצל ילדים בעיה מוטורית בעיות מוטוריות שיפור אינטליגנציה תנועתית

 

מוטוריקה גסה/ עדינה: מוטוריקה גסה מוטוריקה עדינה (מוטוריקה גסה אצל ילדים/ מוטוריקה עדינה אצל ילדים מוטוריקה גסה לילדים חיזוק מוטוריקה עדינה שיפור מוטוריקה עדינה שיפור מיומנויות מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה גסה שיפור מוטוריקה שיפור מוטוריקה גסה טיפול במוטוריקה עדינה טיפול במוטוריקה גסה קושי במוטוריקה גסה קשיים במוטוריקה גסה ילד עם בעיות מוטוריות טיפול בבעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיות במוטוריקה גסה בעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיית מוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה אצל ילדים בעיות מוטוריות בידיים  שיפור יכולות מוטוריות מרכיבי מוטוריקה גסה תיאום בילטרלי

 

נוירולוגיה: שיקום פגיעות נוירולוגיות שיקום נוירולוגי ילדים | דיסטוניה ילדים דיסטוניה טיפול

 

 

סגנון ריצה/ הליכה: שיפור סגנון ריצה ריצה נכונה איך לרוץ נכון לרוץ נכון ריצה נכונה כף רגל שיפור סגנון ריצה ילדים שיפור סגנון ריצה לילדים  שיפור יכולת ריצה שיפור מהירות ריצה לילדים שיפור מהירות ריצה בכדורגל סגנון ריצה נכון טכניקת ריצה נכונה ריצה מגושמת ריצה נכונה טיפים ריצה נכונה למתחילים יציבה נכונה בריצה שיפור סגנון הליכה שיפור הליכה הליכה נכונה צורת הליכה נכונה/איך עושים הליכה נכונה איך ללכת נכון הליכה נכונה כף רגל דריכה נכונה על כף הרגל תיקון תבניות הליכה, דריכה לא נכונה הליכה גרירת רגליים גרירת רגליים גרירת רגליים ילדים שינוי תבניות הליכה שינוי תבנית הליכה ריצה מסורבלת  שיפור טכניקת ריצה שיפור מהירות ריצה שיפור כושר ריצה שיפור זמן ריצה  הליכה כפופה הליכה לא זקופה קואורדינציה בהליכה הליכה מסורבלת הליכה לא סימטרית הליכה לא נכונה הליכה לא נכונה אצל ילדים הליכת טרנדלנבורג  גוף מתנדנד בהליכה trendelenburg gait

 

סרבול מוטורי: סרבול מוטורי התפתחותי: דף התמצאות וריכוז נושאים ('תוכן עניינים') סרבול מוטורי ילדים  סרבול מוטורי אצל ילדים סרבול מוטורי אצל מבוגרים מסורבלות מוטורית סרבול מוטורי סרבול גופני סרבול תנועתי סרבול תנועה סרבול בתנועה dcd טיפול אבחון dcd מי מאבחן dcd  שיפור קואורדינציה לילדים שיפור קואורדינציה ילדים קושי מוטורי לקות קואורדינציה קושי בקואורדינציה קשיים בקואורדינציה אינטגרציה בין חושית אינטגרציה סנסומוטורית אינטגרציה סנסורית אינטגרציה חושית מהי אינטגרציה סנסורית אינטגרציה חושית תנועתית קשיים בתכנון תנועה ילד תלותי ילדים תלותיים קואורדינציה פיתוח קואורדינציה שיפור קואורדינציה שיפור קואורדינציה מוטורית קואורדינציה ילדים קואורדינציה לילדים איך לפתח קואורדינציה שיפור קואורדינציה אצל ילדים אימון קואורדינציה לילדים אימון קואורדינציה אימוני קואורדינציה לילדים קואורדינציה מוטורית קואורדינציה תנועתית תפיסה חזותית מוטורית קואורדינציה חזותית מוטורית ויזו מוטורי תפיסה ויזו מוטורית בעיה ויזו מוטורית קואורדינציה פירוש קואורדינציה הגדרה קואורדינציה מרחבית  קואורדינציה בספורט  קואורדינציה ספורט תרגילי קואורדינציה עם כדור חוסר קואורדינציה בעיות קואורדינציה אצל ילדים  תיאום יד רגל אבחון סרבול מוטורי  טיפול בסרבול מוטורי סרבול מוטורי טיפול  טיפול ב dcd דיספרקסיה מוטורית דיספרקסיה אצל ילדים  דיספרקסיה טיפול  דיספרקסיה מוטורית טיפול דיספרקסיה ילדים דיספרקסיה התפתחותית הפרעה התפתחותית בקואורדינציה טיפול דיספרקסיה אפרקסיה אצל ילדים אפרקסיה של הילדות אפרקסיה מוטורית אפרקסיה התפתחותית סרבול מוטורי dcd מהו סרבול מוטורי בעיית קואורדינציה תיאום דו צדדי דיוק מוטורי דיוק בתנועה פיזור תנועתי ליקויי קואורדינציה טיפול בסרבול מוטורי בגישה מדעית, בלעדית ומובילה במוטוריקל תסמונת הילד המסורבל  מי הוא הילד המסורבל הילד המסורבל סכמת גוף סכמת גוף תקינה קואורדינציה בנהיגה שיפור קואורדינציה בנהיגה קואורדינציה עדינה תיאום דו צידי תיאום דו צדדי שיפור סכמת גוף

 

פרפקציוניזם/ הימנעות: ילד פרפקציוניסט  ילדים פרפקציוניסטים  ילד נמנע ילדים נמנעים

 

קשב וריכוז: הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים הפרעות קשב וריכוז ילדים הפרעת קשב וריכוז ילדים הפרעות קשב וריכוז (ADD/ ADHD) זיכרון עבודה זיכרון עבודה מוטורי זיכרון עבודה תנועתי זיכרון עבודה אקטיבי  הסקת מסקנות שיפור יכולת הסקת מסקנות פונקציות ניהוליות פונקציות ניהוליות וקשב שיפור פונקציות ניהוליות executive functions טיפול בהפרעות קשב וריכוז הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות הפרעת קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז  הפרעות קשב וריכוז טיפול

 

קשר עין-יד-רגל: קשר עין יד, תיאום עין יד, קואורדינציה עין יד תיאום קשר עין יד חיזוק קשר עין יד  שיפור קואורדינציית עין יד, תיאום עין רגל

 

רתיעה מכדור: פחד מכדור רתיעה מכדור תפיסת כדור

 

שיווי משקל: שיווי משקל שיווי משקל ילדים  שיווי משקל לילדים  שיפור שיווי משקל  פיתוח שיווי משקל  שיווי משקל אצל ילדים שיווי משקל סטטי שיווי משקל דינמי שיווי משקל סטטי ודינמי קושי בשיווי משקל חוסר שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל אצל ילדים בעיית שיווי משקל אצל ילדים  איבוד שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל ילדים חוסר שיווי משקל ילדים קושי לשמור שיווי משקל עמידה על רגל אחת קושי עמידה על רגל אחת מערכת שיווי משקל אצל ילדים המערכת הוסטיבולרית גרייה וסטיבולרית הימנעות מטיפוס על מתקנים (gravitational insecurity) עמידה על רגל אחת הליכה עקב בצד אגודל  שיווי משקל בגוף האדם אי שיווי משקל בגוף חוסר שיווי משקל בהליכה חוסר יציבות בהליכה בעיות שיווי משקל אצל מבוגרים חוסר שיווי משקל אצל מבוגרים שיפור שיווי משקל אצל מבוגרים בעיות שיווי משקל בגיל השלישי טיפול בבעית שיווי משקל חוסר שיווי משקל בעמידה טיפול בבעיית שיווי משקל בעיית שיווי משקל שיווי משקל מוטורי אי יציבות בעמידה הליכה לא יציבה הליכה בבסיס רחב ריצה בבסיס רחב

 

שרירים: חיזוק שרירים חיזוק שרירים לילדים חיזוק שרירים ילדים חיזוק שרירים אצל ילדים שרירים רפויים רפיון שרירים רפיון שרירים אצל ילדים חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים איך לחזק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים לילדים חגורת כתפיים חלשה חגורת כתפיים חלשה אצל ילדים פעילות לחיזוק חגורת הכתפיים שרירים חלשים חולשת שרירים טיפול חולשת שרירים ברגליים חולשת שרירים בידיים חולשת שרירים בכל הגוף חולשת שרירים בילדים חולשת שרירים אצל ילדים חולשת שרירים חמורה שיפור כוח אקסצנטרי, חיזוק שריר אקסצנטרי חיזוק שרירי הידיים לילדים, חיזוק שרירי הרגליים לילדים התעמלות מחזקת לילדים טיפול לחיזוק חגורת הכתפיים שיפור מתח שיפור מתח מקבילים

 

תחושה עמוקה: תחושה עמוקה (תחושה עמוקה/ מערכת פרופריוספציה/ המערכת הפרופריוצפטיבית/ proprioception) תחושה עמוקה טיפול קינסטזיה גרייה פרופריוצפטיבית

 

תכנון תנועה: תכנון תנועה אצל ילדים תכנון תנועה שיפור תכנון תנועה תכנון תנועה- פרקסיס

 

כללי: מוטוריקל- הרבה מעבר ל-פיזיותרפיה לילדים, ריפוי בעיסוק לילדים, ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים/ טיפול בתנועה לילדים

 

 

מיומנויות:

 

לימוד מיומנויות ספורט/ תנועה: לימוד מיומנויות מוטוריות לימוד מיומנויות ספורט פיתוח מיומנויות מוטוריות, שיפור מיומנויות תנועה, פיתוח מיומנויות תנועה, שכלול מיומנויות תנועה, שיפור מיומנויות כדור, לימוד מיומנויות כדור  לימוד מיומנויות תנועה לימוד קפיצה בחבל לימוד כדרור לימוד כדרור בכדורסל לימוד תפיסת כדור רתיעה מכדור קושי בתפיסת כדור לימוד דהרות לימוד דילוגים לימוד קשירת שרוכים למידה מוטורית  למידה מוטורית אצל ילדים תיאוריות מדעיות מובילות בלמידה מוטורית מיומנויות ספורט  לימוד כדורגל לימוד כדורסל לימוד כדורסל לילדים/ לימוד כדורגל לילדים שיפור עוצמת הבעיטה, שיפור חוזק הבעיטה ,שיפור דיוק הבעיטה, שיפור טכניקת בעיטה 

 

 

לימוד אופניים: לימוד רכיבה על אופניים לילדים מדריך רכיבה על אופניים לילדים אייל ציוני רכיבה על אופניים מורה ללימוד רכיבה על אופניים מדריך רכיבה על אופניים למבוגרים מורה לרכיבה על אופניים למבוגרים ללמוד לרכוב על אופניים לימוד נסיעה על אופניים לימוד רכיבה על אופניים בשיטת מוטוריקל לימוד רכיבה על אופניים בשרון לימוד רכיבה על אופניים ברעננה לימוד רכיבה על אופניים בנתניה לימוד רכיבה על אופניים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים בכפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הרצליה לימוד רכיבה על אופניים בפארק הירקון לימוד רכיבה על אופניים לילדים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הוד השרון לימוד רכיבה על אופניים לילדים בחולון לימוד רכיבה על אופניים בראשון לציון לימוד נסיעה באופניים ללא גלגלי עזר לימוד נסיעה על אופניים ללא גלגלי עזר הדרכת רכיבה על אופניים  לומדים לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר לימוד רכיבה על אופניים תל אביב לימוד אופניים לילדים  ללמוד לרכוב על אופניים  לימוד אופניים לילדים בלי גלגלי עזר לימוד אופניים ללא גלגלי עזר רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ללמוד לרכב על אופניים למבוגרים ללמוד לרכב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים בגיל מבוגר שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים לילדים  שיעורי רכיבה על אופניים לנשים  לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים ללמוד לרכוב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים לימוד רכיבת אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים לנשים לימוד רכיבה על אופנים למבוגרים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים תל אביב לימוד רכיבה על אופניים לבעלי מוגבלויות לימוד רכיבה על אופניים חשמליות לימוד רכיבה על אופניים חשמליים חרדה רכיבה על אופניים פחד מרכיבה על אופניים פחד מנפילה מאופניים

איך לבחור אופניים לילד  טיפים לקניית אופניים, איך בוחרים אופניים, איך לבחור אופניים לילד, מידות אופניים לפי גובה, מידות אופניים לילדים, טבלת מידות אופניים לילדים, איך לבחור אופניים לפי גובה, טבלת מידות אופניים לפי גובה רוכב, איך מודדים מידת אופניים, איך מתאימים אופניים לגובה, התאמת אופניים לגובה הילד, מדריך לקניית אופניים לילדים, מידת אופניים לפי גובה הרוכב, התאמת אופניים לרוכב, התאמת אופניים לפי גובה, כיצד בוחרים אופניים לילדים, קניית אופניים לילדים, התאמת אופניים לרוכב, מה לבדוק בקניית אופניים  איך בוחרים אופניים לילד

 

לימוד רולר-סרפר: לימוד רולר סרפר (לימוד החלקה על רולר סרפר/ לימוד רכיבה על רולר סרפר/ לימוד נסיעה על רולר סרפר)

 

לימוד רולר-בליידס: לימוד רולר בליידס לילדים, לימוד רולר בליידס למבוגרים, מורה לרולר בליידס, מדריך רולר בליידס, בית ספר לרולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, לימוד החלקה על גלגליות, לימוד החלקה על סקטים, לימוד החלקה על רולר בליידס, לימוד רכיבה על רולר בליידס, לימודי רולר בליידס, איך לומדים רולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, שיעורי רכיבה על רולרבליידס, שיעורי רולרבליידס, שיעורי רולר, שיעורי החלקה על רולר בליידס, שיעורי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעור פרטי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס תל אביב, רולר בליידס שיעורים, רולר בליידס שיעור, רולר בליידס לימוד לימוד רולר בליידס לימוד גלגיליות ׀  לימוד נסיעה על רולר בליידס ׀ לימוד רכיבה על רולרבליידס למבוגרים  לימוד רכיבה על רולר בליידס ׀ לימוד סקטים ׀ לימוד רולרבליידס ׀ לימוד רולרס ׀ רולרבליידס לימוד,

 

לימוד סקייט בורד/ לונגבורד/ קארבר: לימוד סקייט בורד לימוד סקייטבורד לימוד רכיבה על סקייטבורד לימוד סקיטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  שיעורי רכיבה על סקייטבורד  מדריך סקייטבורד  מדריך סקייטבורד למתחילים מדריך ללימוד סקייטבורד  מדריך רכיבה על סקייטבורד הדרכת סקייטבורד לימוד סקייטבורד מורה לסקייטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  לימוד על סקייטבורד  קורס סקייטבורד | לימוד לונגבורד | לימוד קארבר

 

 

מוצאים עניין בתפקיד מאמן כושר אישי לילדים/ לנערים/ לנערות? רוצים ללמוד את שיטתנו ולהוביל בשטח? לחצו: מוטורי School: תרפיה בתנועה תרפיה בתנועה לימודים תרפיה בתנועה לילדים טיפול בתנועה לימודים הכשרת מטפלים בתנועה לימודי טיפול בתנועה לימודי טיפול בילדים לימודים טיפול בילדים קורס טיפול בילדים לימודים טיפול בתנועה לימוד תרפיה בתנועה קורס טיפול בתנועה ספורט טיפולי לימודים

 

 

 

 

לראש הדף

 

 

 

 

 

הערה: 1. חלק ניכר מהדפים כבר מצויים באתרנו החדש (מותאם סמארטפונים) לחיצה על הקישור תעביר אתכם אוטומטית!

2. כל הקישורים המודגשים להלן, הינם דפים/ תחומי טיפול נוספים באתר!

אתר מוטוריקל המחודש ׀ סלוגן לעסק סלוגן שירות סימן מסחר ׀ לורדוזיס טיפול ׀ איך אפשר להוסיף גובה ׀ פרונציה של כף הרגל ׀ פלטפוס ברגל ׀ יישור יתר בברך ׀ כפות רגליים פונות פנימה ׀ גיד אכילס קצר ׀ הפרדת תנועה | אוטיזם בתפקוד גבוה טיפול ׀ שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים ׀ לימוד קארבר ׀ קשר עין יד תיאום עין רגל ׀ ילד מתקשה בכתיבה ׀ חציית קו אמצע ׀ התנהלות איטית אצל ילדים ילד איטי ׀ פונקציות ניהוליות ׀ חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטוריקה גסה ׀ מאמן כושר אישי לילדים ׀ ילד נופל הרבה ׀ ויסות כוח ויסות תנועתי ויסות חושי ילדים ׀ היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים ׀ לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר | לימוד רכיבה בטוחה על אופניים | איך לבחור אופניים לילדים ׀ שיפור קואורדינציה בנהיגה ׀ אבחון סרבול מוטורי ׀  אבחון מוטורי ׀ אבחון יציבה ׀ אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה ׀ התארגנות במרחב ׀ טיפול בסרבול מוטורי ׀ שיטת מוטוריקל-מאמר בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים ׀ מאמר היפוטוניה ׀ מאמר DCD ׀ דיספרקסיה מוטורית | דיספרקסיה טיפול | מילון מונחים ׀ ימי עיון התפתחות הילד ׀ ארגונומיה מחשב ׀ הרצאת ארגונומיה | יום הולדת ספורט לילדים יום הולדת ספורט אתגרי | סטנד אפ לילדים ליום הולדת סטנד אפ לילדים ׀ ביקורי-בית ׀ טיפול בתנועה לילדים ספורט טיפולי לילדים פיזיותרפיה לילדים ריפוי בעיסוק לילדים תרפיה בתנועה חיזוק חגורת כתפיים לילדים כתפיים שמוטות אצל ילדים

 

All rights reserved to Eyal Tzioni © 2006-2024
כל הזכויות שמורות לאייל ציוני. העתקת או שימוש כלשהו במידע, פרסום או שימוש מסחרי בקבצים ללא רשות הבעלים אסורה על פי חוק.