לימוד רולר בליידס לילדים/לימוד רכיבה על רולר בליידס למבוגרים/לימוד החלקה על רולר בליידס/לימוד גלגיליות/ לימוד רולר סרפר/מדריך רולר בליידס/שיעורי רולרבליידס/שיעור פרטי

 

לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רכיבה על רולר בליידס למבוגרים/ לימוד החלקה על גלגיליות בשיטת מוטוריקל המקצועית! (מוטורי School*, בית ספר לרולר בליידס)

 

לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רכיבה על רולר בליידס למבוגרים, לימוד גלגיליות בזמן הקצר ביותר!

 

אייל ציוני: מומחה ל- מוטוריקה, יציבה ו-אורטופדיה לילדים/ למבוגרים, 20 שנות ניסיון לימוד (מורה/ מדריך רולר בליידס/ גלגיליות) בשיטה מדעית* ומובילה! (רעננה, תל אביב/ ת"א, כפר סבא/ הוד השרון, הרצליה ועוד..). שימו לב, לימוד רולר בליידס במוטוריקל מיועד לכלל האוכלוסיה, גם לילדים/ למבוגרים בעלי תפקוד מוטורי תקין!

 

*שיטת לימוד מדעית:

 

 • פיסיקה,

 • ביומכניקה,

 • קינזיולוגיה (תורת התנועה)

 • וגם מדעי המוח (נוירוביולוגיה של למידה מוטורית)

הן הדיסיפלינות המאפשרות לנו להעניק לימוד רולר בליידס/ גלגיליות ברמה מדעית!

*מוטורי school® הינו סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

 

 

   מוטוריקל - תגיעו, טיל-מדו !

                 בכל גיל, תלמדו ממש בטיל :)   

       

*תגיעו, טיל-מדו® ו- טיל-מדו® הינם סימני מסחר שכל הזכויות בהם שייכות למוטוריקל!

 

 

אכן, יתרון ענק שלנו, המאפשר לימוד רכיבה על רולר בליידס למבוגרים/ לילדים מהיר** בכל קנה מידה (וחסכון משמעותי בכסף $), הוא הידע המקצועי הבלעדי (מידע נרחב בהמשך הדף) וניסיון עתיר שנים (20 שנות לימוד, אם לא שמתם לב)!

 

**לימוד רולר בליידס מהיר: רוב הילדים/ מבוגרים לומדים לרכוב בשני שיעורים, או שיעור בודד של שעה בלבד!!

 

 

 

נפתח בסרטון הבא המדגים לימוד רולר בליידס לילדים ברעננה (מומלץ לצפות עד הסוף!)

 

פתאום זה קל... מוטוריקל

 

תומר הגדול למד רכיבה על רולר בליידס, עם חיוך רחב:-)
כי רק ב
מוטוריקל, 20 שנות ניסיון וידע מקצועי חברו יחדיו!
ובכל גיל- לרכוב/ להחליק יש מצב!!
 

אז גם בימי גשם, סופות חול או שרב (אצלנו מזג האוויר ממש לא נחשב),

קראו על שיטתנו - התקשרו עכשיו! (*מ- 14:00 בצהריים, ימים א'-ו')
Cause we teach with LOVE'
 

 

 

 

במוטוריקל סופַן וגם So-fun של הבטחות להתממש :)

ובאופן הכי מהיר שניתן לבקש !

 

 

 

 

סרטונים נוספים בהמשך הדף:

 1. ריאון בנושא לימוד רולר בליידס, לימוד גלגיליות בתכנית רדיו בגל"צ.

 2. הצגת שיטת מוטוריקל הכללית ב'גלריית המומחים' (ערוץ 2) 

 3. הצגת שיטת מוטוריקל הכללית ב'מהיום דיאטה' (ערוץ 10)

 4. לימוד קפיצה בחבל

 

 

 

 

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

 

קהל היעד אליו פונה האתר, הוא אנשים המחפשים מורה לרולר בליידס למבוגרים, או קורס לרולר בליידס לילדים (אצלנו לא מדובר בקורס, אלא בלימוד מהיר ותכליתי)! איננו מלמדים רכיבה על רולר בליידס באמצעות עיצוב גרפי, אנו מלמדים באמצעות כלים, בעזרת כלי לימוד המתקדמים מסוגם בעולם!

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחייו/ בחיים של בנו/ בתו! שיטת מוטוריקל הינה שיטת טיפול/ לימוד מיומנויות בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו...). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד... כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי... (ברוח הביטוי: 'אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו').

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

ראו גם: דף התמצאות באתר.

 

אתר מוטוריקל לשרותכם כבר למעלה מעשור (2006-2020)!

 

מוטוריקל - לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רולר בליידס למבוגרים, עם ידע, ניסיון ותנאים מעולים!

 


 

 

אתר מוטוריקל עתיד לעבור מתיחת פנים משמעותית, עם המעבר לפלטפורמה חדשה ומודרנית בחודשים הקרובים. אנו שוקדים על כך במרץ רב מאחורי הקלעים :)

 

 

 

 

 

 

לפני שתמשיכו לקרוא, האזינו ברקע לריאיון שהענקנו בתכנית קיץ קלילה ("הקיץ של אביה") בגלי צה"ל, בנושא לימוד רכיבה על רולר בליידס/ לימוד גלגיליות (יולי 2018):

 

 

ניסיתם ללמוד אצל מורה/ מדריך רכיבה על רולר בליידס לילדים/ למבוגרים ללא הצלחה? צאו מהתסכוּל, יש מוטורי School* 

*מוטורי school® הינו סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

 

 

בית ספר לרולר בליידס, ראו גם: לימוד רכיבה על אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים | לימוד סקייטבורד לילדים | לימוד קארבר | לימוד לונגבורד

 

 

לימוד רכיבה על רולר בליידס למבוגרים/ לילדים/ הדרכה רולרבליידס/ לימוד גלגיליות - יתרונות חשובים נוספים:

 

 • לימוד רכיבה/ החלקה בתוך אולם מקורה וממוזג (מאפשר עבודה נעימה, גם בימי שמש/ לחוּת בלתי נסבלת וכמובן בימי גשם. *לימוד/ החלקה על רולר בליידס על משטח רטוב נחשבת דבר ממש מסוכן!)

 

לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים, באולם מקורה וממוזג או במגרש החלקה מואר...

 

 

 

    גם כשבחוּץ שרב או גשם כבד...

                   במוטורי School, כל ילד/ מבוגר בהנאה רבה לומד :)      

 

 • פרטיות מלאה בעת הלימוד (לימוד באולם/ מתחם פרטי ותחום, מבלי שהמוני אנשים בפארק יצפו בכם/ בילדכם או יפריעו בעת הלימוד/ יסיחו את דעתכם..). ראו התייחסות נוספת ללימוד רולר בליידס בפארק הירקון/ פארק הרצליה וכו' בפסקאות הבאות...

 • שעות נוחות: לימוד רכיבה על רולרבליידס בשעות היום וגם בשעות הערב המאוחרות (לא תאלצו לוותר על יום עבודה/ לנסוע בפקקים..).

 • חניה חופשית וצמודה: לא תצטרכו לשלם על חניה, או לבזבז זמן יקר בחיפוש חניה/ לערוך מסעות רגליים בחום המתיש/ בקור המקפיא עד למקום הלימוד.

 • השאלת ציוד לטובת הלימוד: אין לכם/ לילדים עדיין רולר בליידס או מגנים? אין בעיה, סיכוי גבוה שנוכל להקצות לכם רולרבליידס לטובת הלימוד (אנו בעיצומו של תהליך הצטיידות בציוד רולר בליידס בכל המידות :)

*ברשותנו גם ציוד מקיף לטובת לימוד רכיבה על אופניים לילדים/ לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים וכן לטובת לימוד סקייטבורד למתחילים!

 

 • יתרון ענק נוסף: בטיחות בהחלקה על משטחים שונים/ כללי זהירות* בעת רכיבה לילדים וגם למבוגרים: לימוד נסיעה על רולר בליידס בשטח לא סטרילי** ביום וגם בלילה*** (תמרון ושליטה בעת החלקה/ נסיעה במשטח משופע/ עליות-ירידות, כולל הסבר טכניקת רכיבה נכונה בעליות חדות, שליטה ברכיבה במשטח לא אחיד עם אבנים קטנות/ ענפים קטנים הנושרים מהעצים, מדרכות אקרשטיין/ אבנים משתלבות, עלייה וירידה בטוחה במדרגות בפארקים/ במדרגות הבית עם רולרבליידס ועוד..) התמצאות במרחב הפיזי (בכלל זה אומדן מרחק נכון..) ועוד...

 

*מעבר לעובדה שנסיעה או עמידה סטטית על רולרבליידס מבטלת את החיכוך עם הקרקע (איננו נטועים בקרקע, כמו בעמידה ברגליים יחפות/ עם נעליים..), עמידה/ רכיבה על רולרבליידס גם מגביהה אותנו (מוסיפה גובה) ב- 7-10 ס"מ! (נגזרת של גובה הגלגלים בתוספת מסגרת ה- רולר בליידס/ frame). מרכז כובד גבוה יותר פירושו חוסר יציבות ביומכנית/ שיווי משקל נמוך יותר! (הידע הנרחב שלנו בביומכניקה ישרת אתכם היטב בבטיחות שלכם/ של ילדכם בעת הלימוד וגם בעת רכיבה עצמאית בהמשך).

 

**גם משטח החלקה תקני לעולם איננו סטרילי לחלוטין! כל מכשול קטן ביותר, כדוגמת אבן חצץ קטנה או בלוט שנשר מעץ עלול לגרום לנפילה ופציעה! ילדים רבים וגם מבוגרים חווים נפילות ופגיעות גופניות בעת רכיבה על רולרבליידס במשטחים לא ייעודיים כדוגמת מדרכות, אך גם במשטחי החלקה תקניים, עקב היתקלות במכשולים קטנים (אבן קטנה/ חצץ/ ענפים קטנים/ בלוטים/ חריץ קטן במשטח ההחלקה וכיו"ב..). אל דאגה, מדריך רולר בליידס מקצועי ובעל נסיון עשיר יעניק לכם כללי בטיחות יקרי ערך, שיגנו על ילדכם/ עליכם בעת רכיבה על רולרבליידס! (*ראו התייחסות גם ללימוד נפילות בשורות הבאות..).

 

 

 

במוטוריקל מקדימים תרופה למכה, תרתי משמע :)

 

 

מכירים את הבליטות (גלילי בטון קטנים/ 'פינים') במדרכות המודרניות (בין המדרכה למעברי חצייה, ראו תמונה)? רכיבה על רולר בליידס במדרכה וירידה למעבר חצייה דרך אותן בליטות (או להיפך) עשוייה להוות סכנה אמיתית (סכנת נפילה/ הימרחות לתוך הכביש). אל דאגה, אם תרצו, נלמד אתכם כיצד לרכב בבטחה ולעבור מכשולים מסוכנים כדוגמת אלה (מכיוון שאנו מלמדים באיזור אורבני/ עירוני ,יש לנו גישה נוחה וקרובה גם למכשול מהסוג הזה)!

 

איך עוברים את המכשול הזה מבלי להתרסק על הכביש? רק במוטוריקל תהנו מכללי בטיחות יקרי ערך בעת לימוד רכיבה על רולר בליידס/ גלגיליות!

 

 

***נקנה לכם גם כללי זהירות ובטיחות בהחלקה בשעות החשיכה (ערב/ לילה). רכיבה על רולר בליידס/ גלגיליות בלילה, במשטח לא מואר או מואר חלקית עלולה להיות מסוכנת מאוד! בהמשך לסעיף הקודם הדן בהחלקה במשטחים לא סטריליים, תקבלו אמצעי בטיחות קריטיים לטובת רכיבה במקומות שאינם מוארים די הצורך.

בהקשר של עלייה/ ירידה במדרגות, תקבלו מאיתנו כללי זהירות יקרי ערך, שיגנו עליכם ויאפשרו לכם נגישות גם למשטחי החלקה שהגישה אליהם דורשת טיפוס/ ירידה במדרגות עם רולר בליידס!

תוהים כיצד ניתן לעבור עם רולר בליידס או גלגיליות מכביש למדרכה גבוהה (מבלי לעצור את הנסיעה ומבלי להתרסק)?? נעניק לכם כללי זהירות חשובים ונלמד אתכם כיצד לתזמן את תנועת הרגליים במעבר מכביש למדרכות גבוהות. בקיצור, במוטוריקל לא משאירים קצוות!

 

 

 

 

הידעתם?

בראשית הלימוד/ בפעמים הראשונות בהן אתם עומדים (עמידה סטטית) על רולר בליידס או גלגיליות, המוח שלכם נמצא בקונפליקט/ תחושת חוסר שליטה, משום שלפתע כפות הרגליים אינן נטועות בקרקע באופן יציב ונינוח, כפי שקיים במצב נורמלי בו אנו עומדים יחפים או עם נעליים/ כפכפים (עם חיכוך מתמיד של הקרקע). המצב הלא מוכר/ מפתיע/ מאתגר הזה, מחייב את המוח לתגובה מיידית של הקפאת מנח המפרקים ע"י השרירים (muscle co-contraction חד והחלטי,*ראו מידע בהמשך הדף) אחרת, הרגליים ינועות בחוסר שליטה קדימה ואחורה או באלכסון (תלוי בזווית של כפות הרגליים/ מפרק הירך) דבר שיוביל לנפילה מיידית או שהרגליים ייכנסו לשפגט לא רצוני ומסוכן! 

 

אל דאגה! מומחה למוטוריקה, יציבה/ אורטופדיה צמוד אליכם, זוכרים? לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רולר בליידס למבוגרים במוטוריקל כולל מבחר כלים מדעיים, המסגלים/ מרגילים את המוח בדרך ידידותית ומהירה, להתמודד עם אותו קונפליקט ולייצר תגובות מוטוריות-עצביות מתאימות בפרק זמן קצר וללא התרסקויות מיותרות!

 

זוהי רק דוגמא קטנה אחת מני רבות, ליתרון המדעי המובהק שלנו בעת לימוד רולר בליידס/ גלגיליות! דוגמאות נוספות בהמשך הדף...

 

 

 

 

לימוד עצירה בטוחה: לימוד עצירת T ו- שרירי הליבה?

הידעתם? "עצירת T" בעת רכיבה על רולרבליידס, מחייבת גיוס איזומטרי של שרירי ליבה (core muscles) ויצירת יציבות שרירית-מפרקית (muscle co-contraction)* יעילה ומשמעותית סביב מפרק הירך. ילד או מבוגר ששרירי הליבה שלהם חלשים יתקשו (חד משמעית!) לייצב את הרגל הבולמת (רגל אחורית) במנח סטטי ובזווית המתאימה לבלימה וברוב המקרים גם ייפלו ויסתכנו בפציעה! ילדים/ מבוגרים המגיעים למוטוריקל לטובת לימוד רכיבה על רולר בליידס נהנים בעת הצורך גם מכלים מתוחכמים לטובת חיזוק שרירי הליבה!

 

 

מוטוריקל - חלשים בגרפיקה,,מובילים במוטוריקה!

 

(וגם ביציבה ואורטופדיה...)

 

 

 

*המונח 'יציבות שרירית-מפרקית' (muscle co-contraction) מבטא את הקשר שבין מע' השרירים והשלד והוא הפונקציה שמשרתים השרירים בייצוב השלד, בדומה למיתרים המעגנים תורן/ עמוד גבוה באופן אנכי ויציב. כל מיתר (כבל) מושך את התורן לכיוון שונה וסך כל הכוחות ('מומנטים') שהמיתרים מייצרים כל אחד לכיוונו ('שקול הכוחות') מייצב את התורן איתן על מקומו, כנגד הרוח וכוחות חיצוניים אחרים. בהקשר הנוכחי, אותו כיווץ שרירי הליבה מייצב את הרגל הבולמת ומונע מכוחות החיכוך של הקרקע (הבאים לידי ביטוי בעת הבלימה) להסית את הרגל מצד לצד ו/או לשנות את הזווית שלה ולהתרסק על הקרקע!

ראו גם: חיזוק שרירי הליבה לילדים

 

 

 

יש לי וגם לילד מגנים וקסדה, האם אנו באמת מוגנים?

 

 

אם דיברנו על נושאי בטיחות בעת רכיבה על רולרבליידס, חשוב שתדעו שנפילה בעת רכיבה על רולרבליידס עלולה להיות דבר מסוכן! גם אם ילדכם או אתם משתמשים במגנים איכותיים (בירכיים, מרפקים ושורש כף היד) ומצויידים בקסדה, עדיין, חשוב מאוד לדעת ולתרגל טכניקה נכונה של נפילות*. חברים, בדיוק לשם כך אנו כאן!

 

*כך לדוגמא, נפילה לאחור (על הגב/ עמוד השדרה), או הצידה עשויות להיות מסוכנות (אין מגנים לעמוד השדרה או לכתף). לעיתים, גם נפילות לפנים (קדימה) בטכניקה לא נכונה עלולות לגרור פציעות כגון פריקת כתף!

 

לימוד רכיבה על רולר בליידס במוטוריקל הן לילדים והן למבוגרים, כולל לימוד טכניקות נפילה נכונות! נפילות בעת רכיבה על רולרבליידס מתרחשות לרוב באופן פתאומי, מפתיע ובלתי צפוי. אז מעבר לכך שתהנו אצלנו ממגוון דרכים להימנע מנפילות, במשך 20 שנות ותק לימוד רולר בליידס/ גלגיליות, פיתחנו מגוון רחב של תרגילים מתוחכמים, המאפשרים לכם הלומדים לשפר ממש בתנאי מעבדה את מהירות התגובה בעת נפילות בלתי צפויות, לפתח את הרפלקסים הנכונים (תגובות הגנה נכונות/ postural control) ולדעת להגן על עצמכם טוב יותר* בעת הצורך. באפשרותנו לערוך לילדכם/ לכם סימולציה המדמה נפילות בלתי צפויות ולשפר את תגובות ההגנה שלכם (בהיבט התזמון וגם היעילות)..

 

*מעצם טבעה, רכיבה על רולרבליידס/ גלגיליות נחשבת פעילות ספורטיבית בעלת מרכיב של סיכון. לפיכך, למרות האמור לעיל ובאופן שאינו משתמע לשני פנים, אין באפשרותנו להתחייב לכך שלא תיפגעו בעת רכיבה/ החלקה לאחר הלימוד ואנו מסירים מעצמנו כל אחריות בנוגע לבטיחותכם/ בטיחות ילדכם לאחר הלימוד!

 

 

 

 • פיזיו-סטנדאפיסט צמוד לידכם :) שפה משותפת ייחודית עם ילדים/ לשעשע ילדים זו המומחיות השנייה/ העיקרית (קשה להחליט :) שלנו (מידע נוסף בהמשך הדף..).

 

 

 

 

רכיבה על רולר בליידס/ גלגליות משימה בלתי אפשרית?

במוטורי School- תוכלו להחליק וגם להח- LIKE בו-זמנית :)

 

 

       

 

מוטורי School- רִכבוּ על החלום שלכם :)

 

 

מחפשים חוג רולר בליידס לילדים/ מורה לרולר בליידס? מוזמנים להגיע אלינו וליהנות מידע מדעי ובלעדי, עם ניסיון עתיר שנים!

 

 

 

 

לימוד רולר בליידס בפארק הירקון/ פארק הרצליה? ממש לא מה שחשבתם! >>

 

לא רק בימי הקיץ החמים והלחים, אפילו ישיבה רגועה על כיסא נוח בשמש הישראלית הקופחת על הפנים עשויה להיות מעיקה למדי (שלא נדבר על עוגמת הנפש הנלווית להתמודדות עם זבובים ויתושים טורדניים ואף מזיקים). לימוד רולר בליידס באותם תנאים, המצריך גם ריכוז והקשבה להוראות מצד מדריך רכיבה/ הקשבה לגוף, זהירות ועוד, עשוי להיות מעיק עוד יותר ומן הסתם, לא יעיל.

 

ואם נוסיף לכך את עשן המנגלים בפארקים המיתמר לכל עבר, צורב בעיניים וחודר לנחיריים בעודכם מתנשפים, מיוזעים, מתוסכלים ומנסים עוד להתרכז כדי להפיק את התועלת המינימלית מהשקעתכם הכספית. ואם לא די בכל התלאות עד כה, הקינוח בתפריט כולל הערות קולניות בעת לימוד הרכיבה מצד עוברי אורח ("תשמע לי גבר, תחזיק ככה/ תעשה ככה..." ישראלים תמיד חייבים להעיר הערות, תופעה מוכרת- לא??) הרי שהתדמית הנעימה/ הציורית/ פסטורלית שמנסים להצמיד ל- לימוד רכיבה בפארק הירקון/ פארק הרצליה, עשויה להיות מטעה עד מאוד!

 

חיסרון משמעותי נוסף בעת לימוד רכיבה על רולרבליידס בפארק, הוא היעדר מכשולים הקיימים בשטח העירוני (בסביבה הביתית) בהם אתם אמורים להיתקל בעת הרכיבה. ראו דוגמאות שהבאנו לעיל, כדוגמת אותה שפת מדרכה/ מדרגות ועוד...

*אגב קטן: לפני שנים רבות (בראשית הדרך), גם אנחנו לימדנו רולר בליידס בפארק הירקון (מהר מאוד הבנו את גודל הטעות ונטשנו את הפארק :)

 

 

 

 

 

לתיאום שיעור רולר בליידס, חייגו 848 66 44 -054 (זמינים א'-ו', *החל מהשעה 14:00 בצהריים)

או: לחצו כאן לשליחת מייל

 

 

 

 

פיזיו-סטנדאפיסט צמוד לידכם >>

 

לימוד רולר בליידס לילדים, חווייה ייחודית ויוצאת דופן לילדים :)

לימוד רולר בליידס לילדים/ שיעורי רכיבה על רולרבליידס במוטוריקל אכן מהווים חווייה נעימה מאין כמוה וכיפית לילדים!! לאייל שפה משותפת ומשעשעת במיוחד עם ילדים, כך שהתואר "פיזיו-סטנדאפיסט" (שהוענק לאייל ע"י אחד ההורים לפני מס' שנים..) אינו מקרי.

בזכות כימיה מיוחדת בין מדריך הרכיבה על רולר בליידס לילדים, הופך לימוד הרכיבה/ החלקה לזמן איכות נעים/ מענג ומבדר (לא מצאנו מילים חזקות יותר..) עבור כל ילד, דבר המשכיח את הפחדים הנלווים לרכיבה/ החלקה (בעיקר בדקות הראשונות של הלימוד...).

 

 

 

לא טעיתם, גם מוטוריקל וגם.. מוטורי cool :)

 

מוטורי cool® הינו סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

 

 

לידיעתכם, אנו מציעים את שיטת הלימוד המקצועית היחידה בישראל גם לטובת מדריך/ לימוד רכיבה על אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר | לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים (ללמוד לרכב על אופניים לילדים, שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים, שיעורי רכיבה על אופניים לילדים)...

מורה לרולר בליידס/ שיעורי רולרבליידס, ראו גם: לימוד סקייט בורד/ איך ללמוד לרכוב על סקייטבורד | לימוד קארבר | לימוד לונגבורד

 

 

בכל אופָן - נשתדל שיהיה לכם real fun !!

*בכל אופָן / real fun ® הוא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

אופן= גלגל. לקחנו בהשאלה את הביטוי מדף לימוד רכיבה על אופניים לילדים

 

 

הורים רבים סבורים שלכל ילד יכולת עצמאית של לימוד רולר בליידס/ לימוד רולר סרפר או לימוד רכיבה על אופניים. לטעמם, רכישת המיומנות אמורה להתבצע באופן טבעי (באותו אופן שבו ילדים רוכשים מיומנויות יסוד כדוגמת מסירת כדור או בעיטה לשער...) והעובדה שילדם אינו רוכב/ מחליק או שבכלל אינו מעוניין ללמוד לרכב או להחליק, נובעת מחוסר התמדה או עצלנות גרידא...

 

 

צפוף לכם בעין? ההסבר לכך פשוט:

 

 

יש לנו פשוט המון להציע :)

 

מוטוריקל - בדיוק מה שחיפשתם עבור לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים!

 

 

 

לימוד רולר בליידס לילדים, לימוד רולר סרפר, לימוד רכיבה על אופניים לילדים, העובדות: בניגוד לתפיסה הרווחת, רכישת מיומנות הרכיבה/ החלקה אינה בהכרח דבר מובן מאליו... אצל רבים, קיים קושי ברכישה עצמאית של המיומנויות והעובדה שהילד נמנע מהחלקה על רולרבליידס/ רולר סרפר או מרכיבה על אופניים עם חבריו (בטענה שאינו אוהב/ אינו מעוניין ללמוד להחליק על רולר בליידס/ לרכוב על אופניים וכו'), נובעת מצורך בסיוע מקצועי של מורה לרולר בליידס/ מדריך רולר בליידס/ רולר סרפר/ מדריך רכיבה על אופניים. אין ילד שאינו מעוניין לרכוש מיומנויות בסיסיות כל כך, מיומנויות המהוות "אבני דרך" ברפרטואר היכולות המוטוריות של כל ילד...

 

לימוד רולר סרפר לילדים/ למבוגרים, בשיטה מקצועית, ידידותית, מהירה ומהנה!

 

 

 

מוטורי School- בית ספר ללימוד רכיבה על רולרבליידס

כי מה שבא בקלות- רוכב בקלות :) אז לכו על זה...

 

 

לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים/ שיעורי רכיבה על רולר בליידס/ לימוד רולר סרפר בשיטת מוטוריקל המקצועית

אייל ציוני, מומחה ל- מוטוריקה, אורטופדיה ו- יציבה לילדים/ למבוגרים, שפיתח את שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) לטיפול בספקטרום רחב של לקויות מוטוריות, לקויות יציבה, בעיות אורטופדיות בכף הרגל/ בעיות אורטופדיות בברך ו- השמנת יתר בילדים (שיטה הכוללת גם לימוד מגוון מיומנויות ספורט ותנועה/ למידה מוטורית), פיתח גם כלי לימוד מקצועיים ומדעיים (כלים שפותחו בראייה של איש מקצוע מומחה...), לטובת לימוד רכיבה על רולרבליידס לילדים/ לימוד רולר סרפר (גם למבוגרים!) כלומר, ילדכם/ אתם תהנו מלימוד קצר ומהיר (הסבר בפסקה הבאה) של המיומנות, בעזרת כלים מקצועיים ומתקדמים, כולל ליווי צמוד של:

 

 • מומחה למוטוריקה, אורטופדיה ויציבה, שהינו גם...

 • בעל ותק וניסיון רב בלימוד: לימוד רולר בליידס (מדריך רולר בליידס) מזה 20 שנים, לימוד רולר סרפר 8 שנים (מוצר חדש יחסית בשוק)...

 

 

 20 שנות ניסיון זה דבר שלא הולך ברגל...

20 שנות לימוד במוטוריקל זה דבר ש... רוכב על רולר בליידס :)

 

 

 • מחליק שנים רבות על רולר בליידס/ גלגיליות (החלקה/ רכיבה ללא לאוּת כבר מגיל חמש) וגם רולר סרפר בשנים האחרונות...

 • מומחה לילדים/ נוער: בקיא בכל עולמות התוכן שלהם ובעל תקשורת מעולה עימם (!) -ראו לעיל.

*לידיעתכם, לימוד רולר בליידס/ רולר סרפר אפשרי גם בשפות הבאות: אנגלית (רמה גבוהה), איטלקית קלה, וכמו כן רוסית קלה וערבית קלה (שפות שנרכשו במהלך שנים של עבודה...)!

Roller blades teaching/ teaching roller surfer for kids at Motori-Kal, is also available in English, basic Italian (la lingua Italiana), basic Russian or Arabic*

 

 

 

יש לימוד רולר בליידס... ויש לי mood (למשהו כמו..) רולר BEST!!!

 

אז אם אתם ב- mood 4 something good, תהנו מ- לימוד מקצועי, מהנה וצמוד!

 

*לימוד רולר-BEST הוא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!

 

  

הצגת שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load) הכללית ב"גלריית המומחים", ערוץ 2 (11/2004) (קליפ לא עולה?)

 

 

 

להסתרת הכתוביות באנגלית לחצו על כפתור cc בתחתית הנגן (הכפתור מופיע רק במהלך צפייה)

 

 

אייל ציוני מציג את שיטתו החדשנית ל- טיפול בהשמנה אצל ילדים/ השמנת יתר בילדים בתכנית "מהיום דיאטה", ערוץ 10 (ינואר 2017).

 

 

 

שיעורי רולרבליידס/ לימוד רכיבה על רולרבליידס/ לימוד סקייט בורד/ לימוד קארבר/ לימוד רכיבה על אופניים במוטוריקל בזכות יתרונות רבים. להלן המרכזיים שבהם:

 

 • רק אצלנו, ידע מקצועי בלעדי מאפשר לימוד קצר ומהיר: ברוב המקרים, מספיקות שעתיים בודדות (שני שיעורים), או שיעור בודד (נכון מאוד, לזריזים!)...

 • לוח הזמנים ללימוד אופניים גם כן קצר (מידע נוסף בדף לימוד רכיבה על אופניים לילדים | לימוד רכיבה על אופניים שאלות נפוצות).

 • נחזור ל- לימוד רולר בליידס ו- רולר סרפר. החלקה על רולרבליידס הינה מיומנות מוטורית מורכבת יחסית (סקירת מרכיבים מוטוריים-יציבתיים מרכזיים לרשותכם בהמשך הדף...). כמומחים ל- מוטוריקה, אורטופדיה ו- יציבה (וניסיון של 20 שנים בתחום...), אספנו את מיטב הידע והניסיון שלנו לפיתוח הכלים המדעיים, המתקדמים והיעילים ביותר לטובת לימוד רולר בליידס/ לימוד רולר סרפר/ לימוד רכיבה על אופניים/ לימוד סקייטבורד/ לימוד קארבר/ לימוד לונגבורד לילדים (וגם למבוגרים), כולל התאמה למגוון לקויות מוטוריות!

 • לימוד רכיבה על רולרבליידס/ רולר סרפר מתבצע תוך העברת אחריות הדרגתית מהמאמן/ מדריך לילדים (כפי שמודגם בסרטון), כך חש כל ילד בטוח כבר מהרגע הראשון (ראו גם תרשים).

 

 

 

לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים/ לימוד רולר סרפר/ לימוד החלקה/ רכיבה תוך העברת אחריות הדרגתית מהמאמן לילדים/ למבוגרים, בתהליך פשוט, יעיל וקצר!

 

 

הידעתם?

 1. לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים עשוי לסייע מאוד גם בלימוד סקי, בשל דמיון במרכיבי התנועה והמערכות הפיזיולוגיות המעורבות (שיווי משקל, מנגנוני יציבה- מידע נוסף בפסקה הבאה, ועוד..).

2. לימוד רולר סרפר וכן, לימוד לימוד קארבר/ לימוד לונגבורד עשויים לסייע גם בלימוד גלישת גלים!

3. לימוד רולר בליידס עשוי לסייע לילדים בעלי כפות רגליים פונות פנימה (intoeing) בעיה אורטופדית די נפוצה, הזוכה לטיפול מדעי וחדשני במוטוריקל.

 

 

 

רוצים להעניק מתנת יום הולדת מפתיעה ומקורית?

 

קופון/ שובר לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רולר בליידס למבוגרים/ אבא/ סבתא/ חבר/ בת הזוג...

ומה בתפריט? שיטת לימוד מקצועית + יחס אישי + תנאי לימוד מעולים + אווירה נעימה = חווייה אמיתית :)

 

 

 

ציינו קודם ש לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים/ לימוד רולר סרפר דורשים לעיתים צורך בסיוע מקצועי. השורות הבאות ימחישו לכם למה כוונתנו:

 

רכיבה על רולר בליידס לילדים/ למבוגרים הינה פעולה מוטורית קואורדינטיבית מורכבת, הדורשת שליטה במספר רב של מערכות מוטוריות- תחושתיות. להלן המרכזיות שבהן:

1.  שיווי משקל, בעל מרכיב מיוחד של פיקוח עצבי-שרירי על תנועת המפרקים (דבר המכונה בשפה המקצועית יציבות שרירית מפרקית / muscle co-contraction, לִחְצו על המושגים לקבלת הסבר, או ראו לעיל...), הן בעת עמידה במקום ומן הסתם בעת החלקה... בל נשכח שיש לכם/ לילדכם גלגלים בנעליים*, דבר המוביל לחוסר שליטה זמנית (בהתנסויות הראשונות) של המערכת העצבית-שרירית על מפרקי הירך ולצורך של המוח להסתגל מחדש למצב הלא שגרתי/ לא מוּכר הזה, כדי להשיג שליטה/ בקרה מחודשת על התנועתיות במפרקים. לילדים/ למבוגרים רבים קושי ניכר בתחילת לימוד רכיבה/ החלקה על רולרבליידס, בשל אותו קושי בהסתגלות/ קואורדינציה בין שרירית, קושי המוביל לנפילות ופגיעות גופניות רבות! אל דאגה, כמומחים למוטוריקה ויציבה, ברשותנו ידע מקצועי וכלים בלעדיים כמענה ממוקד לקשיים אלה!! (ראו גם: שיווי משקל אצל ילדים ׀ חוסר שיווי משקל אצל ילדים ׀ בעיות שיווי משקל אצל ילדים ׀ איבוד שיווי משקל אצל ילדים).

     *מעבר לעובדה שנסיעה או עמידה סטטית על רולרבליידס מבטלת את החיכוך עם הקרקע (איננו נטועים בקרקע, כמו בעמידה ברגליים יחפות/ עם נעליים..), עמידה/ רכיבה על רולרבליידס גם מגביהה אותנו (מוסיפה גובה) ב- 10 ס"מ! (נגזרת של גובה הגלגלים בתוספת המסגרת/ frame). מרכז כובד גבוה יותר פירושו חוסר יציבות ביומכנית/ שיווי משקל נמוך יותר! (הידע הנרחב שלנו בביומכניקה יסייע רבות גם בבטיחות שלכם/ של ילדכם בעת הלימוד וגם לאחריו...).

2.  תפקוד 'מנגנוני יציבה'/ postural control (מרכיבים תחושתיים-מוטוריים העומדים בבסיס כל פעולה שאנו מבצעים: תנועות עדינות ואיכותיות של הגו והגפיים המאזנות את הילד כל העת בעת הרכיבה/ החלקה, שומרות מפני נפילות ומערבות יכולת חיזוי וציפייה למצבים אפשריים של הפרת איזון/ איבוד שיווי משקל אצל ילדים). אותם 'מנגנוני יציבה' אחראים על תגובות הגנה ושיווי משקל: תגובות גופניות (אוטומטיות) המחזירות את הילד לאיזון בעת מצבים של 'כמעט איבוד שיווי משקל', ואף מעניקות הגנה יחסית בעת נפילה פתאומית (כתוצאה מהתקלות באבן קטנה, דבר מאוד שגרתי, ראו מידע נוסף בפסקה הבאה...)- גורמים משמעותיים ביותר בבטיחות בהחלקה על רולר בליידס/ גלגיליות, עוד מפקחים מנגנוני היציבה על טונוס שרירים/ מתח השרירים, על יציבות הרגליים, חגורת הכתפיים והגו בעת ההחלקה, יציבות שדה הראייה ועוד... זיכרו, שליטה יציבתית טובה בעת החלקה על רולרבליידס/ גלגיליות (ולא רק...) שומרת (מגינה) על ילדכם ומעניקה לו ביטחון עצמי רב!

משטח החלקה לעולם איננו סטרילי לחלוטין! כל מכשול קטן ביותר, כדוגמת אבן חצץ קטנה או בלוט שנשר מעץ עלול לגרום לנפילה ופציעה! ילדים רבים וגם מבוגרים חווים נפילות ופגיעות גופניות בעת רכיבה על רולרבליידס במשטחים לא ייעודיים כדוגמת מדרכות, אך גם במשטחי החלקה תקניים, עקב היתקלות במכשולים קטנים (אבן קטנה/ חצץ/ ענפים קטנים/ בלוטים/ חריץ קטן במשטח ההחלקה וכיו"ב..). אל דאגה, מדריך רולר בליידס מקצועי ומיומן יעניק לכם כללי בטיחות יקרי ערך, שיגנו על ילדכם/ עליכם בעת רכיבה על רולרבליידס!

 

חשוב מאוד: דיברנו לעיל גם על לימוד עצירת T ברכיבה על רולרבליידס, והצורך הקריטי בגיוס שרירי הליבה בעת העצירה! אל דאגה, ברשותנו ידע יקר ערך גם בעניין זה. תוכלו להיות רגועים, אתם בידיים טובות :)

 

במוטוריקל מקדימים תרופה למכה, תרתי משמע :)

 

 

3.  קואורדינציה/ הפרדת תנועה של הרגליים: בין היתר, היכולת להשהות רגל אחת בעת תנועת הרגל השנייה, והחלפת תפקידים כל העת לסירוגין (החלקה רציפה)... וכן, היכולת לתכנן תנועה (תכנון תנועה של הרגליים) בעת סיבובים, עצירה, דבר הדורש גם שינוי המערך היציבתי של הגוף, אינהיביציה שרירית ועוד..).

4.  יכולת ציפייה, חיזוי ותכנון בסביבה דינמית ובהתאם למצבים משתנים/ feed-forward - נחוץ בעת רכיבה/ החלקה בשטח בו נעים הולכי-רגל/ רוכבי רולרבליידס/ גלגיליות נוספים/ ילדים המשחקים/ רצים בסביבתו של הילד/ כדור המתגלגל לכיוונו של הילד הרוכב וכו'... דורש בעיקר יכולות התמצאות במרחב, קשב וריכוז ו- תכנון תנועה וכן, מהירות תגובה (שיפור מהירות תגובה) בכלל זה, יכולת חשובה ביותר המכוּנה 'ציפייה'/'חיזוי' (anticipation) של תנועת הילד המחליק על רולרבליידס, ביחס לגורמים הנוספים בסביבתו. כלומר, על הילד להעריך/ לחשב במצבים אלה, באופן מהיר ומיידי (!) במהלך ההחלקה, האם יצליח במהירות הנתונה ובכיוון בהם הוא מתקדם, להימנע מהיתקלות/ התנגשות, ולתמרן את תנועתו על ה- רולר בליידס (להתאים הן את כיוון הנסיעה והן את המהירות...) בהתאם לחישוב שערך. ליכולות הקריטיות האלה, משקל מכריע בבטיחות של הילד בעת ה החלקה!

5. קשר עין רגל/ תיאום עין רגל יעיל- מרכיב מוטורי חשוב ביותר בעל רכיבה על רולרבליידס, לטובת תמרון, שליטה, והתחמקות ממכשולים!

6.  תחושת התנועה/ תחושה עמוקה (להיות מסוגל לדוגמא לכוון את זווית כפות הרגליים/ את ה- רולר בליידס/ גלגיליות בעת סיבוב או לצורך תמרון בין מכשולים, מבלי להביט מטה). היכולת לווסת את מידת התנועה או הכוח (ויסות כוח שריר/ ויסות כוח) המתאימה לצורך התנועה הרצויה, מבלי ללוות את התנועה במבט!

7. התארגנות כללית בעת התחלת החלקה, החל מקימה בטוחה ויציבה מהרצפה, עמידה יציבה, רלוונטי ביותר בהתחלת החלקה בעלייה או בירידה, ביצוע פעולות חיוניות לטובת התחלת רכיבה (בכלל זה תכנון פעולת הרגליים, סדר הפעולות הנכון לטובת התחלת החלקה ממצב של עצירה, מתווה ההחלקה/ הרכיבה, תכנון רכיבה בהתאם למכשולים המצויים בשטח ועוד...). הפרעת קשב וריכוז ילדים עשוייה ליצור קשיים משמעותיים בהתארגנות הנדרשת/ שימת לב לפרטים ועוד... (למידע נוסף: הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים).

8. סינכרון/ תכלול של כל הפעולות שהוזכרו, בסעיפים 1-7 (נוסף על אלה שלא צויינו מפאת 'קוצר היריעה')...

 

 

החלקה על רולר סרפר מאידך, דומה מאוד לגלישה בים (מכאן שמו: רולר סרפר/ surfing= גלישה) ומקנה יכולות שיווי משקל, חיזוק שרירים באיזור הירכיים, הישבן והגו, שליטה יציבתית (postural control), תיאום דו צדדי ברגליים, תכנון תנועה, התמצאות במרחב (בין השאר אומדן מרחק), ויסות תנועה/ ויסות תנועתי, הנאה, פיתוח כושר גופני (ראו גם: אימון כושר אישי לילדים/ מאמן כושר אישי לילדים) ועוד...

 

 

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל - וזה כל השיפור!

 

 

שיעורי רכיבה על רולרבליידס, ברור כעת כי:

 

א. מיומנות רכיבה על רולר בליידס לילדים/ למבוגרים/ נסיעה על רולר סרפר אינה פשוטה כל-כך כפי שרבים נוטים לחשוב, ובשורה התחתונה, המטרה ב- לימוד נסיעה על רולר בליידס/ רולר סרפר, ע"י מדריך שהינו גם מומחה ל- מוטוריקה, אורטופדיה ו- יציבה (דבר בעל ערך מוסף משמעותי), להופכה לפעולה 'אוטומטית' עבור הילד (גם הילד המסורבל), כך שמידת הקשב שייצטרך 'להשקיע' בתכנון, בבקרה של משתני הרכיבה/ החלקה (שפורטו לעיל) ובפעולת הרכיבה עצמה, תהיה מינימלית. במצב כזה, ה- החלקה של הילד תהיה בטוחה יותר; הילד יהיה 'פנוי' בעת ההחלקה לבצע פעולות נוספות כמו לתמרן ולהיזהר ממכשולים נייחים או ניידים בדרכו כדוגמת עמודי חשמל, עצים, הולכי רגל או כלבים משוטטים וכן, להיות מסוגל להחליק תוך כדי שיחה עם חבריו ופשוט... להיות משוחרר וליהנות מעצם חוויית ה- רכיבה והנוף.

ב.  לידיעתכם, מגיעים אלינו ילדים/ מבוגרים מכל רחבי הארץ (צפון/ דרום/ ירושלים). אז אם התכוונתם לחפש לימוד רולר בליידס/ לימוד רולר סרפר בצפון/ בחיפה/ נתניה, או לימוד רכיבה על גלגיליות בירושלים, נשמח לשרת גם אתכם הגרים בצפון/ בחיפה, נתניה וגם בירושלים, ולהעניק לכם/ לילדכם כלים חשובים לטובת החלקה בעליות וירידות תלולות/ שיפועים חדים (לא חסרים כאלה בחיפה/ בירושלים)... 

שימו לב, בשיטת הלימוד שלנו, ילדכם יחוש בטוח כבר מהרגע הראשון וירכוש החלקה/ רכיבה על רולרבליידס/ נסיעה על רולר סרפר בזמן קצר ביותר!

*הלימוד מתקיים בין השאר ברעננה (מגרש תחוּם ומוּאר/ אולם ממוזג!!), הרצליה (פארק הרצליה), תל אביב (פארק הירקון, רמת אביב, צפון ת"א) רמת גן, בת ים, חולון ועוד...

 

 

מוטוריקל - נכון, לא המצאנו את הגלגל...

 

אבל, פיתחנו שיטת לימוד מדעית ומובילה לרכיבה

 על גלגלים : רולר בליידס, גלגיליות, אופניים ואחרים..

 

 

המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לילדכם "מטריה מוטורית" (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע"י ועד ההורים הכיתתי (ראו: לימוד רכיבה על אופניים לילדים), טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי (חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים), משחק 'כיסאות מוזיקליים' בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה (חיזוק חגורת הכתפיים לילדים).. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ"כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, שיווי משקל לילדים, כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים), זריזות, מהירות, קואורדינציה ועוד...

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (העלאת ביטחון עצמי לילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (שיפור דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! ("כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר"!)

 

 

המטריה המוטורית של מוטוריקל  המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות :)

 

(*המטריה המוטורית ® היא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!)

 

 

 

 

 

הרבה מעבר ל- לימוד רכיבה על רולרבליידס/ לימוד רולר בליידס לילדים/ למבוגרים - למידה מוטורית במיטבה: עמית ותמר, מדגימים ביצוע נהדר, זמן קצר לאחר לימוד קפיצה בחבל/ לימוד קפיצה על חבל/ לימוד קפיצה בדילגית. ונזכיר שנית: אצלנו גם ההנאה כלולה בתפריט :)

 

 

לימוד רכיבה על רולרבליידס/ שיעורים פרטיים רולר בליידס - למיומנויות נוספות, לחצו: לימוד מיומנויות ספורט, פיתוח מיומנויות מוטוריות, לימוד מיומנויות תנועה, שיפור מיומנויות תנועה, פיתוח מיומנויות תנועה, שכלול מיומנויות תנועה, שיפור מיומנויות כדור, לימוד מיומנויות כדור

 

 

 

לסיכום: לימוד רולר בליידס למבוגרים/ לילדים/ לימוד רולר סרפר רעננה ת"א בביטחה ובזמן קצר, משיגים רק אצל: 1. מדריך רולר בליידס/ מורה לרולר בליידס עם 20 שנות ותק/ ניסיון, מומחה ל- 2. מוטוריקה, אורטופדיה ויציבה (בעל שיטת לימוד מדעית וסדוּרה) 3. רוכב/ מחליק מיומן על רולרבליידס/ גלגיליות מילדות! ובנוסף, 4. מומחה לילדים, בעל שפה משותפת ייחודית עם ילדים/ נוער :)

 

 

אייל ציוני, מורה/ מדריך רולר בליידס לילדים/ למבוגרים/ לימוד רכיבה על רולרבליידס: 848 66 44 -054 (מענה טלפוני בימים א'-ו', *החל מהשעה 14:00 בצהריים)

 

 

 

תגיות: לימוד רולר בליידס לילדים, לימוד רולר בליידס למבוגרים, לימוד רולר סרפר, לימוד רכיבה על גלגיליות/ לימוד החלקה על גלגליות/ סקטים/ לימוד החלקה על רולר בליידס/ לימוד רכיבה על רולר בליידס, לימודי רולר בליידס, איך לומדים רולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, שיעורי רכיבה על רולרבליידס, שיעורי רולרבליידס, שיעורי רולר, שיעורי החלקה על רולר בליידס, שיעורי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעור פרטי רולר בליידס,שיעור רולר בליידס תל אביב, רולר בליידס שיעורים, רולר בליידס שיעור, רולר בליידס לימוד, לימוד נסיעה על רולר בליידס.

 

 

 

 

הצגת שיטת מוטוריקל- מאמר בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics) גיליון פב' 2011

 

 

כיצד הפכה שיטת מוטוריקל לקונספט מוביל בתחום התפתחות הילד? הדף הבא יספק את התשובות:

שיטת מוטוריקל- שורה של תגליות מדעיות מובילות!  |  אייל ציוני - כרטיס ביקור מדעי!

 

 

 

 

לימוד רכיבה על רולרבליידס/ לימוד החלקה על גלגיליות/ לימוד רולר בליידס לילדים/ מבוגרים, לרשותכם גם:

 

 

 

 *מוצאים את דף שיעורי רולרבליידס/ לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רולר סרפר/ לימוד רולר בליידס למבוגרים/ מדריך רולר בליידס רלוונטי/ משמעותי? נודה על המלצתכם... לִחְצוּ על הסמל 1+ (לא זמין כרגע לגולשים בדפדפן Firefox):

 

צאו מהתסכול, יש מוטורי School.

 

 

לימוד רולר בליידס לילדים/ לימוד רולר בליידס למבוגרים/ מדריך רולר בליידס/ לימוד החלקה על גלגיליות/מורה לרולר בליידס/ לימוד רולר סרפר, ראו גם: 

 

לימוד אופניים: לימוד רכיבה על אופניים לילדים מדריך רכיבה על אופניים לילדים אייל ציוני רכיבה על אופניים מורה ללימוד רכיבה על אופניים מדריך רכיבה על אופניים למבוגרים ללמוד לרכוב על אופניים לימוד נסיעה על אופניים לימוד רכיבה על אופניים בשיטת מוטוריקל לימוד רכיבה על אופניים בשרון לימוד רכיבה על אופניים ברעננה לימוד רכיבה על אופניים בנתניה לימוד רכיבה על אופניים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים בכפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הרצליה לימוד רכיבה על אופניים בפארק הירקון לימוד רכיבה על אופניים לילדים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הוד השרון לימוד רכיבה על אופניים לילדים בחולון לימוד רכיבה על אופניים בראשון לציון לימוד נסיעה באופניים ללא גלגלי עזר לימוד נסיעה על אופניים ללא גלגלי עזר הדרכת רכיבה על אופניים  לומדים לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר לימוד רכיבה על אופניים תל אביב לימוד אופניים לילדים  ללמוד לרכוב על אופניים  לימוד אופניים לילדים בלי גלגלי עזר לימוד אופניים ללא גלגלי עזר רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ללמוד לרכב על אופניים למבוגרים ללמוד לרכב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים בגיל מבוגר שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים לילדים  שיעורי רכיבה על אופניים לנשים  לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים ללמוד לרכוב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים לימוד רכיבת אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים לנשים לימוד רכיבה על אופנים למבוגרים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים תל אביב לימוד רכיבה על אופניים לבעלי מוגבלויות לימוד רכיבה על אופניים חשמליות לימוד רכיבה על אופניים חשמליים חרדה רכיבה על אופניים פחד מרכיבה על אופניים פחד מנפילה מאופניים

איך לבחור אופניים לילד  טיפים לקניית אופניים, איך בוחרים אופניים, איך לבחור אופניים לילד, מידות אופניים לפי גובה, מידות אופניים לילדים, טבלת מידות אופניים לילדים, איך לבחור אופניים לפי גובה, טבלת מידות אופניים לפי גובה רוכב, איך מודדים מידת אופניים, איך מתאימים אופניים לגובה, התאמת אופניים לגובה הילד, מדריך לקניית אופניים לילדים, מידת אופניים לפי גובה הרוכב, התאמת אופניים לרוכב, התאמת אופניים לפי גובה, כיצד בוחרים אופניים לילדים, קניית אופניים לילדים, התאמת אופניים לרוכב, מה לבדוק בקניית אופניים  איך בוחרים אופניים לילד

 

לימוד סקייט בורד/ לונגבורד/ קארבר: לימוד סקייט בורד לימוד סקייטבורד לימוד רכיבה על סקייטבורד לימוד סקיטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  שיעורי רכיבה על סקייטבורד  מדריך סקייטבורד  מדריך סקייטבורד למתחילים מדריך ללימוד סקייטבורד  מדריך רכיבה על סקייטבורד הדרכת סקייטבורד לימוד סקייטבורד  לימוד סקייטבורד למתחילים  לימוד על סקייטבורד  קורס סקייטבורד | לימוד לונגבורד | לימוד קארבר

 

לימוד מיומנויות ספורט/ תנועה: לימוד מיומנויות מוטוריות לימוד מיומנויות ספורט פיתוח מיומנויות מוטוריות, שיפור מיומנויות תנועה, פיתוח מיומנויות תנועה, שכלול מיומנויות תנועה, שיפור מיומנויות כדור, לימוד מיומנויות כדור  לימוד מיומנויות תנועה לימוד קפיצה בחבל לימוד כדרור לימוד כדרור בכדורסל לימוד תפיסת כדור רתיעה מכדור קושי בתפיסת כדור לימוד דהרות לימוד דילוגים לימוד קשירת שרוכים למידה מוטורית תיאוריות מדעיות מובילות בלמידה מוטורית לימוד מיומנויות ספורט,תנועה,כדור לימוד כדורגל לימוד כדורסל לימוד כדורסל לילדים/ לימוד כדורגל לילדים שיפור עוצמת הבעיטה, שיפור חוזק הבעיטה ,שיפור דיוק הבעיטה, שיפור טכניקת בעיטה 

 

 

 

ודפים רלוונטיים נוספים, מסודרים באשכולות נושאים בסדר א-ב':

 

אבחונים: אבחון מוטורי אבחון פסיכומוטורי אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה אבחון מוטוריקה עדינה אבחון מוטורי מוטוריקל אבחון מסורבלות מוטורית בעיות במוטוריקה גסה בדיקת תחושה עמוקה אבחון יציבה אבחון ליקויי יציבה אבחון בעיות גב

 

אוטיזם: טיפול בתנועה לילדים אוטיסטים pdd בתפקוד גבוה, פי די די נוס, פי די די בתפקוד גבוה, פי די די אצל ילדים, asd אוטיזם, asd בתפקוד גבוה

 

אורטופדיה: טיפול בבעיות אורתופדיות לילדים טיפול בבעיות אורטופדיות טיפול בבעיות אורטופדיה בעיות אורטופדיות בילדים בעיות אורטופדיות בברך בעיות אורטופדיות בכף הרגל בעיות אורטופדיות אצל ילדים בעיות בכף הרגל ילדים בעיות בכף הרגל והקרסול בעיות אורטופדיות נפוצות בעיות אורטופדיות כף רגל  גיד אכילס קצר אצל ילדים גיד אכילס קצר גיד אכילס מקוצר קיצור גיד אכילס קיצור בגיד אכילס קיצור גיד אכילס בילדים גיד אכילס קצר טיפול הארכת גיד אכילס הארכת גיד אכילס אצל ילדים פרונציה של כף הרגל פרונציה כף רגל היפר פרונציה יתר פרונציה בכף הרגל קריסה של כף הרגל, קריסה של קשת כף הרגל, כף רגל קורסת פנימה, קריסת כף הרגל, קריסת כף רגל, קריסת כף רגל טיפול, קריסת כף הרגל, קריסת כף הרגל פנימה, קריסת כפות רגליים, קריסת קשת כף רגל קריסה פנימה של כף הרגל טיפול קריסת קרסול קריסת קרסול פנימה קריסת קרסול ילדים קריסה פנימית קריסת קרסוליים קריסת קרסול טיפול קריסה של כף הרגל פנימה קריסת כף רגל ילדים קריסת כפות רגליים ילדים צניחת קשת כף הרגל השטחה של כף הרגל קשת כף רגל שטוחה חיזוק קשת כף הרגל פרונציה טיפול פרונציה של כף הרגל טיפול פרונציה בקרסול פרונציה בקרסול טיפול פרונציה ברגל פרונציה בכף הרגל אצל ילדים פרונציה בכף הרגל אצל מבוגרים גמישות יתר בקרסול בדיקת פרונציה/ פרונציה בדיקה פרונציה בכף הרגל (pronated feet) אובר פרונציה קשת נמוכה בכף הרגל חיזוק קשת כף הרגלוארוס ברגל הלוקס ולגוס טיפול  יישור ברכיים, רגלי X רגלי איקס (genu valgus) רגלי איקס טיפול רגלי איקס בילדים מבנה רגליים איקס רגלי איקס טיפול, כף רגל נוטה פנימה בהליכה הליכה עם הרגל פנימה רגליים פונות פנימה ילדים, כפות רגליים פונות פנימה בילדים כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, כף רגל פונה פנימה, כפות רגליים פונות פנימה הליכה עם רגליים פנימה כף רגל נוטה פנימה (pigeon toe intoeing toe in position), כפות רגליים פונות החוצה, כפות רגליים פונות החוצה טיפול, כפות רגליים פונות החוצה ילדים, כף רגל נוטה החוצה טיפול, כף רגל נוטה החוצה בהליכה הליכת צ'רלי צ'פלין רגליים עקומות כלפי חוץ (toe out position), תיקון רגליים עקומות, רגליים עקומות ילדים רגליים עקומות אצל ילדים כפות רגליים עקומות אצל ילדים רגליים עקומות טיפול רגליים עקומות אצל מבוגרים הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים, הליכה על קצות האצבעות טיפול  אורתופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות אורטופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות טיפול בהליכה על קצות האצבעות אבחון פלטפוס פלטפוס טיפול בפלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ברגל, פלטפוס ברגל ילדים פלטפוס ברגל אצל ילדים, פלטפוס ברגל אחת, פלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ילדים, פלטפוס בילדים פלטפוס ילדים כף הרגל פלטפוס ברגל טיפול, תיקון פלטפוס ילדים פלטפוס ילדים טיפול פלטפוס ילדים כף הרגל, פתרון פלטפוס ילדים, פתרון לפלטפוס ילדים, פלטפוס טיפול, פלטפוס דרכי טיפול, פלטפוס בכף הרגל פלטפוס בכף הרגל טיפול, כאבים פלטפוס ברגל, כאבים בגלל פלטפוס, כאבים בכף הרגל פלטפוס, מדרסים פלטפוס, מדרסים לפלטפוס, כפות רגליים שטוחות, כף רגל שטוחה רגל שטוחה פלטפוס כף רגל שטוחה אצל ילדים, כף רגל שטוחה טיפול  כף רגל שטוחה בדרגה קשה אך גמישה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, כף רגל שטוחה בילדים, כף רגל שטוחה ילדים, כף רגל שטוחה בדרגה קלה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, (pes planus / flat foot), פשיטת יתר בברכיים, פשיטת יתר בברך, גמישות יתר בברכיים יישור יתר בברך, יישור יתר בברך אצל ילדים יישור יתר של הברך יישור יתר בברכיים, יישור יתר של הברכיים, יישור יתר ברך, נעילת ברכיים, נעילת ברכיים לילדים נעילת ברך / genu recurvatum  אורטופדיה בעיות כף רגל וקרסול אורטופדיה בעיות ברכיים רגלי o, רגלי o טיפול, תיקון רגלי o, מה זה רגלי o, אורטופדיה ילדים רגלי o, רגלי או, רגלי או אצל ילדים, טיפול ברגלי o, מדרסים בעד ונגד  forefoot varus  rearfoot varus קריסה חיצונית של כף הרגל כאבים בכף הרגל אצל ילדים כאבים בכף הרגל ובקרסול כאבים בכף הרגל בבוקר כאבים בכף הרגל ילדים כאבים בכף הרגל לאחר ריצה כאבים בכף הרגל טיפול כאבים בכף הרגל לאחר מנוחה כאבים בכף הרגל בדריכה

 

 

 

איטיות: התנהלות איטית אצל ילדים  ילד איטי  ילד איטי מאוד ילד איטי וחולמני  קשיי התארגנות אצל ילדים ילד לא מהיר איטיות בכתיבה ילד איטי בכתיבה כתיבה איטית אצל ילדים  קשיי התארגנות בבוקר קשיים בהתארגנות בכיתה שיפור מהירות אצל ילדים שיפור מהירות איטיות בתנועה שיפור זריזות  שיפור מהירות תגובה שיפור זריזות רגליים שיפור זריזות ידיים  שיפור זריזות מהירות פיתוח זריזות פיתוח מהירות פיתוח מהירות וכוח מתפרץ

 

אימון כושר אישי: מאמן כושר אישי לילדים (אימון כושר אישי לילדים, אימון כושר גופני לילדים, פיתוח כושר גופני לילדים, מדריך כושר אישי לילדים, שיפור כושר גופני לילדים מאמן כושר אישי לילדים ברעננה  מאמן כושר אישי לילדים בהרצליה מאמן כושר אישי לילדים בכפר סבא מרכיבי הכושר הגופני אימון כושר אישי לנערות מאמן כושר אישי לנערות

 

גמישות: תרגילי גמישות לילדים שיפור גמישות לילדים

 

דימוי עצמי: חיזוק ביטחון עצמי בילדים, שיפור יכולות חברתיות, חיזוק ביטחון עצמי לילדים, חיזוק ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי לילדים, פיתוח ביטחון עצמי, איך לחזק לילד את הביטחון העצמי פיתוח דימוי עצמי אצל ילדים, טיפוח דימוי עצמי, חיזוק דימוי עצמי אצל ילדים, חיזוק דימוי עצמי בילדים, דימוי עצמי פעילות, דימוי עצמי בגיל ההתבגרות דימוי עצמי נמוך, העלאת דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי נמוך שיפור דימוי גוף שיפור דימוי הגוף מקובלות חברתית, דימוי עצמי, ילד עדין, ילד לא חברותי, ילד לא מקובל בכיתה, ילד לא מקובל בחברה, ילד לא מקובל חברתית, ילד לא מקובל בגן,ילד חסר חברים, איך לעזור לילד מבחינה חברתית, איך לעזור לילד להיות מקובל, ילד חסר ביטחון עצמי, שיפור דימוי עצמי, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך בקרב ילדים ילד ללא חברים, ילד בלי חברים, ילד שאין לו חברים, איך לעזור לילדים לרכוש חברים, ילד דחוי בכיתה, ילד דחוי בגן, איך לעזור לילד לרכוש חברים בגן, כיצד לרכוש חברים בבית הספר, לילד אין חברים בבית הספר, איך עוזרים לילד לרכוש חברים, איך להיות מקובל בחטיבה, איך להפוך למקובל בחטיבה, איך להיות מקובלת ביסודי, טיפול בילדים דחויים, ילד ללא חברים, ילד שלא רוצה חברים, ילד שלא משחק עם חברים, ילד לא משחק עם חברים, ילד שאין לו חברים בגן, טיפול בילדים דחויים מעמד חברתי בכיתה, הצלחה חברתית, ילד לא ספורטיבי, ילד לא אוהב ספורט, ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, איך לחזק ביטחון עצמי אצל ילדים, איך להקנות לילד בטחון עצמי, הערכה עצמית אצל ילדים, ביטחון עצמי אצל בני נוער, דימוי עצמי נמוך טיפול, דימוי עצמי נמוך בגיל ההתבגרות, דימוי עצמי בקרב מתבגרים, ביטחון עצמי נמוך טיפול, חוסר ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, חוסר ביטחון עצמי אצל ילדים, בניית דימוי עצמי אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים טיפול, חיזוק הדימוי העצמי, בניית ביטחון עצמי אצל ילדים, איך מחזקים ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לפתח ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לבנות ביטחון עצמי אצל ילדים, חוגים לחיזוק הביטחון העצמי
 

היפוטוניה: היפוטוניה hypotonia היפוטוניה ילדים היפוטוניה בילדים אבחון היפוטוניה מה זה טונוס שרירים נמוך היפוטוניה תסמינים תסמיני היפוטוניה היפוטוניה סיבות השפעות היפוטוניה היפוטוניה אוטיזם טיפול בהיפוטוניה טיפול בהיפוטוניה לילדים היפוטוניה טיפול בילדים טיפול בטונוס שרירים נמוך היפוטוניה טיפול היפוטוניה אצל ילדים טונוס שרירים נמוך אצל ילדים  טונוס שרירים נמוך טיפול טונוס שרירים נמוך היפוטוניה וגמישות יתר גמישות יתר אצל ילדים גמישות יתר ילדים גמישות יתר במפרקים גמישות יתר של המפרקים  מתח שריר נמוך מתח שרירים נמוך  ישיבת w ילדים ישיבת w אצל ילדים  ילד נמרח  ׀ רפיון שרירים קושי בעמידה קושי בעמידה והליכה קושי בעמידה ממושכת יציבות שרירית מפרקית יציבות פרוקסימלית

 

היפרטוניה:  היפרטוניה – טונוס שרירים מוגבר היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים טונוס שרירים גבוה טיפול בטונוס שרירים גבוה מתח שרירים גבוה מתח שריר גבוה טונוס שריר גבוה טונוס שרירים גבוה טיפול טיפול בהיפרטוניה  טונוס שרירים גבוה ילדים, טונוס שרירים מוגבר, טונוס שרירים מוגבר ילדים, טונוס שרירים גבוה בילדים

 

הכנה לכיתה א': הכנה לכיתה א מוטוריקה עדינה הכנה לכיתה א מוטוריקה הכנה מוטורית לכיתה א' מוכנות לכיתה א מוטוריקה הכנה לכיתה א'

 

הפעלות ימי הולדת/ אירועי ספורט: הפעלות לימי הולדת לילדים הפקת יום הולדת יום הולדת הפעלות ארגון ימי הולדת לילדים ימי הולדת ספורט אתגרי מסיבת סוף שנה הפעלות לסוף שנה מפעילים לסוף שנה  ארגון ימי הולדת לילדים יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבי יום הולדת ספורט לילדים הפעלת יום הולדת ספורט הפעלות יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבית

 

הפרדת תנועה: הפרדת תנועה הפרדת תנועות הפרדת תנועה באצבעות הפרדת תנועה אצל ילדים הפרדה תנועתית תנועות מראה, הצפה מוטורית  over flow תנועת מראה תנועות מראה

 

השמנת יתר: השמנת יתר אצל ילדים השמנת יתר ילדים טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים טיפול בהשמנת יתר השמנה בילדים bmi גבוה השמנה אצל ילדים השמנה אצל ילדים קטנים בעיות השמנה אצל ילדים בעיית השמנה אצל ילדים השמנה בטנית אצל ילדים השמנת יתר בקרב ילדים השמנת יתר בילדים השמנת ילדים פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל עודף משקל בילדים עודף משקל אצל ילדים טיפול בילדים עם עודף משקל טיפול בעודף משקל טיפול בעודף משקל אצל ילדים טיפול בילד שמן

 

התמצאות במרחב: התמצאות במרחב התארגנות במרחב התארגנות הגוף במרחב כיוונים במרחב התמצאות במרחב כיוונים תפיסה ויזו מרחבית התמצאות במרחב ילדים התמצאות במרחב לילדים התמצאות יעילה במרחב  התמצאות במרחב ובזמן התמצאות במרחב כיוונים אומדן מרחק קושי באומדן מרחק אי התמצאות במרחב חוסר התמצאות במרחב בעיית התמצאות במרחב תפיסה מרחבית אצל ילדים שיפור תפיסה מרחבית קושי בתפיסה מרחבית לקות בתפיסה מרחבית תפיסה מרחבית לקויה

 

התנתקות מהקרקע: שיפור יכולת הניתור שיפור יכולת הניתור לילדים  שיפור יכולת הניתור בכדורסל שיפור ניתור לגובה שיפור הניתור שיפור הניתור כדורסל שיפור הניתור וכוח מתפרץ שיפור הניתור לילדים שיפור הניתור ילדים שיפור הניתור עם חבל שיפור גובה קפיצה איך לשפר את הקפיצה לגובה שיפור קפיצה לגובה באיזה גיל מתחילים לקפוץ פיתוח יכולת התנתקות מהקרקע קפיצה על רגל אחת לימוד קפיצה על רגל אחת קפיצה על רגל אחת אצל ילדים ילד בן 3 לא קופץ ילד לא קופץ ילד בן שנתיים לא קופץ  פרונציה קלה פרונציה בקרסול pronated feet

 

ויסות כוח: ויסות כוח אצל ילדים ויסות כוח | ויסות תנועה ויסות תנועתי

 

 

חוג מוטוריקה גסה: חוג מוטורי לילדים חוג ספורט מוטורי חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטורי חוג מוטוריקה גסה חוג מוטוריקה עדינה

 

 

חציית קו אמצע: חציית קו אמצע חציית קו אמצע כתיבה חשיבות חציית קו אמצע התפתחות חציית קו אמצע חציית קו אמצע אצל ילדים שיפור חציית קו אמצע אי חציית קו אמצע

 

יציבה: קיפוזיס טיפול בעיות יציבה ילדים, יציבה לקויה אצל ילדים יציבה לקויה טיפול בעיות יציבה אצל ילדים יציבה אצל ילדים בעיות יציבה אצל מבוגרים גב כפוף אצל מבוגרים גב לא זקוף בעיות יציבה בעמוד השדרה בעיית יציבה בעיות יציבה ליקויי יציבה ליקויי יציבה אצל ילדים טיפול בליקויי יציבה טיפול בבעיות גב טיפול בבעיות גב עליון יישור עמוד השדרה יישור קיפוזיס בעיות גב ועמוד השדרה ארגונומיה שינה טיפול ביציבה לקויה בעיות יציבה בגיל ההתבגרות, לקות יציבה יציבה לקויה (בעיות גב אצל ילדים יציבה לא נכונה שיפור היציבה שיפור יציבה ילדים  גב כפוף  גיבנת בגב גב כפוף אצל ילדים  גב כפוף בגיל ההתבגרות  בעיות יציבה  קיפוזיס קיפוזיס גבית  קיפוזיס גבי  קיפוזיס בגב קיפוזיס בולט  קיפוזיס מוגבר  דרכי טיפול בקיפוזיס  קיפוזיס אצל ילדים  יציבה קיפוטית יציבה נכונה יציבה נכונה ילדים יציבה נכונה לילדים יציבה נכונה בהליכה ישיבה נכונה במשרד  ישיבה נכונה מול מחשב יציבה נכונה ישיבה עמידה הליכה  יציבה ותנועה קיפוזיס קל  לקויות יציבה  עמידה רפויה יציבה רפויה כתפיים שמוטות כתפיים שמוטות אצל ילדים כתפיים שמוטות קדימה איך ליישר גב כפוף יישור גב עליון איך ליישר כתפיים שמוטות טיפול בכתפיים שמוטות כתפיים שמוטות טיפול עמידה כפופה  תיקון גיבנת  כאבי גב יציבה לקויה  יציבה קיפוטית  דרכי טיפול בקיפוזיס  אי נוחות בצוואר צוואר כפוף גיבנת בצוואר  טיפול בגב כפוף  טיפול בקיפוזיס קואורדינציה יציבתית איך לעמוד נכון  קיפוזיס שוירמן מחלת שוירמן טיפול מחלת שוירמן ילדים Scheurmann’s disease Scheurmann’s kyphosis  פרסטזיה טיפול בקע דיסק  פריצת דיסק פיזיותרפיה לקיפוזיס |  לורדוזה מותנית  לורדוזיס מותנית, לורדוזיס מותני מוגבר, לורדוזיס מותנית מוגברת היפר לורדוזיס גב תחתון היפר לורדוזיס צווארי טיפול בהיפר לורדוזיס לורדוזיס פיזיולוגי מוגבר לורדוזיס  לורדוזיס מותני, לורדוזיס יתר, לורדוזיס טיפול, היפר לורדוזה, קמר מותני, לורדוזיס אצל ילדים רזה עם בטן בולטת, טיפול בלורדוזיס, טיפול בלורדוזה, לורדוזה מוגברת, לורדוזיס צווארי לורדוזה צווארית מוגברת היפר לורדוזיס לומברי יישור לורדוזיס צווארי, יישור לורדוזיס גב, יישור לורדוזיס טיפול, יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית יישור לורדוזיס צווארי טיפול, לורדוזה בגב, קימור מותני מוגבר, הקשתת יתר בגב, לורדוזה מותנית מוגברת  לורדוזיס ילדים, היפר לורדוזיס, היפר לורדוזיס טיפול, היפוך לורדוזיס צווארי, טיפול בלורדוזה מותנית בטן בולטת אצל ילדים סיבוב אגן לפנים קשת בגב תחתון חגורה ליישור הגב חגורת גב להליכה זקופה חגורה ליישור הכתפיים רצועה אורטופדית ליישור כתפיים חגורת יישור גב,חגורת גב לגב זקוף, שיטות טיפול בבעיות גב  איך לעמוד זקוף, שמירה על גב זקוף, איך ללכת עם גב זקוף, איך לעמוד זקוף, איך ללכת זקוף, איך להתרגל ללכת זקוף, איך ללמוד ללכת זקוף, איך אפשר ללכת זקוף סימן שאלה בגב הליכה כפופה הליכה כפופה אצל ילדים הליכה שפופה הליכה ויציבה נכונה עמידה לא יציבה עמידה לא זקופה שיפור יציבה התעמלות לבעיות גב תיקון יציבה איך ליישר את הגב איך אפשר ליישר את הגב איך לזקוף את הגב איך מיישרים גב כפוף  כיצד ליישר את הגב יישור גב כפוף גב עקום טיפול גב עקום גיבנת בעורף טיפול איך אפשר להוסיף גובה, איך להוסיף גובה הוספת גובה איך לשפר גובה תוספת גובה איך להיות גבוהה יותר איך להיות גבוה יותר איך אפשר להיות גבוה יותר איך להיות יותר גבוה איך לא להיות נמוכה  איך אפשר להוסיף גובה  בעיית גובה אצל ילדים בעיות גובה אצל ילדים גורמים המשפיעים על היציבה שרשרת קינמטית הגדרה

 

 

 

לקויות כתיבה: דיסגרפיה, דיסגרפיה טיפול, לקות כתיבה- דיסגרפיה, לקות כתיבה, טיפול בדיסגרפיה, לקויות כתיבה, לקויות למידה, לקות למידה מוטורית, טיפול בקשיי כתיבה, ליקויי כתיבה טיפול, קשיי כתיבה אצל ילדים, דיסגרפיה קשיי כתיבה, דיסגרפיה מוטורית, שיפור כתב היד אצל ילדים, קושי בכתיבה אצל ילדים, קושי בכתיבה, קשיים בכתיבה, בעיה גרפו מוטורית, דיסגרפיה גרפו מוטורית, לקות גרפו-מוטורית, קושי גרפומוטורי

 

 

לקויות מוטוריות: לקויות מוטוריות לקות מוטורית ליקויים מוטוריים טיפול בבעיות מוטוריות הפרעות מוטוריות הפרעות מוטוריות בילדים הפרעות מוטוריות אצל ילדים בעיות מוטוריות אצל ילדים בעיה מוטורית בעיות מוטוריות שיפור אינטליגנציה תנועתית

 

מוטוריקה גסה/ עדינה: מוטוריקה גסה מוטוריקה עדינה (מוטוריקה גסה אצל ילדים/ מוטוריקה עדינה אצל ילדים מוטוריקה גסה לילדים חיזוק מוטוריקה עדינה שיפור מוטוריקה עדינה שיפור מיומנויות מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה גסה שיפור מוטוריקה שיפור מוטוריקה גסה טיפול במוטוריקה עדינה טיפול במוטוריקה גסה קושי במוטוריקה גסה קשיים במוטוריקה גסה בעיות מוטוריקה ילד עם בעיות מוטוריות טיפול בבעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיות במוטוריקה גסה בעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיית מוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה אצל ילדים בעיות מוטוריות בידיים  שיפור יכולות מוטוריות מרכיבי מוטוריקה גסה תיאום בילטרלי

 

נוירולוגיה: שיקום פגיעות נוירולוגיות שיקום נוירולוגי ילדים | דיסטוניה ילדים דיסטוניה טיפול

 

 

נפילות אצל ילדים: נפילות ילדים נפילות בקרב ילדים נפילות מרובות אצל ילדים נפילות אצל ילדים נפילות חוזרות אצל ילדים ילד נופל הרבה ילדים שנופלים הרבה ילד נופל כל הזמן

 

 

סגנון ריצה/ הליכה: שיפור סגנון ריצה ריצה נכונה איך לרוץ נכון לרוץ נכון ריצה נכונה כף רגל שיפור סגנון ריצה ילדים שיפור סגנון ריצה לילדים  שיפור יכולת ריצה שיפור מהירות ריצה לילדים שיפור מהירות ריצה בכדורגל סגנון ריצה נכון טכניקת ריצה נכונה ריצה מגושמת ריצה נכונה טיפים ריצה נכונה למתחילים יציבה נכונה בריצה שיפור סגנון הליכה שיפור הליכה  הליכה נכונה כף רגל דריכה נכונה על כף הרגל תיקון תבניות הליכה, דריכה לא נכונה הליכה גרירת רגליים גרירת רגליים גרירת רגליים ילדים שינוי תבניות הליכה שינוי תבנית הליכה ריצה מסורבלת  שיפור טכניקת ריצה שיפור מהירות ריצה שיפור כושר ריצה שיפור זמן ריצה  הליכה כפופה הליכה לא זקופה קואורדינציה בהליכה הליכה מסורבלת הליכה לא סימטרית הליכה לא נכונה הליכה לא נכונה אצל ילדים הליכת טרנדלנבורג  גוף מתנדנד בהליכה trendelenburg gait

 

 

סרבול מוטורי: סרבול מוטורי התפתחותי: דף התמצאות וריכוז נושאים ('תוכן עניינים') סרבול מוטורי ילדים  סרבול מוטורי אצל ילדים ילדים עם סרבול מוטורי סרבול מוטורי אצל מבוגרים מסורבלות מוטורית סרבול מוטורי סרבול גופני סרבול תנועתי סרבול תנועה סרבול בתנועה dcd טיפול אבחון dcd מי מאבחן dcd  שיפור קואורדינציה לילדים שיפור קואורדינציה ילדים קואורדינציה ושיווי משקל קושי מוטורי לקות קואורדינציה קושי בקואורדינציה קשיים בקואורדינציה אינטגרציה בין חושית אינטגרציה סנסומוטורית אינטגרציה סנסורית אינטגרציה חושית מהי אינטגרציה סנסורית אינטגרציה חושית תנועתית קשיים בתכנון תנועה ילד תלותי ילדים תלותיים קואורדינציה פיתוח קואורדינציה שיפור קואורדינציה שיפור קואורדינציה מוטורית קואורדינציה ילדים קואורדינציה לילדים איך לפתח קואורדינציה שיפור קואורדינציה אצל ילדים אימון קואורדינציה לילדים אימון קואורדינציה אימוני קואורדינציה לילדים קואורדינציה מוטורית קואורדינציה תנועתית תפיסה חזותית מוטורית  קואורדינציה ויזו מוטורית קואורדינציה חזותית מוטורית ויזו מוטורי תפיסה ויזו מוטורית בעיה ויזו מוטורית קואורדינציה פירוש קואורדינציה הגדרה קואורדינציה מרחבית  קואורדינציה בספורט  קואורדינציה ספורט תרגילי קואורדינציה עם כדור חוסר קואורדינציה בעיות קואורדינציה אצל ילדים  תיאום יד רגל אבחון סרבול מוטורי  טיפול בסרבול מוטורי סרבול מוטורי טיפול  טיפול ב dcd דיספרקסיה מוטורית דיספרקסיה אצל ילדים  דיספרקסיה טיפול  דיספרקסיה מוטורית טיפול דיספרקסיה ילדים דיספרקסיה התפתחותית הפרעה התפתחותית בקואורדינציה טיפול דיספרקסיה אפרקסיה אצל ילדים אפרקסיה של הילדות אפרקסיה מוטורית אפרקסיה התפתחותית סרבול מוטורי dcd מהו סרבול מוטורי בעיית קואורדינציה תיאום דו צדדי דיוק מוטורי דיוק בתנועה פיזור תנועתי ליקויי קואורדינציה טיפול בסרבול מוטורי בגישה מדעית, בלעדית ומובילה במוטוריקל תסמונת הילד המסורבל  מי הוא הילד המסורבל הילד המסורבל סכמת גוף סכמת גוף תקינה קואורדינציה בנהיגה שיפור קואורדינציה בנהיגה קואורדינציה עדינה תיאום דו צידי תיאום דו צדדי שיפור סכמת גוף

 

 

פרפקציוניזם/ הימנעות: ילד פרפקציוניסט  ילדים פרפקציוניסטים  ילד נמנע ילדים נמנעים

 

קשב וריכוז: הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים הפרעות קשב וריכוז ילדים הפרעת קשב וריכוז ילדים הפרעות קשב וריכוז (ADD/ ADHD) זיכרון עבודה זיכרון עבודה מוטורי זיכרון עבודה תנועתי זיכרון עבודה אקטיבי  הסקת מסקנות שיפור יכולת הסקת מסקנות פונקציות ניהוליות פונקציות ניהוליות וקשב שיפור פונקציות ניהוליות executive functions טיפול בהפרעות קשב וריכוז הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות הפרעת קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז  הפרעות קשב וריכוז טיפול

 

קשר עין-יד-רגל: קשר עין יד, קשר עין יד אצל ילדים תיאום עין יד, תיאום עין ויד תיאום עין יד מוטוריקה עדינה קואורדינציה עין יד תיאום קשר עין יד חיזוק קשר עין יד  שיפור תיאום עין יד שיפור קשר עין יד שיפור קואורדינציית עין יד, קושי בתיאום עין יד  תיאום עין יד כתיבה תיאום עין רגל

 

רתיעה מכדור: פחד מכדור רתיעה מכדור תפיסת כדור

 

שיווי משקל: שיווי משקל שיווי משקל ילדים  שיפור שיווי משקל  פיתוח שיווי משקל  שיווי משקל אצל ילדים קושי בשיווי משקל חוסר שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל אצל ילדים בעיית שיווי משקל אצל ילדים  איבוד שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל ילדים חוסר שיווי משקל ילדים קושי לשמור שיווי משקל עמידה על רגל אחת קושי עמידה על רגל אחת מערכת שיווי משקל אצל ילדים המערכת הוסטיבולרית גרייה וסטיבולרית עמידה על רגל אחת הליכה עקב בצד אגודל  שיווי משקל בגוף האדם אי שיווי משקל בגוף חוסר שיווי משקל בהליכה חוסר יציבות בהליכה בעיות שיווי משקל אצל מבוגרים חוסר שיווי משקל אצל מבוגרים בעיות שיווי משקל בגיל השלישי טיפול בבעית שיווי משקל חוסר שיווי משקל בעמידה טיפול בבעיית שיווי משקל בעיית שיווי משקל שיווי משקל מוטורי אי יציבות בעמידה הליכה לא יציבה הליכה בבסיס רחב ריצה בבסיס רחב

 

שרירים: חיזוק שרירים חיזוק שרירים לילדים חיזוק שרירים ילדים חיזוק שרירים אצל ילדים שרירים רפויים רפיון שרירים רפיון שרירים אצל ילדים חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים איך לחזק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים לילדים חגורת כתפיים חלשה חגורת כתפיים חלשה אצל ילדים פעילות לחיזוק חגורת הכתפיים שרירים חלשים חולשת שרירים טיפול חולשת שרירים ברגליים חולשת שרירים בידיים חולשת שרירים בכל הגוף חולשת שרירים בילדים חולשת שרירים אצל ילדים חולשת שרירים חמורה שיפור כוח אקסצנטרי, חיזוק שריר אקסצנטרי חיזוק שרירי הידיים לילדים, חיזוק שרירי הרגליים לילדים התעמלות מחזקת לילדים טיפול לחיזוק חגורת הכתפיים שיפור מתח שיפור מתח מקבילים

 

תחושה עמוקה: תחושה עמוקה (תחושה עמוקה/ מערכת פרופריוספציה/ המערכת הפרופריוצפטיבית/ המערכת הפרופריוצפטיביתproprioception) תחושה עמוקה טיפול קינסטזיה גרייה פרופריוצפטיבית

 

תכנון תנועה: תכנון תנועה אצל ילדים תכנון תנועה שיפור תכנון תנועה תכנון תנועה- פרקסיס קושי בתכנון תנועה קושי בתכנון תנועה אצל ילדים

 

כללי: מוטוריקל- הרבה מעבר ל-פיזיותרפיה לילדים, ריפוי בעיסוק לילדים, ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים/ טיפול בתנועה לילדים

 

 

 

 

מוצאים עניין ב- לימוד רולר בליידס למבוגרים/ לימוד רכיבה על רולרבליידס לילדים? רוצים ללמוד את שיטתנו ולהוביל בשטח? לחצו: מוטורי School: תרפיה בתנועה תרפיה בתנועה לימודים תרפיה בתנועה לילדים טיפול בתנועה לימודים הכשרת מטפלים בתנועה לימודי טיפול בתנועה לימודי טיפול בילדים לימודים טיפול בילדים קורס טיפול בילדים לימודים טיפול בתנועה לימוד תרפיה בתנועה קורס טיפול בתנועה ספורט טיפולי לימודים

 

חזרה לראש הדף

 

 

הערה: כל הקישורים המודגשים להלן, הינם דפים/ תחומי טיפול נוספים באתר!

אתר מוטוריקל המחודש ׀ סלוגנים  קריאייטיב ׀ לורדוזיס טיפול ׀ בעיות אורטופדיות בילדים ׀ פרונציה של כף הרגל ׀ פלטפוס אצל ילדים ׀ יישור יתר בברך ׀ כפות רגליים פונות פנימה ׀ גיד אכילס קצר ׀ הפרדת תנועה ׀ שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים ׀ לימוד רולר סרפר ׀ קשר עין יד תיאום עין רגל ׀ דיסגרפיה טיפול ׀ חציית קו אמצע ׀ התנהלות איטית אצל ילדים ילד איטי ׀ פונקציות ניהוליות ׀ חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטוריקה גסה ׀ מאמן כושר אישי לילדים ׀ ילד נופל הרבה ׀ ויסות כוח ויסות תנועה ׀ היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים ׀ לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ׀ קואורדינציה בנהיגה ׀ אבחון סרבול מוטורי ׀  אבחון מוטורי ׀ אבחון יציבה ׀ אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה ׀ התארגנות במרחב ׀ טיפול בסרבול מוטורי  דיספרקסיה מוטורית ׀ שיטת מוטוריקל-מאמר בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים ׀ מאמר היפוטוניה ׀ מאמר DCD ׀ מילון מונחים ׀ ימי עיון התפתחות הילד ׀ יום הולדת ספורט לילדים יום הולדת ספורטיבי לילדים ׀ ביקורי-בית ׀ טיפול בתנועה לילדים ספורט טיפולי לילדים פיזיותרפיה לילדים ריפוי בעיסוק לילדים תרפיה בתנועה

 

All rights reserved to Eyal Tzioni © 2006-2020
כל הזכויות שמורות לאייל ציוני. העתקת או שימוש כלשהו במידע, פרסום או שימוש מסחרי בקבצים ללא רשות הבעלים אסורה על פי חוק.